چرا هیچ‌گونه احساس مسئولیتی از جانب شما در مورد کارخانه قند فسا دیده نمی‌شود؟

گمان میرود فراموش کرده اید سوال پرسیدن و مطالبه گری حق قانونی هر شهروندی ، خواه وابسته به تشکل های دانشجویی و خواه به صورت مستقل، است و شما به عنوان مسئول، وظیفه دارید نه تنها به ما بلکه به عموم و آحاد مردم در هر سطح و جایگاهی که باشند پاسخگو باشید.

به گزارش عدالتخواهی، با تعطیل شدن کارخانه قند فسا و بیکاری کارگران این کارخانه، مجمع دانشجویان عدالتخواه فسا در نامه‌ای سرگشاده به فرماندار این شهر خواستار بررسی وضعیت اسفبار کارخانه و وعده های عملی نشده مسئولان شدند.

متن نامه به شرح زیر است:

هو العادل

《اعدلو! هو اقرب للتقوی ؛ عدالت را اجرا کنید که نزدیک ترین راه دست یافتن به تقوی ، اجرای عدالت است》(سوره مائده/آیه 8)

فرماندار محترم شهرستان فسا ، جناب آقای سمیع پور

سلام علیکم

ما _دانشجویان عدالت خواه فسا_ چندی پیش در نامه ای وضعیت اسفبار کارخانه ی قند فسا و کارگران این کارخانه را برای شما شرح داده و از شما خواستار رسیدگی به وضعیت کارگران و عمل کردن به وعده هایتان شدیم.اما در کمال تاسف علی رغم سخنان رهبر معظم انقلاب ، حضرت آیت لله خامنه ای که می فرمایند:《این ملت نیاز دارد که مسوولان او پاسخگوی مسوولیت های بزرگ خودشان در مقابل ملت باشند و روح پرسشگری در مردم وجود داشته باشد.پاسخگویی مسولان به مردم در واقع پاسخ گویی به خداست ، همچنان که پاسخ گویی به خود هم هست.》شما هیچ گونه پاسخی به مطالبه گری ما دانشجویان ودر واقع مطالبه گری مردم ندادید.

گمان میرود فراموش کرده اید سوال پرسیدن و مطالبه گری حق قانونی هر شهروندی ، خواه وابسته به تشکل های دانشجویی و خواه به صورت مستقل، است و شما به عنوان مسئول، وظیفه دارید نه تنها به ما بلکه به عموم و آحاد مردم در هر سطح و جایگاهی که باشند پاسخگو باشید.
اما این را بدانید هر کجا ظلمی صورت بگیرد و صدای مظلومی به گوش شما نرسد ، ما عدالت خواهان هم صدا با مظلوم فریاد عدالتخواهی سر خواهیم داد و تا احقاق حقوق مظلومین از پای نخواهیم نشست.همانطور که حضرت علی (ع) می فرمایند:《بهترین عدالت یاری مظلوم است.》
مساله ی تعطیلی کارخانه ی قند یک مساله ی عمومی است و نهادی که باید پای وعده های خود بیاستد و به آن ها عمل کند، شما هستیدو این عدم پاسخگویی شما به مطالبه گری مردم قطعا موجب تشویش اذهان خواهد شد.

به همین دلیل لازم دانستیم بار دیگر پاسخ سوالاتمان را از شما بخواهیم:
کارخانه ی قند فسا به دلیل عدم تامین مواد اولیه تعطیل شده و وظیفه ی مسلم شما رسیدگی به وضعیت کارگران این کارخانه است اما چرا هیچ گونه احساس مسوولیتی از جانب شما دیده نمی شود؟

شما به کارگران وعده داده بودید شکر خام به این کارخانه وارد خواهد شد.اما باوجود اینکه چند مدتی از موعد مقرر می گذرد هنوز این وعده ها عملی نشده و کارگران همچنان چشم انتظارند.چه پاسخی در قبال عمای نشدن وعده هایتان دارید؟ آیا این وعده ها صرفا برای آرام کردن مردم بوده یا پشت آن تدبیر و برنامه ای وجود داشته ؟ واگر برنامه ای وجود داشته پس چرا عملی نشده؟
امیدوارم این بار تدبیرتان به گونه ای باشد که این مشکل حل شود و مردم به حقوق خود دست پیدا کنند.

به امید ظهور عدالت گستر گیتی
مجمع دانشجویان عدالتخواه فسا