سر از لاک خود بیرون بیاورید و ببینید «مردم هم می‌فهمند!»

ملت پس از 900 روز همچنان منتظر اجرایی شدن وعده های 100روزه شما هستند. چرخ هسته ای ایستاد اما چرخ اقتصاد نمیچرخد! آیا قرار است تا اتمام دوات، برای فرار از مطالبات معیشتی مردم، به نهادهای قانونی کشور حمله کنید؟ فکر میکنید تا کی میتوانید با چنین اظهاراتی مفری برای گریز از مطالبات گریز ناپذیر اقتصادی مردم پیدا کنید؟ وقت آن نرسیده بعد از گذشت بیش از دو سال، سر از لاک خود بیرون بیاورید و ببینید ” مردم هم می‌فهمند!”

به گزارش عدالتخواهی، جنبش عدالتخواه دانشجویی پس از سخنرانی اخیر رئیس جمهور در جمع فرمانداران و استانداران سراسر کشور و گفته های تند این مقام مسئول درباره شورای نگهبان، نامه‌ای سرگشاده به وی نوشت.

متن نامه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

جناب دکتر روحانی

سلام علیکم

سخنان پرحاشیه و جنجالی حضرت عالی در جمع استانداران و فرمانداران سراسر کشور موجب تعجب و حیرت شد که چگونه رئیس قوه مجریه اینچنین بی محابا، نهاد های قانونی کشور را با تندی کلامش مینوازد . آنچه بر حیرت و تعجبمان افزود آنست که یقینا شما با آن همه تجربه و سوابق کاملا امنیتی ، بیش از هر کس به تبعات خطرناک تضعیف نهاد های قانونی کشور توسط یکدیگر، و از درون نظام حاکمیتی  اگاهید.

حمله به ”شورای نگهبان قانون اساسی” توسط “مجری قانون اساسی” طبق کدام فرمول امنیتی و اصول مدیریت کشور توجیه پذیر است؟

اگر جایگاه شورای نگهبان تضعیف و عملکردش مورد خدشه ناروا قرار گیرد دیگر سنگ روی سنگ بنا نمی شود. نیک میدانید تایید صلاحیت  احتمالی شما در خبرگان امسال و نیز  تایید صحت رای 50.7 درصدیتان در انتخابات سال 92 نیز جزو “عملکرد” همین شورای نگهبان است. چه شده که تصمیم گرفته اید  ارّه بر نردبانی بزنید که خود برای تکیه بر مسند قدرت از آن بالا رفته اید ؛ یکی بر سر شاخ و بن می برید!

آقای رییس جمهور

ملت پس از 900 روز همچنان منتظر اجرایی شدن وعده های 100روزه شما هستند. چرخ هسته ای ایستاد  اما چرخ اقتصاد نمیچرخد! آیا قرار است تا اتمام دوات، برای فرار از مطالبات معیشتی مردم، به نهادهای قانونی کشور حمله کنید؟ فکر میکنید تا کی میتوانید با چنین اظهاراتی مفری برای گریز از مطالبات گریز ناپذیر اقتصادی مردم پیدا کنید؟ وقت آن نرسیده بعد از گذشت بیش از دو سال، سر از لاک خود بیرون بیاورید و ببینید ” مردم هم می‌فهمند!”

در دوسال و نیم گذشته از هزینه دادن “سیاست” برای “اقتصاد” گفته و کمک به اقتصاد را دلیل سیاست هایتان اعلام کرده اید. آیا در پسا برجام زمان ادای دین “سیاست” به ” اقتصاد” فرا رسیده و  “هیاهوی سیاسی” ، “تدبیری” برای عدم بهبود اقتصادی پسا برجامی است؟

جناب دکتر روحانی

علی رغم وفور نخبگانی متعهد در بدنه ملت بزرگ ایران، با مطرح کردن دوگانه موهوم تخصص و تعهد سخن از زیاد ابن ابیه گفته اید. ایا به نظرتان به نقطه ای رسیده ایم که برای مدیریت دولت و کشور باید دست به دامان امثال زیاد ابن ابیها شویم؟ این بیان در درجه اول نادیده گرفتن توان مدیریتی و تلاش های دولت مردان و مدیران فعلی کشور و اهانت به آنان است. چرا به مدیران دولت خود توهین میکنید؟! خوب اگر بنگریم هنوز در این مرز و بوم آنقدر مالک اشتر هست که بتوان مدیریت بخش­های گوناگون را بدانها سپرد و هم از تخصص شان سخن گفت و هم از تعهدشان.

 

آقای رییس جمهور

ما نیز همانند همگان از علت رد صلاحیت ها بی اطلاعیم، اما نیک میدانیم که قانون برای اعتراض همه راه را باز گذاشته و یقین داریم که “حقوقدانی” چون شما به عنوان رئیس جمهور “قانونی” کشور مجرای “قانونی” را بر “فشارهای سیاسی” برای پیگیری اعتراضات ترجیح می دهد که امام­مان فرمود:

«من به این آقایان هشدار می دهم که تضعیف و توهین به فقهای شورای نگهبان امری خطرناک برای کشور و اسلام است.»   صحیفه نور.جلد 18 صفحه 280

اگر پس از طی مراحل قانونی برخی همچنان اقناع نشدند ، پیشنهاد ما این است که حضرت عالی به جای بیان سخنان تنش آفرین و دشمن شاد کن معترضین را دعوت کنید که رضایتشان را از اعلام علنی دلایل رد صلاحیتشان اعلام کنند تا معلوم شود علت واقعی رد صلاحیت ها چیست؟

به راستی در پس چنین اظهاراتی چه در دل دارید؟ دلتان میخواهد کسانی که قانون اساسی را قبول ندارند در مجلس باشند؟! دلتان میخواهد آشوب طلبان در مجلس باشند تا شما همچنان مرد عبور از بحرانها 2 باشید؟!

در آخر اینکه چندی پیش در آستانه اجرایی شدن برجام، از  لزوم به کار گیری مدل برجام در داخل کشور سخن گفته بودید. اما متاسفانه در مواجهه با نهاد های قانونی کشور “تیغِ تیزِ” کلامتان با “خنده­های ظریفِ” مدلِ برجامتان همخوانی چندانی ندارد ! نغز آنکه حکما “با دوستان مروت”  را مقدم و اولی بر “با دشمنان مدارا” ذکر کرده اند.

 

به امید ظهور عدالت گستر گیتی

جنبش عدالتخواه دانشجویی

 

بازتاب این نامه تا این لحظه:

خبرگزاری فارس

 

خبرگزاری دانشجو

 

خبرنامه دانشجویان ایران

 

خبرگزاری نسیم