«آشتی با جهان» بزرگترین توهین، دروغ و تهمت به انقلاب است/«استکبار»، جهانی عمل می‌کند، «ضداستکبار» نیز باید جهانی عمل کند

عده‌ای در داخل می‌گویند می‌خواهیم با جهان آشتی کنیم؛ این بزرگترین توهین، دروغ و تهمت به انقلاب است. کدام جهان؟ ما با استکبار جهانی وارد درگیری و قهر شد. اگر می‌خواهی با آن جهان آشتی کنی، خیانت کرده‌ای به امام و شهیدان؛ غلط می‌کنی که چنین کنی! هر کس بگوید که می خواهد با آن‌هایی که امام با آن‌ها وارد رابطه قهرآمیز شد، آشتی کند، او خائن است و وظیفه داریم با او مبارزه کنیم. امام با جهان قهر نبود. اتفاقا برای نجات جهان از دست اینها، انقلاب کرد.

به گزارش عدالتخواهی، استاد حسن رحیم‌پور ازغدی در دومین روز از سی و دومین نشست سراسری اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی به سخنرانی با موضوع «تلاش برای انحلال انقلاب در نظم نوین جهانی» پرداخت.

20160128_190446_IMG_0292 copy

 

 

وی با بیان اینکه به دلیل علاقه به بچه‌هایی که پرچم عدالت را در دست گرفته‌اند، خدمت رسیده‌ام، اظهار داشت: ما برای دعوت از من گفته بودید که نسل نو انقلاب احساس خطر می‌کند زیرا این گمان می‌رود که در داخل نظام، فکری وجود دارد که در پی انحلال انقلاب اسلامی است. شاید بهترین زمان برای ارائه این بحث، اکنون باشد، نزدیک به پیروزی انقلاب و ایامی که به خاطر مذاکرات هسته ای و معامله‌ای که صورت گرفته، افرادی نگران اندکه این مذاکرات از حوزه هسته ای فراتر برود و کسانی بخواهند بر سر همه چیز مذاکره کنندحتی بر سر اهداف و مبنای انقلاب اسلامی.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه این انقلاب به وجود آمد برای بر هم زدن نظم بین‌الملل، نظم بین غارت گر و غارت‌شده؛ نظم بین مستکبر و مستضعف، نظم بین ظالم و مظلوم، ادامه داد: علت عمده بسیاری از بلایایی که بر سر ما آمده از استبداد داخلی و عمده آن از استکبار خارجی بوده است. پیش از ما هم جهان از استکبار به عنوان امپرایالیسم و استعمار نام می‌برد.

 

کسانی در داخل معتقدند حرف‌های انقلابی ارزش ریسک ندارد

 

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه کسانی در داخل حتی با حسن نیت، احساس می‌کنند که انقلاب اسلامی باید دست از آن ادبیات شورانگیز و انقلابی امام و همچنین الگوی مبارزه جهانی و صدور انقلاب دست بردارد، عنوان کرد: این انقلاب فقط ضد استبداد و شاه نبود؛ بلکه از ابتدا ضد استعمار و استکبار بود و هنوز هم این خط توسط رهبری دنبال می‌شود.

نیت برخی در داخل انقلاب است بدون لبه تیزش که اسمش باشد اما رسمش نباشد

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: کسانی در داخل معتقدند، این حرف‌ها ارزش ریسک ندارد و بیشتر از اینکه برای ما منافع مادی داشته باشد، ضرر دارد. فکر می‌کنند چه خوب است توافق هسته ای با غرب را گسترش دهند به همه حوزه‌ها از جمله: فلسطین، منطقه، شبه جزیره هند و حتی گسترش در زمینه های فرهنگی و… . ما بنا را بر سوءنیت نمی‌گذاریم و می‌گوییم نیت‌شان تنها انقلاب است اما بدون لبه تیزش که اسمش باشد اما رسمش نباشد.

 

این محقق و پژوهشگر اضافه کرد: این افراد اعتقاد دارند که بالاخره دنیا خدایان و کدخدایانی دارد و قرار است در برابر آن‌ها تا کی مقابله کنیم؟ در حالی که آمده‌ایم به نام خدا، حساب‌مان را با کدخدایان عالم تسویه کنیم.

 

 

20160128_190227_IMG_0337 copy

دموکراسی نیم‌بند+ شعارهای انقلابی+ ادبیان نیم‌بند انقلابی

 

رحیم‌پور ازغدی در ادامه گفت: امام ادبیاتی کاملا غیردیپلماتیک و سازش‌ستیزانه در برابر مستکبران جهان داشت اما اکنون ادبیاتی وجود دارد بر این مبنا که باید با آمریکا، صهیونیسم، ناتو، قدرت‌های فاسد و دیکتاتورهای منطقه؛ تنش‌ها به پایان برسد. همچنین معتقد است دیگر این بحران بس است و تا کی باید بگوییم‌”شرایط حساس”. می‌گویند که در برابرشان تمکین کنیم اما مانند زمان شاه زیر بار زور و استکبار نرویم. یک دموکراسی نیم‌بند به اضافه شعارهای انقلابی به علاوه ادبیات نیم بند انقلابی. می‌خواهند بگویند که هندسه قدرت جهانی را شناخته‌ایم و می‌خواهیم وارد میدان شویم.می‌خواهیم در این هندسه به زندگی عادی برگردیم و حتی حاضریم از پیشروی‌هایی که در این چند سال داشته‌ایم، عقب‌نشینی داشته و از قدرت‌مان کم کنیم. حاضریم از قدرت بین‌المللی‌مان کوتاه آمده و بازگردیم به یک قدرت داخلی درون‌گرا. دیگر دشمن نخواهیم بود و نه حتی رقیب و حتی شریک؛ مگر اینکه خودتان جایی به ما سهم دهید. در اصل ما می توانیم متحد شما باشیم؛ فقط مانند دوره شاه، به ما توهین نکنید، ما هم از ادبیات انقلابی‌ مان کم می کنیم زیرا معتقدیم این ادبیات، ربطی به دیپلماسی و حکومت‌داری ندارد و جزو شعائر دین است!!

 

وی بیان داشت: زمانیکه امام حکم درباره سلمان رشدی زد، همه سفارت‌خانه ها در ایران خالی شدند. امام گفت که خب برون! بگذاریم به پیامبرمان توهین کنند که سفارت‌خانه داشته باشند؟. اتفاقا پس از مدتی خارجی‌ها خودشان برگشتند. اما کسانی هستند که می گویند این حرف ها قشنگ و برای ثبت در تاریخ خوب است و منظورمان از جشن گرفتن دهه فجر، یادمان است نه بررسی دوباره مواضع انقلاب بلکه تنها خواندن تاریخ است نه اصول و راهنمای نظام. اما شما دانشجوها باید بدانید که اساس و اصل حرف انقلاب همین‌ها بود.

 

به همان دلیل که انقلاب کردیم، به  همان دلیل باید صادر کنیم

 

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: امام این سخن‌ها را می‌گفت و عمل هم می‌کرد. می‌گفت:«من قلبم را برای سنگ‌ریزه‌هایتان آماده کرده‌ام؛ بیایید». صدور انقلاب به جامعه بین‌الملل امری مستقل از انقلاب نیست بلکه تداوم و بس انقلاب است. استدلال ما تفاوتی نکرده به همین دلیل پنجه در پنجه استکبار می اندازیم. به همان دلیل که انقلاب کردیم، به  همان دلیل باید صادر کنیم. که البته انقلاب خودش صادر شد و ما کاری نکردیم. انقلاب ما منطقه را به هم ریخت.

 

این محقق و پژوهشگر خاطرنشان کرد: غربی ها در آن طرف میز، قدرت انقلاب را درک کرده‌اند، اما این طرف میز هنوز این قدرت را درک نکرده‌اند. قاعده بازی این است: کسی که خودش را ببازد، قافیه را باخته است. به جای اینک آن‌ها بترسند، ما داریم می‌ترسیم.

 

وی ادامه داد: اما معتقد بود که کل جهان اسلام باید متشبث به اسلام شود و این اسلام است که می‌تواند، آن را نجات دهد. اسلام جلوی دیکتاتوری می‌ایستد و ما به دلیل مسلمان بودن باید جلوی اینها بایستیم.

 

“استکبار”، جهانی عمل می‌کند، “ضداستکبار” نیز باید جهانی عمل می‌کند

 

رحیم پور ازغدی تصریح کرد: “استکبار”، جهانی عمل می‌کند، “ضداستکبار” نیز باید جهانی عمل می‌کند. “مرگ بر آمریکا” مصداق مرگ بر ظالم است. ما که با کلمه آمریکا مشکل نداریم، با استکبار و ظلم بین‌الملل مخالف‌ایم. اسمش هرچه می‌خواهد باشد، با او مخالفیم. امام به مسئولان جمهوری اسلامی خطاب می گوید:« مسوولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست، انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت – ارواحنا فداه – است».

وی عنوان کرد: اگر 12 سال مقاومت ما در مذاکرات هسته‌ای نبود،اگر همین بچه‌های هسته‌ای، شهید نمی‌شدند، اگر ذره‌ای کوتاه می‌آمدند، همین انعطاف کم هم از غرب نمی‌دیدیم. حالا نمی‌دانم به آنچه گفته‌اند عمل می‌کنند یا خیر، اما همین انعطاف کم هم حاصل کار دانشمند هسته‌ای شهید ما و مقاومت 12 ساله ما در مذاکرات هسته ای است. اینها جز در برابر قوی، انعطاف نشان نمی دهند. هر جایی ببینند که که ضعیفی وجود دارد و تعظیم می‌کند، کوتاه نمی‌آیند می‌گویند حالا که خم شدی و رکوع کردی باید سجده کنی. بعد از سجده می‌گویند که باید کفش‌هایم را ببوسی. بعد که بوسیدی باید بلند بگویی غلط کردم، تا بقیه هم بفهمند!

20160128_191448_IMG_0288 copy

 

 

اگر مبارزه نکنی حتی اقتصادت هم خراب می‌شود

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: حتی برای کسانی که معتقدند تنها منافع مادی مهم است، امام می گوید که منافع ما در مبارزه ماست و اگر مبارزه نکنی حتی اقتصادت نیز خراب می‌شود. امام می‌گوید که مردم از مسئولان محکم‌تر هستند، نمی‌گذارند این انقلاب متزلزل شود اما مسئولان گاه می ترسند که دچار خطر بزرگ مادی شوند که این مسئولان باید بدانند که اگر خود را ضعیف نشان دهی، به اقتصاد تو حمله می‌کنند. مگر مستکبر و قدرتمند با ضعیف مذاکره می‌کند؟ مگر ارباب با نوکرش مذاکره می‌کند؟ دستور می‌دهد.

این محقق و پژوهشگر با بیان اینکه این شبهه به وجود می‌آید که آیا ما از پس اینها برمی‌آییم؟، تاکید کرد: امام در پاسخ به این شبهه می‌گوید: «اسلام ابرقدرتها را به خاک مذلت می‌نشاند، اسلام موانع بزرگ داخل و خارج محدوده خود را یکی پس از دیگری برطرف و سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد. ». اینها اصل و اساس انقلاب است.

 

وی بیان کرد: سوالی مطرح می‌شود و آن اینکه «چه کسی می‌خواهد جلوی آمریکا و شوروی را بگیرد؟» که امام می‌گوید:« این قدرت ملت است و قدرت اسلام است که نمی‌گذارد امریکا بیاید بریزد، از آن‌ور شوروی بیاید بریزد اینجا». در 200 سال گذشته هر کسی از راه رسیده، یک تکه از ایران را به خود برده مگر این ایران همان ایران نیست  پس چرا کسی جرئتنمی کند به ایران بیاید؟ هر جای دیگر لانه جاسوسی امریکا گرفته شده بود، آمریکا حتما حمله می‌کرد اما چرا آمریکا به ما حمله نکرد؟ آن زمان د حکومت خیلی ها ترسیده‌بودند؛ اصلا بازرگان از ترس همین موضوع استعفا داد.که امام روز بعد از تسخیر گفت:«آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند». گفتند ناو‌های آمریکایی آمده‌اند؛ گفت: بیایند. گفتند هواپیما ها آمده‌اند و دو روزه کل ایران را نابود می‌کنند، گفت: اگر می‌توانند بیایند مگر جوانان ما می‌گذارند؟ تمام چتربازهایشان ر ادر هوا می‌زنیم.

 

وی گفت: این پیرمرد 80- 90 ساله به گونه‌ای حرف می‌زد که انگار یک جوان چریک 20 ساله حرف می‌زند. در پاریس خیلی ‌ها به امام می‌گفتند که نگو شاه باید برود، ملت ظرفیت این حرف را ندارد. امام پاسخ می‌داد شما این ملت را نشناخته‌اید. این ملت پای این حرف ایستاد و شما نایستادید.

 

رحیم‌پور ازغدی همچنین گفته که هنر اسلام این است که حکم از طهارت و نجاست بدنی و شخصی دارد تا حکم نجاست و طهارت عالم. انقلاب هم جزو حکم نجاست و طهارت است؛ نجس‌زدایی از کل عالم.

وی با بیان این سوال که آیا انقلاب پیروز و کارش تمام شده است؟، گفت: امام معتقد است انقلاب از 22 بهمن 57 تازه شروع شده است. امام بیان می کند:« انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت (ع) است… مسایل اقتصادی و مادی اگر لحظه ای مسؤولین را از وظیفه ای که بر عهده دارند، منصرف کند، خطر بزرگ و خیانت سهمگین را به دنبال دارد».

این استاد حوزه و داشگاه با بیان اینکه برخی در کشور معتقدند نه نه اصلی به نام استقلال داریم و نه وابستگی بلکه عالم یک بازار جهانی اقتصادی و رسمایه‌داری است و اصلا مگر می‌شود بدون وابستگی به حیات ادامه داد؟ این افراد فکر می کنند، استقلال یعنی انزوا و ارتباطات جهانی یعنی وابستگی.

آشتی با جهان بزرگترین توهین، دروغ و تهمت به انقلاب است

این محقق و پژوهشگر بیان داشت: عده‌ای در داخل می‌گویند می‌خواهیم با جهان آشتی کنیم؛ این بزرگترین توهین، دروغ و تهمت به انقلاب است. کدام جهان؟ ما با استکبار جهانی وارد درگیری و قهر شد. اگر می‌خواهی با آن جهان آشتی کنی، خیانت کرده‌ای به امام و شهیدان؛ غلط می‌کنی که چنین کنی! هر کس بگوید که می خواهد با آن‌هایی که امام با آن‌ها وارد رابطه قهرآمیز شد، آشتی کند، او خائن است و وظیفه داریم با او مبارزه کنیم. امام با جهان قهر نبود. اتفاقا برای نجات جهان از دست اینها، انقلاب کرد.

 

وی با یادآوری این گفته امام مبنی بر اینکه «باید تمام وابستگی ها را قطع کنیم» ادامه داد: این جمله یعنی دیگر نباید جایی باشد که بتوانند ما را از آن نقطه، تحریم کنند. امام می‌گوید:«تمام وابستگی‌ها به تمام ابرقدرت‌ها را باید قطع کنیم». تا این وابستگی ها قطع نشود، آن‌ها می‌توانند ما را تحت فشار قرار دهند. قطع وابستگی به معنای انزوا و قطع رابطه سیاسی، علمی، تجاری، فرهنگی و… نیست. رابطه باید باشد اما وابستگی نباید باشد. یعنی خودت برای خودت تصمیم بگیری. با همه دنیا رابطه داشته باش اما مستقل باش.

 

رحیم‌پور ازغدی با بیان این سوال که «آیا انقلاب ادامه دارد»؟ تاکید کرد: امام از تعبیر مبارزه آشتی‌ناپذیر یاد می‌کند. برخی در درون می‌گویند که مشکلاتی که با آمریک داریم، سوءتفاهم است! مگر قهر و آشتی بچه‌هاست که یک روز قهر کنی و بعد آشتی؟ مبارزه حق و باطل از آدم تا ختم عالم ادامه دارد. مبارزه همیشه ادامه دارد.

 

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: امام می‌گوید:«جهان اسلام در انتظار به ثمر رسیدن کامل انقلاب ماست، ما از تمام کشورهاى زیر سلطه براى به دست آوردن آزادى و استقلال کاملاً پشتیبانى مى‌نمائیم و به آنان صریحاً مى‌گوییم که حق گرفتنى است، قیام کنید و ابرقدرت‌ها را از صحنه تاریخ و روزگار براندازید. امام برای مبارزه زمان تعیین می‌کند:«تا شرک و کفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستیم».

 

این استاد حوزه و دانشگاه با طرح این سوال که آیا هدف از انقلاب ایران، تشکیل امپراطوری ایرانی و شیعی بوده است؟» تصریح کرد: امام می گوید:« ما تصمیم داریم پرچم لا اله الا اللّه را بر قلل رفیع کرامت و بزرگواری به اهتزاز درآوریم.»

 

وی خاطرنشان کرد: آیا ما باید تنها به فکر خودمان باشیم؟ امام پاسخ می دهد:« جهانخواران و سرمایه داران و وابستگان آنان توقع دارند که ما شکسته شدن نونهالان و به چاه افتادن مظلومان را نظاره کنیم و هشدار ندهیم. این وظیفه اولیه ما و انقلاب اسلامی ماست که در سراسر جهان صلا زنیم که‌ای خواب رفتگان! ای غفلت زدگان! بیدار شوید و به اطراف خود نگاه کنید که در کنار لانه‌های گرگ منزل گرفته‌اید. برخیزید که اینجا جای خواب نیست! و نیز فریاد کشیم سریعاً قیام کنید که جهان ایمن از صیاد نیست! امریکا و شوروی در کمین نشسته‌اند، و تا نابودی کاملتان از شما دست بر نخواهند داشت.». اگر دست از مبارزه برداری، ریشه‌ات را می‌زنند زیرا وقتی که ضعیف شده باشی دست از مبارزه برمی‌داری.

 

 

 

آمریکا جهان نیست که می‌گویید آشتی با جهان می‌کنیم؛ آمریکا جهان‌خوار است

 

رحیم‌پور ازغدی افزود: هدف نهایی از انقلاب چه بود؟ آیا هدف این بود که فشار از روی ما کم شود؟ امام پاسخ می‌دهد:« آمریکای جهانخوار باید بداند که ملت عزیز و خمینی تانابودی کامل منافعش او را راحت نخواهد گذاشت». امام می‌گوید منافع آمریکا، نه امریکا یا تمدن غرب. یعنی روح و شاخ استکباری تو را می‌شکنیم. پس آمریکا جهان نیست که می‌گویید آشتی با جهان می‌کنیم؛ آمریکا جهان‌خوار است.

 

این مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه تا پیش از انقلاب اسلامی، علما، روحانیون و مبارزان، مبارزه‌شان بر سر موضوعی با غیرت اسلامی بود، مانند قضیه ملی شدن نفت و مشروطه و… . خمینی می‌گوید اگر اسلام بیاید، نفت و مشروطه و استقلال و … درست می‌شود.

شرف و شکم با هم تأمین می‌شوند

وی عنوان کرد: اغلب اوقات شرف و شکم با هم تامین می‌شود. امام می‌گوید این ملت شرف را انتخاب می‌کند. شرف که درست شود، شکم هم درست می‌شود. زیرا ملت با شرف، اقتصاد ملی، دانشگاه، کشاورزی‌اش را قوی می‌کند و در نتیجه شکمش نیز سیر می‌شود.

 

رحیم‌پور با اشاره به این دوقطبی که اگر مبارزه کنیم، وضع اقتصادی‌مان خراب می‌شود، در ادامه بیان کرد: این ملت‌های مبارز بودند که تمدن‌‌ساز شدند نه ملت‌های ضعیف و اهل تسلیم! ملت اهل تسلیم به قدرت و ثروت نمی‌رسد. اینکه تسلیم شو تا مشکلاتت حل شود، دروغ است. این وعده شیطان است. قرآن می‌گوید که شیطان شما را به فقر و فحشا می‌دهد.

 

رحیم‌پور اضافه کرد: این حرف‌ها را برای شما می‌گویم که جوان هستید و انقلاب و امام و جنگ را ندیده‌اید. از این قبیل حرف ها که اکنون در برخی داخلی های ما به گوش می رسد، زمان امام هم بیان می‌شد. کلاه از سرتان برداشته نشود که اکنون حرف تازه‌ای در حال کشف است و امام نمی‌دانست که بله! مبارزه هزینه دارد. ما این حرف ها را شنیده‌ایم و تکراری‌ است. کلاه از سرتان برداشته نشود که این حرف‌ها تازگی دارد و کشف تازه است!

 

این محقق و پژوهشگر اظهار داشت: امام می گوید:« کوه مصیبتها در مقابل حیثیت اسلامی – ایرانی ما چون کاهی است و مردم ما باید خود را آماده این درگیری حسینی تا پیروزی کامل بنمایند، که مرگ سرخ به مراتب بهتر از زندگی سیاه است. و ما امروز به انتظار شهادت نشسته‌ایم تا فردا فرزندانمان در مقابل کفر جهانی با سرافرازی بایستند و بار مسئولیت استقلال واقعی را در تمامی ابعادش به دوش کشند و با افتخار پیام رهایی مستضعفین را در جهان سر دهند.». وقتی بترسی، شکست می‌خوری وقتی بگویی ما نمی‌توانیم، نمی‌توانی؛ حتی اگر قدرت داشه باشی، چون جرئت نداری، نمی توانی.

رحیم‌پور تصریح کرد: امام می گوید مراقب باشید چنین کسانی وارد اتاق فرمان جمهوری اسلامی نشوند. در مجلس و صدا و سیما و دانشگاه ها و… . اینها نمی گذارند دنیایتان آباد شود و دوباره ایران 200 – 300 سال به عقب می‌افتد. در کشور، ظرفیت‌های قوی‌ای وجود دارد اما برخی در داخل ترسیده‌اند. حتی اگر بر فرض هم ما ضعیف باشیم و آن‌ها قوی، ما «کربلا» را داریم.

 

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: امام می گوید:«بار مسئولیت استقلال واقعی در تمام ابعادش را به دوش بکشید». امام می گوید که اگر ما شهید شدیم، نسل‌های بعد از ما این وظیفه را بر عهده دارند. امت اسلام باید عزیز باشد، نه ذلیل. امام می‌گوید:«با افتخار پیام رهایی مستضعفین در سراسر جهان سر دهید».

 

وی مطرح کرد: آیا انقلاب برای دنیا پیامی دارد که می‌گوید مستضعفین دنیا؟ امام پاسخ می دهد:« امروز جهان تشنه فرهنگ اسلام ناب محمدی است. و مسلمانان در یک تشکیلات بزرگ اسلامی رونق و زرق و برق کاخهای سفید و سرخ را از بین خواهند برد.» یعنی ما باید با تمام نهضت‌های اسلامی و مقاومت ارتباط بگیریم. ابتدا با شیعیان و مسلمانان و سپس غیرمسلمان ها. اما ادامه می دهد:« امروز خمینی آغوش و سینه خویش را برای تیرهای بلا و حوادث سخت و برابر همه توپها و موشکهای دشمنان باز کرده است و همچون همه عاشقان شهادت، برای درک شهادت روزشماری می‌کند. جنگ ما جنگ عقیده است، و جغرافیا و مرز نمی‌شناسد».

برای مبارزه باید منظم شویم و فساد و اختلاس را به صفر نزدیک کنیم

وی در پایان خاطرنشان کرد: این ادبیات انقلاب بود در برابر کسانی که می‌گویند باید در برابر نظام سرمایه‌داری هضم شویم ورنه حذف می‌شویم. امام می‌گوید ما نه هضم می‌شویم و نه حذف؛ ما شما را از صحنه به در می‌کنیم. ما برای ادامه مبارزه باید منظم شویم، فساد و اختلاس و.. را به صفر نزدیک کنیم تا بتوانیم به همبارزه هچنان ادامه دهیم. باید سیستم‌های خود را بهبود ببخشیم.