در هر جمله برخی‌‌ها ده تا «مقام معظم رهبری» وجود دارد اما کار خودشان را می‌کنند/خواندن تاریخ انقلاب جزو واجبات است/ به شکل اتفاقی در روز شهادت مصطفی احمدی‌روشن، قلب رآکتور اراک بتن می‌شود!!

به گزارش عدالتخواهی؛ سردار سعید قاسمی، از فرماندهان ارشد جنگ تحمیلی، در سومین روز از سی و دومین نشست سراسری اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی به سخنرانی با موضوع «تحریف امام» پرداخت.   وی با اشاره به اینکه در حال ورود سی و هشتمین سال پرشکوه انفجار نور انقلاب می‌شویم، اظهار داشت: اخیرا در چند دیدار رهبری […]

به گزارش عدالتخواهی؛ سردار سعید قاسمی، از فرماندهان ارشد جنگ تحمیلی، در سومین روز از سی و دومین نشست سراسری اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی به سخنرانی با موضوع «تحریف امام» پرداخت.

 

وی با اشاره به اینکه در حال ورود سی و هشتمین سال پرشکوه انفجار نور انقلاب می‌شویم، اظهار داشت: اخیرا در چند دیدار رهبری با علما دیدم ایشان مانند کلاس‌ اول برای این بزرگان درس انقلاب گذاشته و توضیح می‌دهند که بودیم و چه می‌خواهیم بشویم. این توضیحات سطح پایین برای این شیوخ، نشان از این دارد که جایی از کار می‌لنگد.

 

قاسمی افزود: در حالی که بسیاری از اتفاقات انقلاب مستند و آرشیو نشده است و نسل چهارمی دارد بر سر کار می‌آید و صاحب حق رای می‌شود که عقبه و تاریخچه خود را به خوبی نمی‌داند و آن نکاتی که باعث شکست‌ها و پیروزی‌هایش شد، به او درست انتقال نشده است. این جوان ما با اینکه به امام و رهبری علاقه دارد، اما چون اصل و کلید اساسی انقلاب به او فهمانده نشده، خطر سقوط او وجود دارد.

 

قاسمی در ادامه گفت: از آن‌جایی که مانیفست و مطالب راهبردی انقلاب، نه در کتاب‌های درسی و دانشگاهی آمده است و نه درحوزه ها درس داده می‌شود- که به نظر من سهوی نیست-  باید به آموزش نسل جوان توجه داشت. برخی فکر می‌کنند آقا روح‌الله فقط برای شهادت و جنگ صحبت کرده است اما او دست روی نکاتی گذاشت که معادله تاریخ و موازنه جهان را به هم ریخت وگرنه همه مدل آیت الله داشتیم. اکنون سی و چند سال است هر اتفاقی در دنیا رخ می‌دهد، منشا اثرش انقلاب روح‌الله است.

 

وی در جمع دانشجویان عدالتخواه سراسر کشور بیان کرد: بنابراین یک بچه‌ایرانی با داشتن این امام، حیف است نداند که امام خمینی بر اساس چه تاکتیک‌ها و استراتژی‌هایی این معادلات را به هم زد؟ چون روحانی بود؟ سید بود؟ خیلی‌ها روحانی و سید بودند و چنین نشدند. پس بر شمایی که نامتان را می‌گذارید “جنبش دانشجویی” واجب است یک دوره تفکر آقا روح‌الله را مرور کنید. خواندن تاریخ انقلاب جزو واجبات است و اینکه بدانیم چگونه این انقلاب را نگه داشتیم و البته چرا اکنون اینجاییم و نباید ده ها پله بالاتر قرار گرفته باشیم.

 

این فرمانده ارشد دفاع مقدس اضافه کرد: یک دفعه بر اثر مدل مزخرف دموکراسی که ما انتخاب کرده‌ایم، یعنی مدل کثرت آرایی، هر زمان بادی قوی می‌‌آید، اغلب افراد اصل را رها کرده و به ظواهر توجه می‌کنند و یک دفعه از 12 میلیون حق رای، 11 میلیون را بنی‌صدری می‌آورد که در ظاهر همه ویژگی‌ها را دارد. از جمله سید است، پدرش آیت‌الله است و خودش دکتر. مانیفست اقتصاد اسلامی می‌داند، یعنی کتاب دارد و مدرس دانشگاه است و اگر این کتاب را به اجرا بگذارد کل ایران تغیر می‌کند. اکثر علمای قم موید وی هستند. کاریزمای صحبت دارد یعنی وقتی حرف می‌زند، مجاهدین خلق به هیجان می‌آمدند.

 

قاسمی افزود: به فاصله کمی پس از تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام، سندی بنی‌صدر یافت شد که مشخص می‌کرد او در زمان دانشجویی جاسوس CIA بوده است؛ فردی که فرمانده کل قواست و در حین حمله عراق و کشت و کشتارها، دستور داده است حتی یک دست لباس به نیروهای مردمی داده نشود. حالا این سند را به حضرت امام دادند؛ وی باید چه اقدامی می‌کرد؟ نباید امام می‌آمد در رادیو و تلوزیون این موضوع را اعلام می‌کرد؟ اما می‌بینیم که وقتی این سند به دست امام می‌رسد، او سند را زیر تشک خود می‌گذارد و می‌گوید باشد تا وقتش برسد.

 

وی با طرح این سوال که وقت افشای سند خیانت بنی‌صدر چه زمانی است، ادامه داد:  وقتش برای زمانی است که تک به تک کسانی که به ابوالحسن بنی‌صدر رای دادند، خیانت او را متوجه شوند و خودشان وارد شده و حذفش کنند. زیرا اگر امام وارد می‌شد، مردمی که به وی رای داده بودند، قبول نکرده و برداشت می‌کردند که آخوندها از بنی‌صدر تکنوکراتِ کراواتی خوش‌شان نمی‌آمد و سندسازی کردند! اما امروز با این اقدام امام، همه می‌دانند که در این مملکت بنی‌صدری آمد و چگونه خیانت کرد و اکنون کجا هست و… . حتی این موضوع در مورد دیگر مسئولان کشور نیز مصداق دارد. امام حتی “حاصل عمرش” را برکنار می‌کند یعنی منتظری‌ای که شکنجه می‌کشد و می‌شود امید امت و امام، قائم‌مقام رهبری. منتظری‌ای که کتاب‌هایش در زمینه ولایت فقیه، در حوزه رو دست ندارد!

 

قاسمی با انتقاد از عدم ثبت این تجارب در تاریخ انقلاب اسلامی، گفت: مصیبت است که این تجربه‌های تاریخی نه کتاب می‌شود و نه فیلم می‌شود. داستان جامعه ما این است که یک عده قلیلی که پای کار نظام هستند و شهید دادند و همین الان هم برای نگه‌داشتن خط‌های سوریه می‌روند؛ در کنار آن  طایفه‌ای دیگر با تفکر شهنشاهی وجود دارد که کمربند بسته‌است به نابودی انقلاب و تعدادشان هم کم نیست؛ در این بین هم عده‌ای به تعبیر مولا “حزب الریح” یا حزب باد هستند و در اصول و مبانی کلمات دیپلماسی به اینها می‌گویند “جناح خاکستری” به این معنا که اگر باد سنگین از هر طرف بوزد، به ویژه در چند روز منتهی به انتخابات؛ رسانه‌ها مخ‌ این‌ها را می‌زند! با این خیل عظیم در جامعه طرف هستیم که دغدغه ندارند و نمی‌شود با آن‌ها برخورد کرد.

 

این فرمانده ارشد دفاع مقدس خاطرنشان کرد: اینجایی که هستیم درست نیست. اگر به ما خیانت نشده بود امروز این مرکز تجمع آراء و هم‌اندیشی جهان اسلام در بوسنی‌ای بود که بیست سال پیش بودیم! در اثر عقب‌نشینی سپاه اسلام به دلیل خیانت آشکاری که به ما شد، اکنون در آبعلی جلسه داریم. اگر جریان کثیف نفوذی که تاکنون در پیکره تمام نهادهای انقلابی و غیرانقلابی، رسوخ کرده است، نبود اینگونه نمی‌شد که دو سه دهه بعد از انقلاب، قلب راکتور را بتن کنند.

 

وی با اشاره به اینکه هدف از بتن‌ریزی راکتور اراک،فقط بتن‌کردن قلب رآکتور نیست! به کنایه گفت: به شکل اتفاقی در روز شهادت مصطفی احمدی‌روشن، قلب رآکتور اراک بتن می‌شود!! کاملا اتفاقی!!! بعد در همین روز زندانی های ایرانی و آمریکایی مبادله می‌شوند!! باز هم به شکل اتفاقی!! اگر بصیرت نباشد به شکل اتفاقی قصه‌های بسیاری دیگر اتفاق می‌افتد، که اکنون دارداتفاق می‌افتد!

 

این فرمانده ارشد دفاع مقدس افزود: می‌بینید که در هر جمله برخی‌ ها در کشور ده تا مقام معظم رهبری وجود دارد اما کار خودشان را می‌کنند. در فتنه 88 متوجه شدم که رسانه‌ها غیرواقعیات را می‌توانند به مردم بفهمانند. برای اینکه بفهمیم از کجا داریم می‌خوریم و چرا در این سی و هفت سال بارها و بارها از سوراخ‌هایی گزیده شده‌ایم، چه باید کرد؟ در این راه باید پوستت کلفت باشد، چون در فشار قرار می‌گیری و باید مقاوم باشی چون از همه طرف برایت می‌‌زنند.

 

سردار قاسمی در پایان خاطرنشان کرد: من به این نتیجه رسیده‌ام که تلاش جنبش دانشجویی در دانشگاه‌ها برای اینکه این را چادری کنند و آن را حزب اللهی جواب نمی‌دهد؛ باید یک پله بیایند پایین‌تر و روی فکر کار کنند و بیان اصول و مبانی.

 

گفتنی‌ست، سی و دومین نشست سراسری اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی با حضور دانشجویان عدالتخواه از سراسر کشور، از ششم تا یازدهم ماه جاری در اردوگاه سیدالشهدای آبعلی برگزار می‌شود. در این دوره استادان و اعضای هیئت علمی، فارغ‌التحصیلان جنبش عدالتخواه دانشجویی، فعالان اجتماعی و فرهنگی به ارائه بحث و کارگاه‌هایی در موضوعات فرهنگی، جهان اسلام، اقتصادی، سیاسی، هنر، زنان و … می‌پردازند.

 

انتهای متن/