مگر در لایه‌های پنهان قراردادهای جدید نفتی چه چیزی وجود دارد که کسی نباید در جریان آن قرار گیرد؟

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی با بیان اینکه مسئولان وزارت نفت پاسخگوی ابهامات قراردادهای جدید نفتی نیستند، گفت: مگر در لایه‌های پنهان قراردادهای جدید نفتی چه چیزی وجود دارد که کسی نباید در جریان آن قرار گیرد.

به گزارش عدالتخواهی، مجتبی رئیسی دبیر اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی با حضور در نشست خبری بررسی قراردادهای جدید نفتی موسوم به IPC که صبح امروز در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، اظهار داشت: از زمانی که قراردادهای جدید نفتی اعلام شد کارشناسان امر اعتراضات و نقدهای تخصصی به متن این قراردادها داشتند که این نظرات به وزارت نفت نیز داده شد. مطالبات دانشجویی نیز در این خصوص وجود داشت که این وزارتخانه پاسخگوی ابهامات و اشکالات این قراردادها باشد.

وی افزود: اما متاسفانه تا امروز پاسخی از مسئولان وزارت نفت نشنیدیم البته مجلس که پاسدار استقلال کشور است باید به صورت جدی‌تری به این موضوع ورود کند.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: نهایت امر این موضوع بر دانشجویان مسجل شد که گویا وزارت نفت اراده‌ای برای پاسخگویی یا تغییر روند غلط خود ندارد بر همین اساس تصمیم گرفته شد بعد از 2 ماه تذکرات مشفقانه به وزارت نفت، تجمعی مقابل ساختمان این وزارتخانه برای بیان مطالبات دانشجویی صورت گیرد.

رئیسی تصریح کرد: قرار نبود در این تجمع اتفاق خاصی صورت گیرد بلکه تذکراتی در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از تاراج منابع ملی بیان شود. هنگامی هم که دانشجویان می‌خواستند به سمت ساختمان وزارت نفت حرکت کنند، با حضور گسترده نیروهای امنیتی و انتظامی مواجه شدند که این تعداد نیرو فراتر از تصور بود و برای دانشجویان این سؤال بود که مگر قرار است چه اتفاقی بیفتد.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی تصریح کرد: ناجا اصلا اجازه برگزاری هیچ تجمعی نداد و از همان ابتدا دانشجویان را مورد ضرب و شتم قرار داد.

وی در ادامه سخنان خود پیرامون جزئیات قرارداد جدید نفتی گفت: مگر IPC چیست که چنین برخوردی با دانشجویان می‌کند. دانشجویانی که تنها در خصوص این قراردادها سؤالاتی دارند. مگر IPC چه لایه‌های پنهانی دارد و در دل آن چه مفادی وجود دارد که کسی نباید در جریان آن قرار گیرد؟

رئیسی تصریح کرد: چرا آقای زنگنه نسبت به ابهامات موجود در قراردادهای جدید نفتی پاسخگو نیست؟‌چرا متن قرارداد را در اختیار افکار عمومی قرار نمی‌دهند.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در پایان گفت: قراردادهای جدید نفتی خلاف منافع ملی است و سرنوشت 25 ساله نفت کشور را به بازی می‌گیرد.

منبع: فارس