توزیع تراکت آسیب‌های قراردادهای جدید نفتی (ipc) در نمازجمعه‌های شهرهای بزرگ کشور

دانشجویان عدالتخواه، تراکت «قراردادهای جدید نفتی موسوم به ipc و آسیب‌های پیش‌رو» را که به بررسی اجمالی اشکالات اساسی این قراردادها می‌پردازد؛ در نمازجمعه های شهرهای مشهد، سبزوار، اصفهان، قزوین، رفسنجان به دست مردم رساندند.

به گزارش عدالتخواهی، تراکت «قراردادهای جدید نفتی موسوم به ipc و آسیب‌های پیش‌رو» به به بررسی اجمالی اشکالات اساسی این قراردادها می‌پردازد؛ روز گذشته در نمازجمعه های شهرهای مشهد، سبزوار، اصفهان، قزوین، رفسنجان توزیع شد.

دانشجویان عدالتخواه در این شهرها، این تراکت‌ها را که اطلاعاتی کلی درباره اشکالات و خسارات پیش‌روی حاصل از قرارداهای جدید نفتی، ارائه می‌دهد؛ به دست مردم رساندند. در نمازجمعه نهم بهمن و پیش از برگزاری تجمع اعتراضی دانشجویان در مقابل وزارت نفت، در تهران و تعدادی دیگر از شهرهای ایران نیز این تراکت ها توزیع شد.

 

گفتنی‌ست، نسل جدید قراردادهای جدید نفتی موسوم به ipc در حالی رونمایی شده است که هنوز ابهامات و عدم شفافیت بر آن مسلط است و به گفته کارشناسان، مضرات  وخساراتی که از این قراردادها بر کشور وارد می‌شود به مراتب از کرسنت نیز بیشتر است. از جمله این ایرادات عدم بیان دقیق نوع رابطه و همکاری شرکت‌های خارجی، اولویت سرمایه‌گذاری خارجی در میادین مستقل، تضعیف شرکت ملی نفت به ویژه از نظر منابع انسانی و متخصص، افزایش خام فروشی و… است.

 

جنبش عدالتخواه دانشجویی به همراه بسیج دانشجویی سه دانشگاه تهران، شنبه گذشته اقدام به برگزاری تجمعی در اعتراض به این قراردادها کردند، که با برخورد شدید نیروی انتظامی و امنیتی و بازداشت 38 دانشجو و ضرب و شتم ده‌ها دانشجوی دختر و پسر همراه شد.

 

1

IPC