کار مفید دولت خالی کردن انبارهای خودروسازان بوده/قراردادهای جدید نفتی دارسی دوم را رقم می زند

نماینده مردم تهران در مجلس:جای تأسف دارد که بگویم در ایران به دلیل سیاست های غلط دولت یازدهم حتی معادن سنگ هم با مشکل مواجه شدند، این سیاست‌ها هیچ ربطی به اقتصاد مقاومتی ندارد و دولت یازدهم در مقابل اقتصاد مقاومتی در حال مقاومت است.

 گفت: قرار بود دولت آمار رشد اقتصادی را به صورت ماهانه اعلام کند اما ارائه نکرد چون رشد اقتصادی در سال 94 منفی بود و در چند ماه گذشته نیز بیشتر منفی شده است و دلیل آن هم به خاطر رکود حاکم بر اقتصاد، مسکن و کسب و کار کشور است

به گزارش عدالتخواهی ، محمد سلیمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) در نشست خبری که در خبرگزاری مهر برگزار شد، اظهارداشت: بخش اقتصادی دولت یازدهم دقیقاً در راستای سیاست‌های دولت سازندگی گام برمی‌دارد، در دولت سازندگی که به خریدهای خارجی روی آوردند، شاهد بودیم که 50 میلیارد دلار کشور بدهکار شد و بحران اقتصادی در سال 74 شکل گرفت و تورم به بالای 50 درصد رسید.

وی افزود: در دولت یازدهم نیز همان افراد همان سیاست‌های دولت سازندگی را پیگیری می‌کنند و کشور را بدهکار خواهند کرد و تورم در سال 95 افزایش خواهد یافت. الان تورم مثل یک فنر نگه داشته شده و چند ماه بیشتر دوام نمی‌آورد و رها می‌شود، برای بخش‌های تولیدی، صنعتی و معدنی کشور در دولت یازدهم گرفتاری‌هایی ایجاد شده، همچنین برای تجارت خارجی نیز مشکلاتی به وجود آمده است.

سلیمانی ادامه داد: در قراردادهای خارجی که منعقد می‌شود، پورسانت‌هایی گرفته می‌شود و این پورسانت‌ها را غربی‌ها به افرادی در داخل کشور ما می‌دهند.

نماینده تهران در مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: قرار بود دولت آمار رشد اقتصادی را به صورت ماهانه اعلام کند اما ارائه نکرد چون رشد اقتصادی در سال 94 منفی بود و در چند ماه گذشته ن%8