نامه سرگشاده مجمع دانشجویی عدالتخواه فسا به دکتر جمالی؛

چشم امید این مردم به شماست/برای زدودن فقر اقتصادی و فرهنگی تلاش کنید

مجمع عدالتخواه دانشجویی دانشگاه فسا در نامه سرگشاده خطاب به محمد جواد جمالی، نماینده منتخب مجلس شورای اسلامی نوشت: امید است که با حضور شما که نماینده ای از جنس همین مردم هستید و به تک تک زخم های این مردمان آشنایی دارید، مشکلات اقتصادی روز به روز کمتر شده و مردم این مناطق محروم […]

مجمع عدالتخواه دانشجویی دانشگاه فسا در نامه سرگشاده خطاب به محمد جواد جمالی، نماینده منتخب مجلس شورای اسلامی نوشت: امید است که با حضور شما که نماینده ای از جنس همین مردم هستید و به تک تک زخم های این مردمان آشنایی دارید، مشکلات اقتصادی روز به روز کمتر شده و مردم این مناطق محروم از حداقل های زندگی مانند آب شرب و لوله کشی شده برخوردار شوند.

متن کامل نامه به شرح ذیل است

 

«بسم الله الرحمن الرحیم»

نماینده منتخب محترم مردم سرافراز و بصیر شهرستان فسا درمجلس دهم؛ جناب آقای دکتر جمالی

سلام علیکم

خرسندی خود را از اینکه خط مشی انقلاب و انقلابیون با حضور شما در مجلس شورای اسلامی،پررنگ تر می شود ابراز میداریم و این انتخاب شایسته را به مردم فهیم و همیشه در صحنه فسا و نماینده ایشان تبریک عرض می کنیم

“فذکران الذکر تنفعل مومنین”

لذا وظیفه خود میدانیم تا صدای مردم این شهرستان را به گوش شما رسانده و از شما تقاضای پیگیری  مسائل مربوط به نبود امکانات، فقر و … را داشته باشیم.

۱-  اول مهم، مسئله فقر فرهنگی است. فقری که در عین تاثیرگذاری فراوان و اهمیت مسئله، کمتر به آن توجه می شود. همانطور که رهبر کبیر انقلاب فرمودند : «می دانید و می دانیم اگر انحرافی در فرهنگ یک رژیم پیدا شود و همه ارگان ها و مقامات آن رژیم در صراط مستقیم انسانی و الهی پایبند باشند و بر استقلال و آزادی ملت از قیود شیطان عقیده داشته باشند و آن را تعقیب کنند و ملت نیز به تبعیت از اسلام و خواسته های ارزنده آن پایبند باشند دیری نخواهد کشید که انحراف فرهنگی بر همه غلبه کند و همه را خواهی نخواهی به انحراف کشاند ونسل آتیه را آن چنان کند که انحراف بصورت زیبا و مستقیم را راه نجات بداند و اسلام انحرافی را به جای اسلام حقیقی بپذیرد ». لذا خواهشمندیم با تکیه بر مراکزفرهنگی علی الخصوص دانشگاه ها،مراکز فرهنگی، مساجد و …، در راستای زدودن فقر فرهنگی و ایجاد فرهنگی که برگرفته از اسلام ناب محمدی و اسلام راستین است تلاش شود.

 

۲-  بعد از فقر فرهنگی، به فقر اقتصادی باید اشاره داشت.فقری که مردمان حیدرآباد، ابوذرآباد،باقرآباد و … با آن دست و پنجه نرم می کنند. امید است که با حضور شما که نماینده ای از جنس همین مردم هستید و به تک تک زخم های این مردمان آشنایی دارید، مشکلات اقتصادی روز به روز کمتر شده و مردم این مناطق محروم از حداقل های زندگی مانند آب شرب و لوله کشی شده برخوردار شوند.

 

۳- وضعیت اسفبار کارخانه قند فسا و سرگردانی کارگران آن همچنان پابرجاست. علی رغم پیگیری ها و نامه های زده شده از طرف مجمع عدالت خواه شهرستان فسا و پیگیری مداوم آنها با حمایت های مردمی، متاسفانه تلاش های نماینده قبلی به نتیجه نرسید و اکنون چشم امید این مردم به شماست. در سالیکه سال «تولید ملی، اقدام و عمل» نامیده شده است، در راستای تحقق فرمایشات رهبری و تکیه بر تولید داخلی، احیای این کارخانه از صالح ترین اعمال محسوب می شود.

 

۴-  مسئله بعدی، مسئله کنترل آشوب و فتنه هایی است که در طی این مدت به وجود آمده است. خوش بختانه با الطاف الهی، توجهات صاحب الزمان و حضور مسئولین و مردم بصیر در صحنه، این فتنه ها سرکوب گشت اما خطر به وقوع پیوستن مجدد این فتنه ها همچنان پا برجاست. وجود جریان داعش فسا(عده ای در روستاهای مجاورفسابا نام جهادی اما غیرمعتبر به آموزش دهی پرورش آدم کشی وبهایی گری به این مردم که ازنظراطلاعاتی درسطح پایینی قراردارندمشغول بودند که خوشبختانه یکی ازاعضا بعداز متوجه شدن قضیه به پایگاه اطلاع داده وباعث منحل شدن این گروه می شود) این تهدید را جدی تر میکند. یکی ازمهم ترین دلایل رخ دادن این اتفاقات عدم آگاهی واطلاعات مردم است که باعث تسریع در تحت تاثیرقرار گرفتن مردم می شود.

 

۵-  مورد دیگری که موظفیم به آن اشاره کنیم، آثار تاریخی و فضای سبز این شهر است. واضح و مبرهن است که آثار تاریخی ، نه تنها هویت و تمدن آن شهر محسوب می شود، بلکه باعث جذب توریست و در نتیجه رونق اقتصادی و آبادانی هر چه بیشتر شهر می شود. در وضعیتی که رکود اقتصادی، وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم را تهدید می کند، حفظ منابع در آمدی مردم و ایجاد شغل برای نیروهای جوانی که پا به عرصه اقتصادی می گذارند، از اهمیت بالایی برخوردار است. لذا با توجه به سوابق اجرایی حضرت عالی و توانایی ثابت شده شما در این عرصه خواهشمندیم به این مقوله توجه ویژه داشته باشید.

امام خامنه ای (مد ظله العالی) فرمودند :« مردم با حضور در صحنه، وظیفه خود را انجام دادند و حالا نوبت مسئولان است که به وظایف خود عمل کنند.»

والسلام علی من اتبع الهدی

به امید ظهور عدالت‌گستر گیتی

مجمع عدالتخواه دانشجویی  دانشگاه فسا