نامه هفت تشکل دانشجویی استان فار س به وزیر جهاد کشاورزی:

عدم اعتقاد به “خودکفایی” خلاف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است

به گزارش عدالتخواهی تشکل های دانشجویی استان فارس طی نامه ای خطاب به وزیر کشائرزی خواهان رسیدگی فوری به وضعیت کشاورزان استان فارس شدند. متن نامه به شرح زیر می باشد: بسمه تعالی وزیر محترم جهاد کشاورزی باسلام و عرض خداقوت، گفتیم شاید شما در جریان خبرهای این روزهای استان فارس نباشید؛ برای همین خبری […]

به گزارش عدالتخواهی تشکل های دانشجویی استان فارس طی نامه ای خطاب به وزیر کشائرزی خواهان رسیدگی فوری به وضعیت کشاورزان استان فارس شدند.

متن نامه به شرح زیر می باشد:

بسمه تعالی
وزیر محترم جهاد کشاورزی
باسلام و عرض خداقوت، گفتیم شاید شما در جریان خبرهای این روزهای استان فارس نباشید؛ برای همین خبری که این روزهای کشاورزان بخش کربال خرامه را باستحضارتان میرسانیم.
چندی است کشاورزان گندم کار استان فارس به هر دری میزنند تا برای کشت آبی خود آبی بیابند. استاندار فارس در اظهارنظری عجیب اعلام میکند که حاضر نیست به این کشاورزان آب برساند و در عوض بعد از ضرر 100 میلیاردی به 5000 خانوار این منطقه، خسارت را به کشاورزان پرداخت میکند!
ایشان در اظهارنظر عجیب دیگری گفته “خودکفایی کاری اشتباه است و …”. اینگونه اظهارنظرها که علنا خلاف سیاست های اقتصاد مقاومتی است، تضاد جدی با سیاست های تحسین برانگیز سال جاری وزارت خانه متبوع حضرتعالی نیز دارد.
خواهشمند است هر چه سریعتر به مسئله ی فوری و اضطراری کشاورزان بخش کربال ورود پیدا کرده و جلوی این خسارت بزرگ را بگیرید.
باید به شما هشدار دهیم که اگر به جای حل این معضل با سیاست حذف صورت مسئله با این موضوع برخورد شود،ایجاد بحران امنیتی در کنار بحران اجتماعی، مهاجرت و حاشیه نشینی به هیچ عنوان دور از ذهن نیست.

پیشنهاد اینجانبان برای حل این معضل، اختصاص بخشی از ذخیره ی شلتوک سدهای ملاصدرا و درودزن برای حل مشکل گندم کاران این منطقه می باشد.
این موضوع فوریت دارد و ما از شما انتظار اقدامی عاجل در این رابطه داریم.
توفیق حضرتعالی در خدمت به نظام مقدس اسلامی را از خداوند متعال خواستاریم.
والسلام علیکم و رحمه الله

مجمع عدالتخواه دانشجویان دانشگاه های شیراز
مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز
مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه فسا
تشکل اسلامی سیاسی وحدت نواندیشان
تشکل اسلامی سیاسی هرمان
تشکل دانشجویی غدیر استهبان
مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه آزاد شیراز
تشکل دانشجویی وصال دانشگاه آزاد شیراز