نامه جنبش عدالتخواه به رئیس قوه قضائیه:

چه خوب بود که دستگاه قضایی کشور مصرّانه با عوامل فساد برخورد میکرد

به گزارش عدالتخواهی جنبش عدالتخواه دانشجویی طی نامه ای خطاب به آیت الله آملی لاریجانی ضمن اعتراض به حکم سید میثم صفائیان نماینده رانندگان معترض به فساد موجود در سیستم حمل ونقل کشور خواهان حمایت از این دست حرکات ضد فساد شدند. بسم رب المستضعفین جناب آیت الله العظمی صادق لاریجانی؛ ریاست قوه قضاییه جمهوری اسلامی […]

به گزارش عدالتخواهی جنبش عدالتخواه دانشجویی طی نامه ای خطاب به آیت الله آملی لاریجانی ضمن اعتراض به حکم سید میثم صفائیان نماینده رانندگان معترض به فساد موجود در سیستم حمل ونقل کشور خواهان حمایت از این دست حرکات ضد فساد شدند.

بسم رب المستضعفین

جناب آیت الله العظمی صادق لاریجانی؛ ریاست قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

بی مقدمه سراغ اصل ماجرا می رویم. متاسفانه شاهدیم بعضا با حرکت های ضد فساد مغرضانه و یا غیر مغرضانه توسط دستگاه های مسئول، چنان برخورد میشود که درس عبرتی باشد برای آنانی که دغدغه مبارزه با فساد را دارند.. حرکت هایی که برخاسته از روحیه انقلابی، حس مسئولیت و بدهکاری به انقلاب است.

در خلل اعتراض رانندگان به فساد حاکم در سیستم حمل و نقل کشور و همچین مقوله قاچاق، شاهد برخورد های پلیسی و سلبی از جانب دستگاه های ذیربط بوده ایم. دستگاه هایی که نه تنها با حرکت های مبارزه با فساد هیچ همراهی نمیکنند بلکه بعضا با آن برخورد هم میکنند. شوربختانه دستگاه های متبوع وقتی میبینند که عده ای با این جدیت به دنبال رفع فساد هستند و از قوه قضاییه درخواست رسیدگی را دارند، به جای احتمال وجود فساد و پیگیری، آنان را به “تحریک مردم به قصد برهم زدن امنیت کشور” متهم می کنند!

آیا به واقع جواب اینگونه حرکتهای مبارزه با فساد را باید با اینگونه برخورد های امنیتی پاسخ داد؟ آنچه که برداشت می شود این است که این حرکت باعث برهم خوردن امنیت مفسدان شده نه برهم خوردن امنیت کشور. امنیت کشور وقتی رقم میخورد که فعالیت های اقتصادی سالم بدون وجود فساد صورت گیرد تا به رقابت اقتصادی سالم و تولید ملی و در نهایت به تحقق اقتصاد مقاومتی بیانجامد. امنیت کشور متقابلا در برهم خوردن امنیت فاسدان و عوامل آنهاست.

امیدواریم در دستگاه قضایی، با همین سرعت و جدیت، به پرونده های عوامل فساد برخورد شود و شر این زالو صفتان از انقلاب کم گردد!

انتظار ما این است که “دستگاه قضایی باید بی اغماض و بدون ملاحظه، هرجا فساد و یا عملی را برخلاف قانون و در جهت سوء استفاده ملاحظه کرد، با آن مقابله کند ” و بدانید “اگر مبارزه با فساد انجام نگیرد همه کارها لنگ خواهد ماند.” البته همه این انتظاراتِ ما منوط به این است که قوه محترمه در تشخیص فساد و مفسد دچار اشتباه نشود و کوزه خر را بجای کوزه فروش بازداشت نکند.

باشد که قوه قضاییه در جهت پیشبرد اهداف انقلاب فساد را در سیستم  از بن، ریشه کن کرده و مأمنگاهی باشد برای آنانی که مبارزه با فساد را یک جهاد همه جانبه میدانند.

به امید ظهور عدالت گستر گیتی

جنبش عدالتخواه دانشجویی