بیانیه مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه گیلان|پیرامون برخورد سریع با مدیرانی با فیش های حقوقی نجومی :

پرونده 950 مدیر متخلف را با عزل چند نفر نمی توان حل کرد!

 پیرامون خطر مشمول زمان شدن قضیه فیش های حقوقی نجومی برخی مدیران دولتی به گزارش عدالتخواهی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه گیلان طی بیانیه ای خواهان برخورد قاطع با مدیران دارای فیش های حقوقی نجومی شدند. متن بیانیه : یکی از خطراتی که همواره عرصه‌ی مدیریت کشور را مورد تهدید قرار داده و می‌دهد، مسأله‌ی اشرافی‌گری […]

 پیرامون خطر مشمول زمان شدن قضیه فیش های حقوقی نجومی برخی مدیران دولتی

به گزارش عدالتخواهی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه گیلان طی بیانیه ای خواهان برخورد قاطع با مدیران دارای فیش های حقوقی نجومی شدند.

متن بیانیه :

یکی از خطراتی که همواره عرصه‌ی مدیریت کشور را مورد تهدید قرار داده و می‌دهد، مسأله‌ی اشرافی‌گری و رواج خوی اشرافی در مسئولان کشور است. شاید «اشرافی‌گری» قابلِ فهم‌ترین موضوعی است که همه‌ی آحاد ملت به راحتی می‌توانند آن را درک کرده و البته نسبت به آن بیزاری بجویند. گرایش به خصایلِ تجمل‌گرایانه و علاقه به سبک زندگی اشرافی، چه در نظام اسلامی و چه در هر نظام دیگری، می‌تواند عاملی برای بدبختی جوامع باشد.

چندی است در افکار عمومی شاهد افشای فیش های حقوقی نجومی و کلان برخی مدیران حکومتی در نظام اسلامی هستیم.

اولا باید اعلام کنیم به باور ما، اين حقوق‌هاي نجومي، از صداي پاي حضور اشرافيت در قدرت خبر مي‌دهد. اشرافيتي كه در صورت قدرت پيدا كردن كامل، تمامي دستاوردها و تمامي ارزش‌هاي انقلاب اسلامي را يك شبه بر باد خواهد داد. تيغ اشرافيت، تيغ برنده‌ ارزش‌ها و نابودكننده فضيلت‌هاست.

معمار انقلاب اسلامی در این‌باره فرموده‌اند: «آن‌هایى که در خانه‌‏هاى مجلل، راحت و بی‌درد آرمیده‌‏اند و فارغ از همه‌ی رنج‌ها و مصیبت‌هاى جان‌فرساى ستون محکم انقلاب و پا برهنه‌هاى محروم، تنها ناظر حوادث بوده ‏اند و حتى از دور هم دستى بر آتش نگرفته‌اند، نباید به مسئولیت‌هاى کلیدى تکیه کنند، که اگر به آنجا راه پیدا کنند، چه بسا انقلاب را یک‌شبه بفروشند، و حاصل همه‌ی زحمات ملت ایران را بر باد دهند.»[ صحیفه امام، جلد 20، صفحه 334] این موضوع به‌قدری مهم است که حضرت امام(ره) سرچشمه‌ی همه‌ی مصیبت‌هایی که ملت‌ها می‌‏کشند را ناشی از آن دانسته‌اند که متصدیان امورشان از قشر مرفه، اشراف و اعیانِ آنها باشند.[ بخشی از بیانات امام خمینی(ره) در تاریخ 07/06/61]

ثانیا انتشار فیش‌های نجومی برخی مدیران علاوه بر اینکه خشم اقشار مختلف مردم را برانگیخته مطالباتی را نیز از نهادهای مسئول و قانونی کشور به وجود آورده است.

جناب آقای دکتر روحانی رئیس‌جمهور در ضیافت افطار ماه رمضان با وزرا ، استانداران و رؤسای سازمان‌ها بیان داشتند: « لیست بزرگ حقوق‌های پرداختی به مدیران ارشد را که آقای جهانگیری تهیه کرده است بررسی کردم؛ اکثر مدیران ما در مسیر درست حرکت کرده‌اند اما موارد غیرقابل قبولی هم وجود دارد که حتماً با آنها برخورد می‌کنیم.»

به دنبال این سخنان انتظار این بود که با مشخص شدن لیست مدیران ویژه خوار برخورد قاطع با این مدیران آغاز شود ولی گذر زمان نشان داد که به جز چند مدیر با بقیه برخوردی صورت نگرفته و تلاش‌ها ظاهرا در این راستا است که:

“ماجرای فیش‌های نجومی مشمول گذر زمان شده و از یادها محو شود‌!”

مقام معظم رهبري در نماز عيد فطر فرمودند؛ «دريافت هاي نامشروع بايد برگردانده شود. افرادي كه بي قانوني و سوء استفاده كردند بايد مجازات و بر كنار شوند اينها لياقت ندارند در اين مراكز قرار گيرند. حقوق ها و برداشت هاي غير منصفانه و ظالمانه از بيت المال نامشروع، گناه و خيانت به آرمان هاي انقلاب است. “اين طور نباشد كه سر وصدا كنيم و بعد قضايا را تمام كنيم .”ما آسيب هاي ناشي از مستي اشرافي گري را نمي شناسيم و وقتي اشرافي گري، اسراف و تجمل در جامعه باشد اين قضايا پيش مي آيد.»

در این راستا و در حالی که رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از 950 فیش نجومی در مدیران دولتی خبر می‌دهد، افکار عمومی می‌پرسند آیا می‌توان با استعفای چند مدیر این پرونده را مختومه اعلام کرد؟!

پرونده 950 مدیر متخلف را با عزل چند نفر می توان حل کرد؟!

با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب و مواضع مسئولین قوا از جمله رئیس‌جمهور انتظار می‌رود که با کلیه مدیران ویژ‌ه‌خوار و متخلف برخورد قاطع صورت گرفته و این مدیران برکنار و پرداختی‌های نامشروع به بیت المال بازگردانده شود و بی‌شک این مهم با صدور چند بیانیه و استعفای چند مدیر تحقق نمی‌یابد‌.

                                                                                            “به امید ظهور یگانه عدالت گستر گیتی”

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه گیلان