مجمع دانشجویان عدالتخواه رفسنجان طی نامه ای سرگشاده خطاب به مسئولین رفسنجان مطرح کرد:

مسئولان رفسنجان رو بازی کنند/حکومت اسلامی بایدشفاف شود تا خائنان مشخص شوند

به گزارش عدالتخواهی و به نقل از عدالتخواهان رفسنجان؛ مجمع دانشجویان عدالتخواه رفسنجان طی نامه ای خطاب به مسئولان شهرستان رفسنجان خواستار انتشار فیش های حقوقی جهت شفاف سازی اطلاعات شدند. بسم رب المستضعفین   از: مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان به: جناب آقای رمضانی، امام جمعه شهر رفسنجان جناب آقای ملانوری، فرماندار […]

به گزارش عدالتخواهی و به نقل از عدالتخواهان رفسنجان؛ مجمع دانشجویان عدالتخواه رفسنجان طی نامه ای خطاب به مسئولان شهرستان رفسنجان خواستار انتشار فیش های حقوقی جهت شفاف سازی اطلاعات شدند.

بسم رب المستضعفین

 

از: مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان

به:

جناب آقای رمضانی، امام جمعه شهر رفسنجان

جناب آقای ملانوری، فرماندار شهر رفسنجان

جناب آقای انارکی، نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی

جناب آقای پورمحمدی، رییس دادگستری شهر رفسنجان

جناب آقای سلطانی، فرمانده سپاه ناحیه مقاومت شهرستان رفسنجان

جناب آقای عباسی، فرمانده نیرو انتظامی شهرستان رفسنجان

جناب آقای پورمحمدی، شهردار رفسنجان

جناب آقای خادم الحسینی، رییس شورای اسلامی شهر رفسنجان

جناب آقای صفریان، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان

جناب آقای خلیلی نژاد، ریاست دانشگاه پیام نور رفسنجان

جناب آقای دهقان، ریاست دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان

جناب آقای ایزدی، معاونت دانشجویی دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان

جناب آقای فصیحی هرندی، معاون فرهنگی دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان

جناب آقای مصباح، معاونت آموزشی دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان

جناب آقای رنجبر عسکری، معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان

جناب آقای درکی، معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان

 

سلام علیکم

بی مقدمه سراغ اصل موضوع می رویم. متاسفانه با پدیده ای مواجه هستیم که مدیران کشور حقوق های بالا و آنچنانی می گیرند – نسبت به متوسط سطح زندگی عامه مردم – و در کنارشان محرومانی وجود دارند که با وجود کار و تلاش زیاد، حقوق های اندک دارند که باید با آن، هزینه مصارف زندگی و تحصیل خود و فرزندانشان را بدهند؛ دیگر مخارج ازدواج و سرمایه گذاری پیش کش. جالبش این جاست که همان مسئولین بلند پایه که فعلا در افکار عمومی قشر ثروتمند محسوب می شوند قوانینی را تصویب می کنند که به نفع ثروتمندان می شود یعنی قشر خودشان. مثلا دانشگاه را پولی و آموزش و پرورش را خصوصی می کنند که نتیجه اش بالا رفتن هزینه های تحصیلی و فشار آمدن به قشر محروم می شود. اینگونه و با تحمیل این فشارها محرومان را از چرخه زندگی بیرون می کنند و برای همیشه قدرت در دست خودشان می ماند چون فقط خودشان بهترین شرایط  بقا را دارند. یعنی حفظ قدرت در یک قشر خاص و حکومت برای عده ای خاص و ثروتمند.

 

یکی از عواملی که باعث به وجود آمدن این شکاف و اختلاف طبقاتی در جامعه می شود توزیع ناعادلانه درآمد است. آیا در جامعه ما حقوق ها به نحوی است که عده ای پس از مدتی به قله ثروت میرسند و عده ای به دره فقر؟ آیا سیستم توزیع درآمد ما عادلانه است؟ فیش های حقوقی بحث این روزهای فضای کشور است که به لطف الهی شاهد برخورد با آن ها می باشیم. البته در این حین عده ای سوء استفاده می کنند و قضیه را جناحی جلوه میدهند و تقصیر را بر گردن این دولت یا آن دولت می اندازند. مسئله فقط فیش های حقوقی نیست و فراتر از آن را باید دید و نباید به این قانع باشیم که فیش حقوقی مسئولان عالی رتبه رو و علنی شد و تمام! چرا که با جایجایی و تعویض مسئولان دوباره ممکن است همین قضیه تکرار شود.

مسئله بسیار مهم، وجود خوی اشرافیگری است که بعضا در بین مسئولان نظام حاکم شده است. همان مسئولینی که باید جمع آوری ثروت را بر خود حرام کنند. عده ای زالو صفت با نگاه سرمایه محور به اموال بیت المال هجوم آورده اند و تغذیه می کنند و قله های ثروت را تشکیل می دهند و در مقابل آن دره های فقر ایجاد می شود. باید به صورت ریشه ای با این مسئله  برخورد شود و با خالی شدن مدیریت کشور از آرمان های خمینی (ره) مقابله کرد. از مسئولان حرف های زیبا راجب آرمان های خمینی زیاد شنیده می شود و حالا نوبت بررسی عملکرد است.

مهم ترین عامل تبعیض و فساد در کشور، عدم شفافیت اطلاعات است. تا اطلاعات نباشد شاهد تبعیض های درآمدی در حکومت هستیم، به راحتی می توان یکی حقوق آن چنانی بگیرد و یکی چندرغاز، و کسی هم متوجه نشود. به راحتی می توان مسائل را پاس داد و به گردن دیگران انداخت یعنی مثلا می بینیم که یارانه  ها به سختی داده می شد ولی هر ماه میلیاردها پول به جیب ثروتمندان واریز می شد و آن ها را ثروتمندتر می کرد و کسی یقه مسئولین را نمی گرفت و آماج صحبت ها و درخواست ها برای قطع شدن یارانه از مردم بود. تا شفافیت اطلاعات نباشد جناح ها می توانند از افکار عمومی برای کسب نتایج خود سوء استفاده کنند.

حکومت اسلامی باید شفاف شود تا خائنان مشخص شوند. باید مشخص باشد فردی چگونه و با چه سطح زندگی وارد حکومت می شود و چگونه از آن خارج می شود. اطلاعات حساب ها مشخص باشد. همه اطلاعات باید مشخص باشد. همه اطلاعات به جز اطلاعاتی که دشمن از آن ها سوء استفاده می کند. این مرام حکومت اسلامی است. بدانید این بی آبرویی برای حکومت اسلامی است که حکومتش حیات خلوت عده ای خاص باشد. این بی آبرویی است که در تاریکی اطلاعات،  لجن زار باندهای قدرت و ثروت ایجاد شود بدون آنکه کسی مطلع شود. این بی آبرویی باید شسته شود. وجود عدالت،  مجد و عظمت اسلامی را می رساند نه کتمان و پنهان کردن بی عدالتی ها و لجن زارها.

همانطور که خیلی از کشورهای دیگر به این نتیجه رسیده اند؛ بهترین راه مبارزه با فساد، شفافیت اطلاعات است. ما این مسئله را از مسئولین رفسنجان طلب می کنیم و در پله اول از آن ها میخواهیم که رو بازی کنند و فیش های حقوقی خود را اطلاع رسانی عمومی نمایند تا خیال مردم محروم و مستضعف از جانب شما راحت شود و شما را حامی خود بدانند و به حکومت اسلامی امیدوار شوند. ان شاء الله ما پیگیر خواهیم بود تا ازجانب شما این موضوع تحقق خورده و این مهم به ثمر بنشیند.

 

به امید ظهور عدالت گستر گیتی

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان