رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 5 مرداد 1395 - 10:12
  • کد خبر : ۲۳۳۴۵
  • مشاهده :  2056 بازدید
  • چاپ خبر : جزوات سطح یک جنبش عدالتخواه رونمایی شد/۱۰جزوه که هرعدالتخواه باید بخواند
به همت جنبش عدالتخواه دانشجویی؛

جزوات سطح یک جنبش عدالتخواه رونمایی شد/۱۰جزوه که هرعدالتخواه باید بخواند

مجتبی رئیسی دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در مراسم رونمایی از جزوات سطح یک این اتحادیه گفت: آموزش، نقطه ای نیست و یک فرآیند است. از جمله مشکلات موجود در تشکلها و اتحادیه های دانشجویی آن است که نظام و سیستمی جهت آموزش و تربیت نیرو وجود ندارد. افکار در اتحادیه ها مکتوب نشده و این […]

به گزارش عدالتخواهی؛

مجتبی رئیسی دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در مراسم رونمایی از جزوات سطح یک این اتحادیه گفت: آموزش، نقطه ای نیست و یک فرآیند است. از جمله مشکلات موجود در تشکلها و اتحادیه های دانشجویی آن است که نظام و سیستمی جهت آموزش و تربیت نیرو وجود ندارد. افکار در اتحادیه ها مکتوب نشده و این مسئله چالش های جدی ای را بوجود آورده است.

وی افزود: در جنبش عدالتخواه دانشجویی از جمله مشکلات این بود که از میان قریب به ۲۰۰جزوه موجود، مشخص نبود کدام جزوات اولویت بیشتری دارند و برای چه سطحی مناسب هستند. هرکسی وارد جنبش میشد و میخواست با نگاه جنبش آشنا شود لیستی از ۲۰۰جزوه را به او میدادیم و میگفتیم بفرما این ۲۰۰ جزوه را بخوان تا بدانی جنبش چیست!! خب مشخص است تابحال هیچ فردی یافت نشده که این تعداد جزوه را خوانده باشد. لذا در فرآیندی چند ماهه از میان قریب به ۲۰۰جزوه موجود، ۱۰جزوه به عنوان جزوات سطح یک جنبش انتخاب شدند. گام بعدی آن است که این جزوات به صورت کتاب درآمده و به عنوان جلد اول کتاب ” عدالتنامه” منتشر شود.

photo_2016-07-27_14-33-35

رییسی ادامه داد: خلاء چنین کتابی در عرصه دانشجویی کشور به طور جدی احساس میشود. پیش بینی ما این است که چنین کتابی حتی در بازار نشر هم مورد استقبال قرار می گیرد.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی ادامه داد: به زودی تدوین جزوات سطح ۲ آغاز خواهد شد. این جزوات در ۵حیطه گفتمان انقلاب اسلامی و نگاه جنبش عدالتخواه دانشجویی در عرصه های سیاست داخلی، سیاست خارجی، اقتصاد و فرهنگ آماده خواهد شد.

وی افزود: جزوات سطح ۳ نیز در حیطه های تخصصی نظیر بانک، واردات و صادرات، مسکن، نفت و انرژی و … است که تدوین آنها آغاز شده. چرا که تدوین جزوات سطح ۳ متوقف به تدوین جزوات سطح ۲نیست.

photo_2016-07-27_14-33-23

رئیسی در پایان ضمن معرفی جزوات سطح یک جنبش عدالتخواه دانشجویی که در ذیل آمده، ابراز امیدواری کردتدوین جزوات و نظام مند سازی آنها به ارتقا فرآیند آموزش در جنبش دانشجویی منجر شود.

۱-اسلام ناب

۲-حیات الاحکام

۳-دین همه دین است

۴-جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

۵-سیرت و صورت انقلاب

۶-منشور روحانیت و خطبه منا

۷-پیام قطعنامه و پیام تشکیل بسیج دانشجو و طلبه

۸-چه باید کرد؟

۹-جمهوریت

۱۰-قاموس عدالت

photo_2016-07-27_14-33-53

 

لینک کوتاه:    
https://edalatkhahi.ir/?p=23345

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه