دکتر حسن عباسی در پنجمین روز از نشست سی و سوم اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی:/9

از دید برخی از مسئولان، مردم مجلس و اساتید دانشگاه ها نامحرم بوده اما آژانس را محرم خود دانستند!

حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین عصر امروز در سی و سومین نشست سالانه اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی ضمن تاکید بر اینکه باید نهال عدالت به کل جامعه تسری یابد، تصریح کرد: کارکرد اصلی دین قسط است، انبیاء آمده اند تا همه را به قسط دعوت کنند و مردم برای قسط قیام کنند. وی با تاکید […]

حسن عباسی، رئیس اندیشکده یقین عصر امروز در سی و سومین نشست سالانه اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی ضمن تاکید بر اینکه باید نهال عدالت به کل جامعه تسری یابد، تصریح کرد: کارکرد اصلی دین قسط است، انبیاء آمده اند تا همه را به قسط دعوت کنند و مردم برای قسط قیام کنند.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه خواص قوام قسط است، بیان داشت: متاسفانه امروز در سطح خواص جامعه مفهوم قوام به قسط مغفول مانده است از مصیبت های ما این است که خواص ما انجام دهنده قوام قسط نیستند.

عباسی با اشاره به اینکه عدل سطح پایین تر از قسط است، اظهار داشت: اگر مفهوم عدل این باشد که هر چیزی را سر جای خود قرار دهیم قسط بدین معناست که هر چیزی را که برای هر کسی است به آن دهیم قسط و عدل را نمی توان از هم جدا کرد. ظلم روبروی قسط و جور روبروی عدل است.

رئیس اندیشکده یقین جنبش عدالتخواه را ضد جور و ظلم دانست و گفت: مسئله اصلی امروز ما جهاد کبیر است جهاد کبیر به معنای ایستادگی و پیروی نکردن از کفار و مشرکین است. حق، عدل، نظم و حسن در مقابل باطل، آنارشیسم، زشتی و ظلم خلق شده است.

وی در مورد نگاه توحیدی گفت: نگاه توحیدی در معرفت شکل می گیرد در معرفت توحیدی مطالبه عدالت نقطه مقابل جور است و مطالبه قسط روبروی ظلم قرار گرفته است.

عباسی با اشاره به پروژه ایران پروژکت اظهار داشت: آن چیزی که در پروژه ایران پروژکت مطرح است شناخت پروژه تغییر حکومت در ایران است که پول آن پروژه را راکفلر پرداخت می کند.قسمت یک این پروژه همان دیپلماسی عمومی است و قسمت دوم دیپلماسی لاین دوم نامیده می شود که اخیرا تعدادی از سرکردگان آن توسط سپاه پاسداران دستگیر شدند پس زمانی که سخن از پروژه ایران نزد نهاد تصمیم سازی نیز می کنیم بدین معنا است که ایران به نظام تصمیم سازی جهانی بازگردد.

رئیس اندیشکده یقین با تاکید بر اینکه در نظام جهانی نقش هر کس مشخص شده است، اضافه کرد: حتی کشورهای مخالف آمریکا مثل روسیه و چین نیز جزو نظام جهانی هستند اما کشورهایی مثل ایران و کره شمالی نظم جهانی را به هم زده اند در این پروژه آمریکا قصد دارد کشورها را طوری قرار دهد که هنجارهای مورد نظر او را بپذیرند.

وی افزود: این پروژه شامل چهار لایه پروژه دولت سازی، پروژه نظام سازی، پروژه نظام ملت سازی و پروژه نظام ملک و سرزمین سازی می شود که هر 25 سال یک پروژه از آن به طور می انجامد پس ساختار یک جامعه کامل از دولت سازی، نظام سازی، ملت و ملک سازی تشکیل شده است. در سطح آسیا هیچ کشوری این چهار لایه را به صورت کامل ندارد و فقط ایران تقریبا تمام آن را برخوردار است.

عباسی با اشاره به وجود اختلاف طبقاتی در راستای نظام پروژه سازی در کشور بیان داشت: کسی که درتهران پروشه سوار می شود سوپر کلاس است و طبقه دیگر طبقه فقیر هستند شناخت این طبقات بسیار مهم است در اجلاس جهانی داووس از کشورهای مختلف دور هم جمع شده اند اینها کسانی هستند که دولت جهانی را شکل می دهند که دولت جهانی از طبقه سوپر کلاس است.

رئیس اندیشکده یقین با تاکید بر اینکه اجلاس داووس همان سازمان ملل در سایه است، تصریح کرد: مسئولان کشور وقتی اطلاعات درستی ندارند نباید اطلاعات کشور را در مذاکرات به نهادهای غربی بدهند لذا شاهد هستیم که هر روز قسمتی از این اطلاعات در یک نقطه از جهان منتشر می شود. ملتی که نتواند هوشیار باشد و اعتماد به سازمان ملل کند باعث می شود هواپیما جاسوسی آمریکا بر روی مناطق نظامی و هسته ای اش پرواز کند و دانشمندان هسته ای اش را در تهران ترور کنند و تحریمش می کنند و او را وادار به مذاکره می کنند و در میز مذاکره همه چیزش را می گیرند.

وی افزود: جاسوسانی تحت عنوان نیروهای سازمان ملل وارد ایران می شوند و اطلاعات ایران را به طور کامل به دست می آورند لذا شاهد هستیم که بخش هایی از اسناد به دست آژانس افتاده است و حتی منتشر می شود از دید برخی از مسئولان مردم، مجلس و اساتید دانشگاه ها نامحرم بوده اند اما آژانس را محرم خود دانستند.

عباسی ادامه داد: جریان موسوم به داووس چه اجازه ای دارند جهان را اداره کنند؟ که فلان استاد دانشگاه شهید بهشتی نیز به آنجا برود و زمانی که برمی گردد در کشور دموکراسی تدریس کند. برخی روسای جمهوری اسلامی ایران نیز به اجلاس داووس می روند و حتی در آنجا به کشورهای خارجی برای دریافت کمک التماس می کنند چه کسی گفته ما مشکلات مان را در داووس و شورای روابط خارجی آمریکا مطرح کنیم؟

رئیس اندیشکده یقین با تاکید بر اینکه نهادهای وابسته به سازمان ملل نهادهای مخربی هستند، اظهار داشت: کسانی که ادعای دموکراسی می کنند اجازه دیکتاتوری به کشورهای حق وتوی سازمان ملل می دهند. ایران چون از این پروسه بیرون است محور شرارت لقب می گیرد. بعد از برجام مرتب رئیس جمهوری آمریکا می گوید ایران دارد به نظام بین الملل برمی گردد. جهاد کبیر یعنی تبعیت نکردن از کفار لذا شاهد هستیم چهار پاسدار عادی با دو قایق کوماندوهای اصلی آمریکا را گرفتند.

وی با تاکید بر اینکه وقتی ایمان ضعیف باشد دشمن را بزرگ می پنداریم، تصدیق کرد: هیچ کجای دنیا نتوانسته بود کوماندوی آمریکایی را بر روی زمین بنشاند و دستانش را بالای سرش بگیرد اما ما توانستیم آیا باید به سازمان مللی که با پول نفت شیوخ مرتجع عرب آن را می خرند اطلاعات کشور را سپرد؟

عباسی با طرح این سوال که چرا آمریکایی ها می توانند برخی مواقع غلط هایی کنند، پاسخ داد: چون در ایران برخی افراد نسبت به دشمنان مرعوب هستند آمریکایی ها می توانند برخی مواقع غلط هایی هم بکنند هر گاه کسی از طرف سازمان ملل به ایران آمد باور کنید جاسوس نظام های غربی است مگر خلاف آن ثابت شود.

رئیس اندیشکده یقین با تاکید بر اینکه هر احمقی که به سازمان ملل اعتماد کند چوبش را می خورد، تصریح کرد: سازمان ملل بی آبروتر از آن است که بتواند در ایران تاثیر بگذارد اصلاح دنیا باید از ایران شروع شود دشمن نظرش این است که پوسته جمهوری اسلامی باقی بماند ولی سیرت آن تغییر کند.

وی با اشاره به مدل چینی تغییر در کشور ها بیان داشت: در مدل چینی شعار این است که درب ها را باز کنیم و روش چینی ها برای اداره کشور را استفاده کنیم اما سیاست های درب های باز چینی شکست خورده است برای فروپاشی ایران جدیدا سیاست درب های باز تایلند ایجاد شده است یعنی آمریکایی ها معتقدند که تکنولوژی و سرمایه گذاری را به شما نمی دهیم بلکه هر چیزی را که می خواهید باید آن را بخرید.

عباسی افزود: جدیدا تعداد زیادی هتل پنج ستاره در ایران ایجاد می شود مناطق آزاد فرهنگی در قالب هتل های خارجی ایجاد شده است الگوی آنها بالی اندونزی، آنتالیای ترکیه، لاس وگاس آمریکا و پاتایای تایلند است.

رئیس اندیشکده یقین ادامه داد: یک مرد باغیرت هر پولی را به خانه نمی برد چه طور یک ملت باشرف که به جهان درس شرف داده اجازه می دهد دولتش از هر جایی پول به دست آورد.

وی در پایان با اشاره به اینکه زمانی که پول حرام آمد پشتش همه نوع فسادی می آید، خاطرنشان کرد: مدل استحاله ایران به روش تایلند شروع شده است ما با سیاست درب های باز به سمت بیرون موافقیم اما با سیاست درب های باز به سمت داخل مخالفیم مفهوم ایران پروژکت بازگشت ایران به نظام جهانی است باید یادمان باشد آمریکا تمام خباثت های جهانی را با هم دارد.

گفتنی ست، سی و سومین نشست سراسری اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی(نشست آموزشی مهندس محمدجواد جلال فرد) با شعار «عدالت سخت ترین آرمان» از شنبه 23 تا پنج شنبه 28 ماه جاری در دانشگاه تهران در حال برگزاری است. در این مدت دانشجویان از سراسر کشور از سخنرانی ها، کارگاه ها و میزگرد استادان، سخنرانان و فارغ التحصیلان جنبش بهره می برند. پرفسور درخشان، استاد حسن رحیم پور ازغدی، دکتر اسماعیل رئیسی، حجت الاسلام محمدیان مسئول نهاد نمانیدگی رهبری در دانشگاه ها، حسن عباسی و تعدادی دیگر از چهرها و کارشناسان حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، هنری و… کشور نیز در این نشست حضور دارند.