بیانیه شماره 2جنبش عدالتخواه دانشجویی درباره اجرایی شدن اوامر FATF

نه تنها تحریم ها لغو نشده اند، اکنون برای لغو تحریم ها باید با بانک های داخلی مذاکره کنیم!

بسم الله الرحمن الرحیم اکنون، و در زمانه ای که “استقلال” کشور، به عنوان شعار ابتدایی و خواست اولیه ملت در نهضت اسلامی درمعرض خطر جدی قرار گرفته، با عنایت به بیانیه پیشین در ارتباط با اجرایی شدن سند همکاری جمهوری اسلامی ایران با گروه اقدام مالی FATF نکات ذیل مورد تاکید قرار میگیرد: 1- […]

بسم الله الرحمن الرحیم

اکنون، و در زمانه ای که “استقلال” کشور، به عنوان شعار ابتدایی و خواست اولیه ملت در نهضت اسلامی درمعرض خطر جدی قرار گرفته، با عنایت به بیانیه پیشین در ارتباط با اجرایی شدن سند همکاری جمهوری اسلامی ایران با گروه اقدام مالی FATF نکات ذیل مورد تاکید قرار میگیرد:

1- پس از دوسال و نیم مذاکره با گروه 5+1، نه تنها تحریم ها لغو نشده اند، اکنون برای لغو تحریم ها باید با بانک های داخلی مذاکره کنیم! با اجرایی شدن اوامر FATF ، بانک های جمهوری اسلامی برای تحریم نهادهای جمهوری اسلامی گوی سبقت را از یکدیگر ربوده اند و با افتخار از پیشتازی خود درتحریم نهادهایی همچون صدا و سیما، وزارت دفاع، سپاه پاسداران، وزارت اطلاعات و دیگر نهادهای دفاعی کشور سخن میگویند.

2- اعضای شورای عالی امنیت ملی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شرایطی که “آزادی، در مقیاس یک ملت” به خطر افتاده، و کلیه اطلاعات تمام تراکنش‌های مالی کشور، به راحتی در اختیار کشورهای دیگر قرار گرفته، و دشمن به نهانخانه اقتصاد و امنیت کشور وارد شده، باید به وظایف قانونی خود عمل کنند.

3- نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سوگندنامه نمایندگی خود، 2بار متعهد شده اند که حافظ استقلال کشور باشند؛ باتوجه به اینکه استقلال کشور در معرض خطر جدی قرار گرفته مجلس باید فورا هرگونه اقدام در اجرای اوامر FATF را به حالت تعلیق در آورد.

4- شورای عالی امنیت ملی به عنوان عالی ترین نهاد سیاستگذار امنیتی و دفاعی کشور، باید به وظایف ذاتی خود در تامین منافع ملی، و پاسداری از انقلاب اسلامی و تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشور عمل کرده و از یک “خسارت محض دیگر” جلوگیری کند. جای بسی تاسف است که در اعتراض به برباد رفتن استقلال این مُلک، فریاد اعتراض دانشجویان بلند میشود، اما صدای اعتراضی از اعضای شورای عالی امنیت ملی شنیده نمیشود!

5- هرگونه سکوت و کوتاهی در برابر سیطره کفار بر امور مسلمین خیانت به اسلام است لذا هرکس با هر گرایش سیاسی از هر نهاد و ارگانی که می تواند اقدامی در جلوگیری از بر باد رفتن استقلال کشور انجام دهد و کوتاهی بورزد خائن به ملت و یکصدسال مبارزات استقلال طلبانه مردم است، و نه تنها در پیشگاه تاریخ مدیون شهداست بلکه در محکمه تظلم خواهی ملت ایران مورد بازخواست و محاکمه قرار خواهد گرفت.

6- آیندگان، این روزها را در کتاب های تاریخ خواهند خواند. روزهایی که دشمنان این ملت، آنچه را با جنگ نمیتوانستند انجام دهند، با مذاکره انجام دادند! آیندگان خواهند خواند که آمریکائیها در خواب هم نمیدیدند که روند استحاله جمهوری اسلامی، و هضم شدن آن در نظم نوین جهانی به جایی برسد، که بانک های ایرانی، نهادهای دفاعی ایرانی را در شرایط پرآشوب آسیای جنوب غربی تحریم کنند! تاریخ این روزهای تلخ را ثبت خواهد کرد و درباره کسانی که در برابر امضای چنین معاهداتی سکوت کردند قضاوت خواهد نمود.

به امید ظهور عدالت گستر گیتی

اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی