اولین شماره از مصاحبه های سوزن‌بان، حسین شهبازی زاده

جدال خونین دو اسلام

«اولین و اصلی‌ترین نقطه در مبانی امام و نظرات امام، مسئله اسلام ناب محمدی ص است… درمقابل این اسلام، امام اصطلاح اسلام آمریکایی را در فرهنگ سیاسی ما وارد کرد.» مضحک نیست اگر ندانیم عبارات فوق را رهبری، درباره امام گفته‌اند؟ مسخره نیست اگر نتوانیم دو خط، درباره اسلام آمریکایی و اسلام ناب حرف بزنیم؟ […]

«اولین و اصلی‌ترین نقطه در مبانی امام و نظرات امام، مسئله اسلام ناب محمدی ص است… درمقابل این اسلام، امام اصطلاح اسلام آمریکایی را در فرهنگ سیاسی ما وارد کرد.»
مضحک نیست اگر ندانیم عبارات فوق را رهبری، درباره امام گفته‌اند؟ مسخره نیست اگر نتوانیم دو خط، درباره اسلام آمریکایی و اسلام ناب حرف بزنیم؟ و مضحک نیست که در چنین شرایطی، دم از امام و انقلاب هم بزنیم؟
واقعا، چقدر از این، اصلی‌ترین نقطه در مبانی و نظرات امام شناخت داریم؟ چقدر نقطه‌ی مقابلش را می‌شناسیم؟ در حد نمادهای گل‌درشت و رسوا و سخیفی مثل آل سعود و فلان فرقه‌ی شیعه انگلیسی؟ همین؟
«راه مبارزه با اسلام امريكايى از پيچيدگى خاصى برخوردار است كه تمامى زواياى آن بايد براى مسلمانان پابرهنه روشن گردد» شوخی‌ست؟ این زوایا کدامند که باید برای مسلمانان پا برهنه روشن گردند؟
«متأسفانه هنوز برای بسیاری از ملتهای اسلامی مرز بین اسلام امریکایی و اسلام ناب محمدی و اسلام پابرهنگان و محرومان، و اسلام مقدس نماهای متحجر و سرمایه داران‌ خدانشناس و مرفهین بی‌درد، کاملاً مشخص نشده است.» تعارف است؟ مرز بین این دو نوع اسلام مشخص شده؟
از خودمان پرسیدیم و می‌پرسیم که کدام اسلام؟ کدام انقلاب؟ کدام پیغمبر؟ کدام مسجد و کدام هیئت؟

mosahebe-shahbazi-jedalo2eslam
دریافت فیلم

از خیل عظیم رسانه‌های ارزشی و انقلابی، یا دست‌کم منتسب به انقلاب (که غالبا هم با بودجه‌های کلان نظام اداره می‌شوند) چه تعداد و با چه کیفیتی به این دوگانه اصیل انقلاب پرداخته‌اند و می‌پردازند؟ موسسه‌ی حفظ و نشر که جای خود، این همه دفتر و دستک که به نام مقابله با تحریف امام و ترویج خط امام راه افتاده‌اند، چقدر اهتمام ورزیده‌اند به تبیین اسلام ناب و متضادش، اسلام آمریکایی؟ عجیب نیست؟ بحق نیست که جانشین امام، از تحریف شخصیت امام سخن می‌گوید و هشدار می‌دهد که اگر راه امام (که اصلی‌ترین نقطه‌اش دوگانه‌ی اسلام ناب اسلام آمریکایی است) بازخوانی نشود، تبیین نشود و در برابر دیدگان مردم قرار نگیرد، انقلاب به ضد خودش تبدیل خواهد شد؟ (14 خرداد 89) ملت سیلی خواهد خورد؟(14 خرداد 94) اسلام سیلی خواهد خورد؟ (14 خرداد 95)

چرا به دوگانه اسلام ناب/آمریکایی پرداخته نمی‌شود؟
پاسخ شاید خیلی سر راست نباشد اما، یکی از مهم‌ترین دلائل، آن است که معرفی اسلام حقیقی، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه‌خوردگان تاریخ تلخ و شرم‌آور محرومیت‌ها و رسوا کردن پیروان اسلام آمریکایی، اسلام سازش و فرومایگی، اسلام ملاهای کثیف درباری، قاعدین کوته‌نظر دیروز و مدعیان بی‌هنر امروز، هزینه‌های بسیاری را در پی خواهد داشت.
برای آغاز‌ راه طولانی و پرهزینه‌ی تبیین این دوگانه، چه کسی بهتر از نگارنده‌ی مقاله‌ی ماندگار «ولایتمداری خطرناک» و دبیر سابق جنبش عدالتخواه دانشجویی، می‌توانست دست‌گیرمان باشد. حسین شهبازی‌زاده، فروتنانه و با آغوش باز دعوتمان را پذیرفت و گفت آنچه باید می‌گفت…و این مسیر، ادامه خواهد یافت، بعون‌اللهو چه آغاز مبارکی شد برای مجموعه مصاحبه‌هایی که از این پس با عنوان سوزن‌بان، منتشر خواهد شد…
انقلاب، امروز باید انتخاب کند، بین بازخوانی نظام فکری معمار انقلاب، و یا تبدیل شدن انقلاب، به ضد خودش: قطار انقلاب، بر سر دوراهی…

منبع: mostazafin.tv