تجمع اعتراضی کارگران کارخانه قند فسا؛

بی تفاوتی مسئولان کارگران فسایی را به تجمعی دیگر وادار کرد!

 بعدازظهر امروز کارگران کارخانه قند فسا مقابل این کارخانه و فرمانداری ویژه این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند. این بار چندم است که کارگران فصلی این کارخانه دست به اعتراض و تجمع می‌زنند و آخرین تجمع آن‌ها چهارشنبه دهم شهریورماه جاری بود که مدیر حراست فرمانداری به آن‌ها قول رسیدگی به مشکلات را داد. اما […]

 بعدازظهر امروز کارگران کارخانه قند فسا مقابل این کارخانه و فرمانداری ویژه این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این بار چندم است که کارگران فصلی این کارخانه دست به اعتراض و تجمع می‌زنند و آخرین تجمع آن‌ها چهارشنبه دهم شهریورماه جاری بود که مدیر حراست فرمانداری به آن‌ها قول رسیدگی به مشکلات را داد.

اما جالب است که در تجمع امروز نمایندگان 180 کارگر فصلی کارخانه قند فسا، بازهم فرهاد خوش‌نیت، مدیر حراست فرمانداری ویژه فسا، تنها مسؤولی بود که به جمع کارگران آمد.

در این تجمع نمایندگان کارگران به عدم ارسال نامه کارگران فصلی کارخانه قند فسا به مسؤولانی ازجمله نماینده شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی، نماینده ولی‌فقیه در این شهرستان، فرماندار ویژه فسا، رئیس کارخانه قند فسا و رئیس سازمان اتکا وابسته به وزارت دفاع، اعتراض داشتند.

این سؤال مطرح می‌شود که چرا فرماندار ویژه شهرستان فسا، رغبتی برای حضور در جمع کارگران آسیب‌دیده که از کمترین حقوق نیز برخوردار نبوده و چشم امید به مسؤولان این شهرشان دارند، از خود نشان نمی‌دهد و تنها مدیر حراست فرمانداری را برای پایان دادن به اعتراض کارگران، به نمایندگی می‌فرستد؟ و یا شاید در اصل این تجمعات به گوش فرماندار نمی‌رسد و با تدبیر حراست جمع شده و صدایی نیز بلند نمی‌شود!

کارگران به عدم حضور فرماندار یا نماینده قانونی‌ وی در بین خود اعتراض داشته و مسؤولان حراست را به‌عنوان نماینده فرماندار، به رسمیت نمی‌شناسند.

به گزارش فارس، کارخانه قند فسا ازجمله کارخانه‌های قدیمی و مهم فارس به‌شمار می‌رود که برای دهه‌ها، موجب رونق اقتصادی این شهر بود.

این کارخانه با چغندرقند کار می‌کرد اما در سال‌های اخیر به گفته مسؤولان امر، به دلیل خشکسالی، ورود ماده اولیه چغندر به این کارخانه متوقف و شکر خام جایگزین آن شد.

ازآن‌پس بود که نیروهای کارگر، تعدیل و دستگاه‌های مربوط به فرآوری چغندر به فروش رسیدند.

کارگران بیکار شده کارخانه قند، اغلب بالای 50 سال سن دارند و هیچ‌گونه حقوق و بیمه‌ای به آنان تعلق نگرفته و در بدترین شرایط اقتصادی و معیشتی به‌سر می‌برند.

خبرگزاری فارس، اخبار تکمیلی مسأله کارخانه قند فسا را در روزهای آینده به اطلاع مخاطبان می‌رساند.