بیانیه مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز در پی کشته شدن کودک 2 ساله درجنوب شهر؛

کودکان سلطان آباد را سگ تبعیض تکه پاره می کند/مستضعفان جامعه صاحب ندارند

مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز در پی واقعه جانسوزِ حمله سگ های ولگرد به کودک 2 ساله در سلطان آباد، که یکی از مناطق محروم شیراز است و مسئولین شهری همت کوتاهی برای رونق این منطقه و کنترل سگ های ولگرد دارند، دربیانیه ای به شرح ذیل نوشت؛ یکی از آرمان های حضرت امام خمینی همواره […]

مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز در پی واقعه جانسوزِ حمله سگ های ولگرد به کودک 2 ساله در سلطان آباد، که یکی از مناطق محروم شیراز است و مسئولین شهری همت کوتاهی برای رونق این منطقه و کنترل سگ های ولگرد دارند، دربیانیه ای به شرح ذیل نوشت؛

یکی از آرمان های حضرت امام خمینی همواره تحقق عدالت اجتماعی و کم شدن فاصله ی طبقاتی،فقر ستیزی و حمایت از مظلومان و محرومان جامعه بود به طوری که امام از پا برهنه ها و زاغه نشینان به عنوان ولی نعمتان انقلاب یاد میکرد و از نظر ایشان پیروزی انقلاب اسلامی مرهون تلاش طبقات پایین اجتماع یعنی همان مستضعفان بود و رسیدگی به این قشر از جامعه را عبادت بزرگ میدانست.

اما بعد از گذشت 37  سال از انقلاب خدمت و رسیدگی به محرومان رو به فراموشی رفت و تلاش برای بیشتر کردن فاصله ی طبقاتی در شهر ها و ایجاد بستری برای محرومیت سازی جایگزین این عبادت بزرگ شد و افسوس اکنون شاهد هستیم در شهری که ادعای سومین حرم اهل بیت را دارد کودکی طعمه ی سگ های ولگرد در محله ی سلطان آباد شیراز میشود.

شوربختانه جامعه به سمت واکسینه شدن این اتفاقات میرود و معلوم نیست این فاجعه های پی در پی باید جان چند کودک دیگری را بگیرد تا آقایان به فکر این بیافتند که مناطق محرومی هم وجود دارد؛ اگر همان سگ فرزند شما آقایان را میدرید چه میکردید؟؟

کوچه و محله هایی که پر شده از سگ های ولگردی که هر صبح تن دانش آموزان آن منطقه را برای رسیدن به مدرسه می لرزاند و شکی در این نیست که ابوالفضل هارا سگ تبعیض، سگ فقر سگ بی عدالتی تکه پاره میکند و شما آقایان در پرورش این درندگان انسانیت بی تقصیر نبوده و نیستید.

اگر روزی خدایی نکرده برای یک سگ اتفاقی بیافتد  همه نگران انسانیت از دست رفته می افتند آیا یک کودک پایین شهری این مقدار کم ارزش و بی اهمیت است که حتی یه نفر از به اصطلاح روشنفکران نگران انسانیت نمی شوند؟کجایند آن مدعیان روشنفکری که برای کشتن سگ ها تجمع کردند و یقه دریدند و فریاد کشیدند؟ چرا هم اکنون ساکتند؟

 و بیچاره جامعه ای که سگ هایش صاحب دارند اما زمانی که کودکی که جرمش زندگی در پایین شهر است طعمه ی سگ های ولگرد میشود همه کر و کور و لال میشوند.

در شهری که ادعای سومین حرم اهل بیت دارد، کودکی بدلیل محرومیت توسط سگ ها تکه تکه شده است اما حتی کسی از مسئولین و حتی امت مدعی حزب اللهی یک تسلیت کوچک به خانواده ابوالفضل نگفته است.

متاسفانه مستضعفان جامعه در حال فدا شدن برای افرادی هستند که دغدغشان صرفا تامین منافع خود و قبیله و حزبشان است و تا زمانی بالاشهر نشینی و پایین شهرنشینی توسط عده ای توجیه و ماستمالی شود، به زعم برخی مسئولین تکه تکه شدن ابوالفضل ها هم مساله ی مهمی نیست و چیزی را تغییر نمیدهد.

حضرت امام حسین در خطبه منا می‌فرماید:

*اي مردم، بزرگان عبرت بگيريد از موعظهاي که خداوند به دوستان خود در قرآن ميفرمايد اگر شما خود را اولياي خدا ميدانيد، و اگر دينداريد و مخاطب قرآن هستيد پس بيتفاوت نمانيد و احساس تکليف کنيد! آيا نديدهايد که خداوند چند بار در قرآن به روحانيون مسيحي و يهودي به شدت حمله فرموده و آنها را توبيخ کرده است که چرا مردان خدا در جامعه و حکومت بيعدالتي و فساد ديدند و سکوت کردند؟ چرا اعتراض و انتقاد نکردند؟ و فرياد نکشيدند؟ و نيز فرمود:«نفرين بر کساني از بني اسرائيل که کافر شدند. آنها که امر به معروف و نهي از منکر نکردند، و چه بد عمل کردند.»

به خدا سوگند که امانت داران خوبی برای انقلاب نبوده ایم و فردای قیامت یک به یک باید نسبت به سکوت در قبال تبعیض طبقاتی و  ظلم به محرومان جامعه که زیر پای سیاستمداران تربیت شده لیبرالیزم در حال له شدن هستند پاسخگو باشیم و تا زمانیکه این بی عدالتی ها در سیاست های شهر سازی وجود داشته باشد باید منتظر ابوالفضل های دیگر باشیم.

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه های شیراز از مسئولین امر، استاندار و فرماندار محترم مطالبه جدی دارد که این اتفاق تلخ را مشتی از خروار فرض کرده و برای اهتمام به امور مستضعفین و زیر چرخ ماندگان روزگار و رسیدگی و دلجویی از این خانواده داغدیده و نظایر آن، چاره ای اساسی بیندیشند.

 

به امید ظهور عدالت گسترگیتی

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه های شیراز