سوالات اساسي دکتر سعید زیباکلام در نامه ای به دكتر قالیباف و مهندس چمران

آيا شيوة كار شما راه فراري براي غارت و چپاول هر چه بيشتر بيت‌المال توسط ساير شبكه‌هاي قدرت‌‌ـ‌ثروت فراهم نمي‌كند و آنها را جسورتر نمي‌كند؟

به گزارش سایت عدالتخواهی به نقل از رجانیوز: دکترسعید زیباکلام استاد نام آشنای دانشگاه تهران که پیش از این با انتقادات صریحش از نحوه تعامل با غرب و موضوع هسته‌ای شناخته میشد، اینبار درنامه‌ای به شهردار تهران ورئیس‌شورای شهر خواستار توضیحات درباره ابهامات به وجود آمده درباره واگذاری‌های املاک‌ شهرداری به اذهان عمومی شد. آن چه […]

به گزارش سایت عدالتخواهی به نقل از رجانیوزدکترسعید زیباکلام استاد نام آشنای دانشگاه تهران که پیش از این با انتقادات صریحش از نحوه تعامل با غرب و موضوع هسته‌ای شناخته میشد، اینبار درنامه‌ای به شهردار تهران ورئیس‌شورای شهر خواستار توضیحات درباره ابهامات به وجود آمده درباره واگذاری‌های املاک‌ شهرداری به اذهان عمومی شد.

آن چه زیباکلام در نامه خود مطرح میکند نه اسم رمز «تخریب شهردارجهادی» است! و نه به دنبال مچ‌گیری از افراد بلکه بیان دغدغه‌های عدالتخواهانه جوانانی است که بیم آن دارندکه این موضوع هم به عاقبت رسیدگی فیش‌های نجومی در دولت یازدهم گرفتار شود و عاقبت هم،خطاکاران احتمالی زخیره انقلاب نامیده شوند.

به گزارش رجانیوز، متن نامه دکتر زیباکلام به چمران و قالیباف در ادامه آمده است:

سوالاتی اساسي از آقای دكتر قالیباف و مهندس چمران

1-  این چه معنی دارد که شهردار تهران جناب آقای دكتر محمدباقر قالیباف رسماً و علناً اعلام می‌کند که: “تعاونی‌های دیگر که حتی زیرمجموعه شهرداری نبودند شهرداری بر اساس مقررات به آنها کمک کرده است”. و سپس می‌گوید “تعاونی قوه قضاییه که بیش از پنج هزار نفر عضو دارد از این تخفیفات برخوردار شده است”؟

2-  اين چه معنی دارد که شهردار تهران پای تعاونی قوه قضاییه را به میان می‌کشد؟

3- واقعاً جای سؤال ندارد كه چطور آقاي مهندس چمران انتشار نامة سازمان بازرسي كل كشور خطاب به شهرداري تهران را كه خواستار توضيحاتي پيرامون تعداد زيادي نقل و انتقالات املاك بيت‌المال به افراد شده است را “كوبيدن و هدف‌قراردادن افراد براي تحقق اهداف سياسي” اعلام مي‌كند؟

4-    آقاي مهندس چمران انتشار نامة غيرمحرمانة يكي از اعتمادشده‌ترين نهادهاي حكومتي يعني سازمان بازرسي كل كشور، به نهاد حكومتي ديگر يعني شهرداري تهران را “خلاف انسانيت” اعلام مي‌كند و خواستار تعقيب قضايي ناشر آن نامه مي‌شود. آيا براي آقاي مهندس چمران آن نقل و انتقالات املاك خلاف نيست اما انتشار نامه بازرسي كشور بدون هيچ دخل و تصرف و قضاوت و اظهار نظري خلاف انسانيت است؟

5-    آقاي مهندس چمران! از كدام انسانيت سخن مي‌گوييد؟

6-    آقاي مهندس چمران! در جايي فرموده‌ايد “اگر عليه هم حرف بزنيم مطمئن باشيد كه همه بازنده خواهيم بود”. امكان دارد براي مردم تهران كه نماينده‌شان هستيد توضيح دهيد دربارة چه حرف‌هايي صحبت مي‌كنيد و جمع مخاطبان شما كيانند؟

7-    آقاي مهندس چمران! آيا شما دربارة شوراي شهر تهران و روابط خود با شهرداري تهران حرف‌هايي داريد كه بايد از مردم تهران مخفي بماند؟

8-    آقاي مهندس چمران! فرموده‌ايد هدف اصلي “املاك نجومي”خواندن ماجراهاي شهرداري تهران، “پوشاندن مسأله فيش‌هاي حقوقي نجومي است”. به فرض كه چنين باشد چرا شما از اين فرصت استفاده نمي‌كنيد تا پاكدستي مورد ادعاي خود و شهردار مورد حمايت خود را احراز كنيد و قلادة اتهام را سنگين‌تر از گذشته متوجه ويژه‌خواري‌هاي رانتي دولت تدبير و راستگويي كنيد تا از اين رهگذر آن پروندة سياه و ننگين به طور جدي‌تر و بدون توسل به طفره‌روي و دفع‌الوقت و توجيه و تأويل‌هاي مضحك دولت در دستور كار قوة قضاييه قرار گيرد؟

9-    آقاي مهندس چمران! آيا قلب و وجدان شما آسوده و آرام است كه به عوض پاسخ به نامة سازمان بازرسي، نيت‌خواني کرده و خواستار برخورد قضایی هستید؟

10-آقاي مهندس چمران! آيا فكر نمي‌كنيد بهترين راه مطرح كردن جدّي و پيگيري علني چپاول‌هاي قانوني(!) بيت‌المال(موسوم به حقوق‌هاي نجومي) پاسخگويي شفاف و صريح و علني شهردار تهران به نامة سازمان بازرسي كشور است؟

11- آقاي مهندس چمران! چپاول‌هاي موسوم به حقوق‌هاي نجومي كه آقاي جهانگيري معاون اول رئيس جمهور آن را غسل تعميد دادند به كنار، آيا جنابعالي با درخواست برخورد قضایی مي‌‌خواهيد بگوييد شهردار تهران اساساً نبايد به نامة بازرسي كل كشور پاسخ دهد؟

12-  آقاي مهندس چمران! آيا شيوة كار شما راه فراري براي غارت و چپاول هر چه بيشتر بيت‌المال توسط ساير شبكه‌هاي قدرت‌‌ـ‌ثروت فراهم نمي‌كند و آنها را جسورتر نمي‌كند؟

13- آقاي مهندس چمران! گفته مي‌شود شما به اعتبار جانفشاني‌هاي برادر عظيم‌الشأن و بي‌نظير خود در راه انقلاب، به اين انقلاب و حفظ و تحكيم آن متعهد هستيد. آيا به راستي فكر كرده‌ايد اين قبيل ترفندها و تدبيرها در قبال انتشار نامة سازمان بازرسي و تلاش مجدّانه براي بلاموضوع‌كردن خود نامه و سؤالات مطرح‌شده نسبت به انتقال املاك توسط شهرداري تهران چه تأثيرات ويرانگري بر كثيري از جوانان و ساير اقشار  معتقد به اين انقلاب دارد؟

ــ آقاي مهندس چمران! اين بندة بي‌پشت و پناه و بي‌رانت و بي‌منصب و جاه، هزاران جوان دانشجوي متعهد يا دست كم علاقمند به اين انقلاب را مي‌شناسم كه با اين قبيل اعمال حضرتعالي تعهدشان زير و رو مي‌شود و دست كم سخت به فكر فرو مي‌روند كه صاحب‌منصبان به چه كاري مشغولند؟

آقاي مهندس! وقت آن نرسيده كه در اين چند صباح باقيماندة عمر، لختي درنگ كرده كارنامة خود را پيش از آن كه هيچ راه برگشتي نباشد، خود وارسي كنيد و آخرت خود را فداي قدرت‌طلبي و ثروت‌اندوزي اين و آن نكنيد؟

“اي دنيا! اف بر دوستي تو”

30 مهر 1395