کانون قسط دانشگاه شاهرود برگزار کرد:

محاکمه مردمی در مورد فیش های نجومی /اقدامات منفعلانه تیشه بر بدنه انقلاب میزند

به گزارش عدالتخواهی برنامه محاکمه مردمی در مورد فیش های نجومی به همت کانون قسط دانشگاه شاهرود برگزار شد و محاکمه ی مردمی در مورد فیش های نجومی آن هم نه برای مرتکبان این فعل قبیح،بلکه سه قوه و علل خصوص قوه ی قضائیه که اقدامات منفعلانه ی این چنینی دارد تیشه بر بدنه ی […]

به گزارش عدالتخواهی برنامه محاکمه مردمی در مورد فیش های نجومی به همت کانون قسط دانشگاه شاهرود برگزار شد و محاکمه ی مردمی در مورد فیش های نجومی آن هم نه برای مرتکبان این فعل قبیح،بلکه سه قوه و علل خصوص قوه ی قضائیه که اقدامات منفعلانه ی این چنینی دارد تیشه بر بدنه ی انقلاب میزند.

فرهاد بیضایی سخنران برنامه ابتدای سخنانش را اینگونه شروع کردند که ریشه ی محاکمه محاسبه است.که باید در ابتدا این را بفهمیم که تغییر باید از خودمان شروع شود. و خدا سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمیدهد مگر به دست خودشان و تا زمانی که ما فقر اطراف خودمان را نمیبینیم چطور میتوانیم انتظار داشته باشیم که مسؤول اینها را ببیند.

 

 

photo_2016-10-29_09-32-13

وی افزودند اینکه رهبری میفرمایند الگوی بچه بسیجی امیرالمومنین است،امیراالمومنین که فقط مبارزشون با معاویه نبوده،مبارزشون با فساد هم بوده است.شما تا کی میخواهید به اون دختری که به واسطه ی کمبود های مالی لان با سن سی سال در خانه مانده بگویید تقوا رعایت کن،ریشه ی مفاسد اجتماعی هم در مفاسد اقتصادیه.

بیضایی در ادامه گفت : که حاج احمد خمینی سال 71 یا70 (در بحبوحه ی راه افتادن امر به معروف) یک سخنرانی معروف دارند به این مضمون که حزب الله عزیز بداند مفاسد اجتماعی ارجعیت بر مفاسد کلان اقتصادی ندارد و الآن 23 سال است که از آن زمان گذشته و حزب الله ما هنوز درگیر مفاسد خرد اجتماعی است.اینکه الان وضعیت اقتصادی ما به این سمت رفته که فرصت اقتصادی برای جوانان ما وجود ندارد همه اش به این خاطر است که ما در مقابل مفاسد اقتصادی ایستادگی کنیم و هزینه ندادیم،پیگیری نکردیم و در انتخاب هایمان دقت نکردیم.ما خودمان نسبت به این مسائل دغدغه مند نیستیم.

توی پرونده ی امیرمنصور آریا اون آقایی که معاون وزیر بوده و یک میلیارد رشوه گرفته الان داره راست راست تو خیابون میچرخه.حداقل نگذاشتند همان حکم زندانی حداقلی رو بگذرونه.تا حالا با چند مسئول دولتی به جد برخورد شده ، اگر در همان زمان جلوی فساد گرفته شده بود الان این فساد 8000 میلیاردی به وجود نمی‌آمد.

 

photo_2016-10-29_09-32-25

 

بیضایی در  ادامه برنامه بیان داشتند که اون چیزی که الان داره تیشه به ریشه ی جمهوری اسلامی میزند نه امریکاست و نه اسرائیل و نه هیچ کجای دیگر،اون چیز ،ظلم و بی عدالتی و فقر است و ما اول انقلاب شعار دادیم که انقلاب مال این زاغه نشینان است،امروز مسئول مملکتی گفته که این زاغه نشینان بیماران اجتماعی‌اند.

بعد از این به سراغ این مسئله رفتند که آن آقایی که برای اقامه ی قسط متوسل به صدای امریکا شده،یعنی اینکه یک روحانی ،یک امام جمعه،یک مرجع تقلید نتوانسته پیدا کنه که حرفش رو به اون بزنه.این میشه که فساد تو جامعه این وضع رو پیدا میکنه،این رو امام بارها هشدار دادند که اگر کسی قیام به امر به معروف نکند خدا با کسی تعارف ندارد.این روحانیون ما باید بیایند دوباره مفهوم استضعاف و استکبار رو تبیین کنند.باید به مردم بفهمانند که آن کسی که به او ظلم شده و نمیتواند اقامه ی دعوا کند هم مستضعف است و دایره ی استضعاف فقط به فقر منتهی نمیشود.

 

 

photo_2016-10-29_09-33-19

وی افزودند که فیش های نجومی به هیچ جا نخواهد رسید و در برخورد با فساد نباید نگاه سیاسی داشته باشیم و ملاحظات جریانات سیاسی را نباید در نظر گرفت.فیش های نجومی را آنقدر کش دادند که خوابید و به جای اینکه دزد را بگیرند کسی که افشا سازی کرده رو گرفتن ، توی یک همچین فضایی شما توقع دارید که با فیش های نجومی برخورد بشود.

در پایان برنامه محاکمه نامه مردمی قرائت شد:

بسم رب المستضعفین
محاکمه نامه ى مردمى
فیش های نجومی سنگ محکی شد برای مسئولین،که ما بدانیم و
برایمان مبرهن شود. که دور هی انقلابی گری تمام نشده و اگر امت
حزب الله ومردم انقلابی درمقابل فساد های درباری برخی مسئولان
سکوت کنند، فاتح هی انقلاب را میخوانند وخون هزاران شهیدمان
را پایمال و مسیر نظام را عوض می کنند. پس بر ماست که درمقابل
این قضیه شوم ونامیمون که دارد تیشه بر ریشه ی انقلاب می زند و
هرروز بر استضعاف مستضعفان افزوده قد علم کنیم.
به مسئولان سه قوه اعلام می کنیم:
که اگر این پایمال کنندگان خون شهدا محاکمه نشوند،امت حزب الله
آن ها را در هر کوی و برزن با یک اقدام انقلابی محاکمه می کنند تا
درس عبرت شود برای سودجویانی که کمین کرده اند تا به توطئه ی
نفوذ و تحریف انقلاب،جامه ی عمل بپوشانند.
دلایلمان برای محاکه را به شرح زیر اعلام می داریم:
١- فیش های نجومی را دزدی از بیت المال مومنین مصداق پایمال
کردن خون شهدا می دانیم.
٢- سکوت خواص و موضع منفعلانه ی سه قوه را مصداق تحریف از
مسیر انقلابی گری می دانیم.
٣- بازی رسانه ای برخی را برای آرام کردن جو عموم مردم قاطعانه
محکوم می کنیم.
.«( حضرت علی(ع » ٤-رأس الاسلام الأمانه
٥-آن روز که مجلسیان خوی کاخ نشینی بیرون بروند،آن روز است
.«( امام خمینی(ره » که ما برای این کشور باید فاتحه بخوانیم

photo_2016-10-29_09-33-28

 

photo_2016-10-29_09-33-37 photo_2016-10-29_09-33-55 photo_2016-10-29_09-34-15