بیانیه مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه گیلان :

افسوس بر حال مسئولانی که خود را متعلق به نظام می­دانند اما در مرحله عمل، به اقداماتی دست می­زنند که در شأن وطن و اسلام نیست

  به گزارش عدالتخواهی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه رشت در بیانیه ای خطاب به مدیران این دانشگاه نسبت به اعتنایی بعضی مسئولان به افکار انقلابی و سیاست های اتخاذی این مدیران اعتراض کردند . متن بیانیه: امام خمینی(ره) :  « به همه ملت بزرگوار ایران و مسئولین عرض می­کنم چه در جنگ و چه در […]

 

به گزارش عدالتخواهی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه رشت در بیانیه ای خطاب به مدیران این دانشگاه نسبت به اعتنایی بعضی مسئولان به افکار انقلابی و سیاست های اتخاذی این مدیران اعتراض کردند .

متن بیانیه:

امام خمینی(ره) :  « به همه ملت بزرگوار ایران و مسئولین عرض می­کنم چه در جنگ و چه در صلح بزرگترین ساده اندیشی این است که تصور کنیم جهانخواران خصوصا آمریکا و شوروی از ما و اسلام عزیز دست برداشته اند. »

     افسوس بر حال افراد و مسئولانی که خود را متعلق به ملت و وطن و نظام می­دانند اما در مرحله عمل، به اقداماتی دست می­زنند که نه در شأن وطن است و نه در شأن اسلام. ای مسئولین شما را چه شده؟ ای انقلابیون شما را چه شده؟ شما هایی که خود را داعی ­دار تفکری می­دانید که ایران عزیز و اسلام گرانقدر را به اوج شکوه خود می­رساند، اکنون دانشجویانش را در برابر چشمانی حقیر می­کندکه ما پیش­تر ریشه فساد آن­ها را از کشورمان پاک کرده بودیم.

     منظورم از این خطاب به مسئولان و افرادی است که برنامه بازدید از ناو جنگی روسیه را برای دانشجویان کشورمان تدارک می بینند. و قدرت سلطه­ گری دنیا را در دیدگاه یک دانشجوی حسینی که پر شده است از نمادهای ایثار و پاک­بازی در راه خداوند سبحان جلوه می­دهند.

     دانشجویی که آمده تا سرزمین­مان را به اوج شکوه خود برساند. به همان اوجی که پیامبر اسلام به درستی آن را این چنین بیان می­دارند: “علم اگر در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت.” ما این چنین ملتی هستیم. ما همان ملتی هستیم که چندین هزار سال پیش نخستین منشور حقوق بشر را نگاشتیم.

 با شماهستیم! شمایی که نمی­اندیشیدید! شمایی که لیاقت این مسئولیت­ها را ندارید.

    شماهایی که تمام برنامه های فرهنگی و اجتماعی و سیاسی تشکل­ها و کانون­های فرهنگی را بررسی و مدیریت می­کنید! حال چند دانشجو از روی نادانی بر موضوعی و ندانستن پاره­ای از اساسنامه­شان آن­را انجام داده­اند؛ شما را چه کنیم؟ آیا شما هم نسبت به آن نادان بودید؟ آیا شما هم وظایف خود را نمی­دانید.

     در پایان عرایضم به عنوان یک دانشجو خطابم به شماست، آقایان، مسئولان و مدیران دانشگاه گیلان!

آقایان! شما که خود متفکر و صاحب نظرید! بدانید آن کرسی­ها وسیله خوشگذرانی نیست! مسندی است که باید در آن جایگاه، سیاست­ها و برنامه­های کلی نظام اسلامی – ایرانی  در دانشگاه دنبال شود. از سیاست بازی­هایتان دست بردارید و روحیه انقلابی­گری و مطالبه­گری را در خود روشن کنید. بترسید از خداوند قهار که ریاست خداوند بر عالم هستی بزرگتر و باقی تر است از این پست­هایی که شما بر آن تکیه زدید. از خدا بترسید! و از خود بپرسید کارها و سیاست­هایتان مشکلی از دانشگاه چاره کرده است؟ یا بر مشکلات افزوده!

این از وضعیت نقلیه دانشگاه و آن از وضعیت تغذیه دانشگاه! آن یکی از وضعیت اسکان دانشجویان ورودی و بالأخص دختران دانشگاه که بعد از هفته­ها حضور در کلان شهری مانند رشت به آنان خوابگاه تعلق گرفت!

آیا از سیاست­های خود و از ظلم­های خود نسبت به دانشجویان شرم نمی­کنید! آیا باید حتما بچه­های انقلابی دانشگاه را که  باید به انجام کارهای بزرگ فرهنگی بپردازند، درگیر چنین مسائلی نمایید! بدانید ما بچه های انقلابی همواره در صحنه خواهیم ماند تا از آرمان­های والای نظام دور نگردید.

” و مکروا و مکر ا… و ا… خیر الماکرین.”

                                                                                                                                                            و من ا… توفیق

                                                                                                                 مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه گیلان