هر تشکلی موظف است دائما اعلام موضع کند

 به گزارش عدالتخواهی در دومین روز نشست تشکیلاتی جنبش عدالتخواه دانشجویی کارگاه بیانیه نویسی با حضور دبیر اسبق اتحادیه، سید حسن موسوی نژاد برگزار گردید. موسوی نژاد از همان ابتدا در رابطه با اهمیت نوشتن بیانیه ابراز داشت: بیانیه یک اعلام موضع سیاسی-عقیدتی (و گاه تخصصی) به حساب می آید که یک تشکل می تواند […]

 به گزارش عدالتخواهی در دومین روز نشست تشکیلاتی جنبش عدالتخواه دانشجویی کارگاه بیانیه نویسی با حضور دبیر اسبق اتحادیه، سید حسن موسوی نژاد برگزار گردید.

موسوی نژاد از همان ابتدا در رابطه با اهمیت نوشتن بیانیه ابراز داشت: بیانیه یک اعلام موضع سیاسی-عقیدتی (و گاه تخصصی) به حساب می آید که یک تشکل می تواند از طریق آن مواضع خاص خود را درباره مسائل اعلام کند.

وی گفت: هر تشکلی موظف است دائما اعلام موضع کند چرا که اینگونه معادلات سیاسی خود را مشخص کرده و تفاوت نگاهشان با دیگر گروه ها پدیدار می شود.

این فعال فرهنگی تاثیر نوشتن ییانیه را حتمی دانست و عنوان کرد: اگر بیانیه آنطور که باید نوشته شود تاثیرگذاری قطعی خواهد داشت و از آنجایی که اعلام موضع درباره مسائل تخصصی کمتر دیده می شود اگر در این زمینه ییانیه ای نوشته شود مسلما تاثیر گذار خواهد بود.

دبیر اسبق جنبش عدالتخواه تصریح کرد: بیانیه باید حساس کننده باشد، توجه مردم را جلب کند و علاوه بر آن نشان از حساسیت ما نسبت به آن مسئله باشد.

موسوی نژاد خاطر نشان کرد: تعدد بیانیه نوشتن هیچ اشکالی ندارد بلکه صرف اکتفا به بیانیه نویسی مشکل ساز است چرا که بیانیه باید مقدمه ای باشد برای کار کردن نه اینکه تصور شود با نوشتن بیانیه دیگر کار تمام است.

عضو اسبق شورای مرکزی گفت: در بیانیه باید آگاه سازی و اطلاع رسانی صورت بگیرد و مسائل حتما در ذیل گفتمان عدالت و انقلاب اسلامی تحلیل شود.

وی در انتها افزود: مسئله توزیع بیانیه از اهمیت بالایی برخوردار است، اگر نتوانیم دغدغه و پیام خویش را آنطور که باید به گوش مردم برسانیم نوشتن بیانیه ما تاثیری نخواهد داشت.