نامه تشکل های دانشجویی خطاب به رئیس قوه قضائیه:

هیچگونه توجیهی برای کم کاری و سهل انگاری قوه قضائیه قابل قبول نیست‌

به گزارش عدالتخواهی تشکل های دانشجویی در نامه ای خطاب به آیت الله  املی لاریجانی خواهان برخورد جدی با مفسدان اقتصادی و شفاف سازی درخصوص بعضی پرونده های قضایی شدند. متن نامه : بسم الله الرحمن الرحیم قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُمْ بِوَاحِدَةٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى ثُمَّ تَتَفَكَّرُوا مَا بِصَاحِبِكُمْ مِنْ جِنَّةٍ إِنْ هُوَ إِلَّا […]

به گزارش عدالتخواهی تشکل های دانشجویی در نامه ای خطاب به آیت الله  املی لاریجانی خواهان برخورد جدی با مفسدان اقتصادی و شفاف سازی درخصوص بعضی پرونده های قضایی شدند.

متن نامه :

بسم الله الرحمن الرحیم

قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُمْ بِوَاحِدَةٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى ثُمَّ تَتَفَكَّرُوا مَا بِصَاحِبِكُمْ مِنْ جِنَّةٍ إِنْ هُوَ إِلَّا نَذِيرٌ لَكُمْ بَيْنَ يَدَيْ عَذَابٍ شَدِيدٍ
ریاست محترم قوه قضائیه
جناب آقای آملی لاریجانی
سلام علیکم

مشروعیت تمامی مسئولین نظام به مبارزه جدی و قاطع با فساد و تلاش در جهت تحقق عدالت است.اگر سیاستگذاری ها و عملکرد حضرتعالی و مجموعه ی قوه قضائیه در پیاده سازی عدالت، به عنوان مطالبه ی اصلی رهبر فرزانه انقلاب در دو دهه اخیر، با مسامحه و فشار، با مانع جدی مواجه شود، هولناک ترین ضربه به اعتماد عمومی وارد خواهد شد.‌.
حال که رهبر انقلاب با تمام ظرفیت، پشتوانه ی برخورد جدی و قاطع با مفسدان هستند و مردم نیز همین مطالبه را از دستگاه قضا دارند،هیچگونه توجیه و ادله ای برای کم کاری و سهل انگاری قوه قضائیه قابل قبول نیست‌.
در چنین شرایطی که افکار عمومی مطالبه جدی برخورد با مفسدان را از قوه قضائیه و شخص حضرتعالی دارد، در فضای عمومی کشور، شبهاتی راجع به عملکرد دستگاه قضا مطرح است که عدم پاسخگویی مناسب به آنها، ضربات جبران ناپذیری را بر اعتماد افکار عمومی به نظام اسلامی وارد می آورد.
برخوردهای امنیتی با برخی اعتراضات صنفی و دانشجویی، برخورد دوگانه دستگاه قضا با فساد در مجموعه های اداری و جناح های سیاسی ، رسیدگی مطول با پرونده هایی که دارای پشتوانه سیاسی و قدرت چانه زنی هستند، برخورد با افرادی که نسبت به عملکرد برخی بستگان حضرتعالی انتقاد دارند و … از جمله مواردی هستند که افکار عمومی انتظار پاسخگویی شفاف و دقیقی در اینباره از قوه قضائیه دارند.

در اینباره مردم میپرسند:

1. چرا باید با لیدر رانندگان معترض به فساد در شبکه حمل و نقل کشور در کوتاهترین زمان برخورد شود، ولی پرونده های بسیار دیگری در قوه قضائیه با کندی پیش رود؟

2. چرا شاعر انقلابی و ضدفسادی که در جهت تسهیل شناخت و برخورد دستگاه قضا با قضات مفسد، تحقیقات و تحرکات جهادی داشته است،امروز در حبس باشد و ابرمفسدین اقتصادی آزاد و رها در حال بازتولید لایه های جدید فساد باشند؟!!!

3. چرا مدیر مسئول رسانه ای که افشاکننده ی واگذاری ناعادلانه املاک شهرداری تهران بوده به سرعت برخورد می شود، اما با کسانی که به ناحق، چنین املاکی را دریافت کرده اند برخوردی صورت نمیگیرد؟

4. چرا با طولانی شدن روند رسیدگی به شکایت شاکیان از یکی از فعالان حوزه قرآنی، از سال 90تاکنون، موجبات هتک حیثیت نظام اسلامی، و موج سواری ضدانقلاب خارج نشین فراهم گردیده است؟

ادامه ی روند کنونی، و عدم پاسخگویی مناسب دستگاه قضایی، اعتماد ملت به قوه قضائیه را از بین خواهد برد و خطری جدی را متوجه آینده انقلاب اسلامی خواهد کرد..

بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت

مجمع دانشجویان عدالتخواه (آرمان) دانشگاه تهران

انجمن اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت دانشگاه امیبرکبیر 

مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت

مجمع دانشجویان عدالتخواه (آرمان) دانشگاه شیراز

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه آزاد شیراز

انجمن اسلامی دانشجویان عدالتخواه دانشگاه حکیم سبزواری

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه یاسوج

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر ( عج) رفسنجان

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه شهید باهنر کرمان

جنبش عدالتخواه دانشجویی دانشگاه زابل

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه قوچان

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه فرهنگیان یزد