عصر امروز به مناسبت درگذشت «فیدل کاسترو» صورت گرفت

اهداء نشان (ایستادگی در برابر ظلم )جنبش عدالتخواه دانشجویی به سفیر کوبا

به گزارش عدالتخواهی جمعی از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی مانند بسیج دانشجویی، جنبش عدالتخواه دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و همچنین تشکل‌هایی مانند جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، امت واحده، خانه آمریکای لاتین عصر امروز (سه شنبه 9 آذر) برای عرض تسلیت به مناسبت درگذشت فیدل کاسترو، در محل اقامت سفیر کوبا حضور یافتند. بنابراین گزارش دانشجویان […]

به گزارش عدالتخواهی جمعی از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی مانند بسیج دانشجویی، جنبش عدالتخواه دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و همچنین تشکل‌هایی مانند جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، امت واحده، خانه آمریکای لاتین عصر امروز (سه شنبه 9 آذر) برای عرض تسلیت به مناسبت درگذشت فیدل کاسترو، در محل اقامت سفیر کوبا حضور یافتند.

بنابراین گزارش دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در این مراسم علاوه بر درج یادداشت در دفتر یادبود رهبر انقلاب کوبا، بیانیه‌های ادای احترام و ابراز همدردی خود را نیز به مقامات سفارت ارائه دادند.

 

%image_alt%

 

* سردارابادی: ملت با درس گرفتن از قیام عاشورا انقلاب را به پیروزی رسانده و محافظت می‌کنند

امین سردارآبادی دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در این مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت رهبر انقلاب کوبا، ایستادگی و پایداری ملت کوبا در برابر امپریالیسم را ستود و نماد خمسه را که نماد و سمبل ایستادگی در برابر ظلم در قیام عاشورا بود را به سفیر کوبا تقدیم کرد.

سردارابادی در ادامه افزود: ملت ایران با درس گرفتن از قیام عاشورای حسینی انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند و محافظت می‌کنند.

 

%image_alt%

 

* تشکل‌های دانشجویی خطاب به جوانان انقلابی کوبا: سخت‌تر از انقلابی بودن و مبارزه کردن، انقلابی ماندن و تداوم مسیر مبارزه است

به گزارش فارس، تشکل‌های دانشجویی انقلابی در این مراسم نامه‌ خود را برای جوانان انقلابی کوبا آماده کرده بودند را به مسئولان سفارت کوبا دادند.

در ابتدای این نامه آمده است: فاصله‌ جغرافیایی ما و شما، بیش از 11800 کیلومتر است؛ اما مفهوم و پیامی مشترک، که برخاسته از آرمان‌ها و اهدافی مشترک است، دل‌هایمان را چنان به یکدیگر نزدیک نموده، که می‌توانیم فاصله‌ میان آنها را نادیده بینگاریم. برادران! آنچه ما و شما را، علی‌رغم فاصله‌طولانی روی نقشه‌های جغرافیا به یکدیگر پیوند داده، مفهوم «مبارزه» و آرمان «نابودی استکبار» است که فرمانده فیدل، یکی از بزرگترین رهبران آن در جهان معاصر است. به افتخار کاسترویی می‌نویسیم که اقتدار و شجاعتش، «حیاط خلوت» را برای یانکی‌ها مبدل به جهنم کرده بود و جدال خستگی ناپذیرش با زورمندان و ستمگران جهان، الهام‌بخش بسیاری از مردم ستمدیده‌ دنیا شد.

در ادامه تاکید شد: برادران! دنیای امروز، بیش از همیشه تشنه‌ روح مبارزه است. نگاهی به اطراف خود بیندازیم، جنبش‌های مردمی در قلب امپریالیسم، تنها جلوه‌ کوچکی از پرواز اندیشه‌ برابری‌طلبی و ستم‌گریزی در جهان معاصر است. پس از انقلاب الهام‌بخش پدران و مادران شما در دهه‌ پنجاه میلادی، روحیه‌ ستیز با ستمگران در امریکای لاتین فراگیر شد و پس از انقلاب اسلامی پدران و مادران ما که فصل جدید از مبارزه در قالب ادبیاتی نو و مبانی اسلامی بود در اواخر دهه هفتاد میلادی، مردم غرب آسیا و شمال افریقا، به جنبش جهانی عدالت‌طلبان، یا در کلام رهبر ما «حزب جهانی مستضعفین» پیوستند و امروز، شعله‌های بیداری ملل در سرتاسر جهان قابل رویت است.

در ادامه آمده است: دوستان عزیز! ما بخش مهمی از این بیداری را مرهون زحمات فراموش ناشدنی کاسترو هستیم. چرا که او، در اوج ناامیدی و در شرایطی که بخت کمی برای غلبه بر دیکتاتوری ژنرال باتیستا داشت، موفق شد گرمای امید را  زنده نگه دارد و در هشتاد مایلی مرکز ستمگران جهان، کشوری بسازد که نماد «کارآمدی انقلابی» در سراسر جهان باشد. افتخارات دولت انقلابی کوبا، خاصه در حوزه‌هایی چون فناوری های پزشکی و ورزش، برای همه‌ ما قابل احترام و مایه‌ سرافرازی است. و از دست دادن این مبارز الهام‌بخش و چریک خستگی ناپذیر، ضایعه‌ی تلخی برای ماست. کاسترو، نمادی از موفقیت یک انقلابی بود در عصری که مستکبرین جهان، می‌خواستند انقلابیون را ناتوان و ضعیف نمایش دهند.

این تشکل‌های دانشجویی ادامه دادند: همرزمان کوبایی! آن‌چه از انقلابی بودن و مبارزه کردن، سخت‌تر می‌نماید، انقلابی ماندن و تداوم مسیر مبارزه است. با گذشت بیش از 50 سال از انقلاب در کشور شما، و بیش از 35 سال از انقلاب در کشور ما، آسیب‌ها و چالش‌های فراوانی برای انقلابیون جوان وجود دارد. برخی افراد، بعضاً در سطوح بالای حکومتی، اعتقاد اندکی به آرمان‌های انقلاب‌ها دارند و مسیر سازش با دشمن بزرگ را، مسیر ایده‌آل خود می‌دانند. این روحیه، البته به لطف خداوند روحیه‌ غالب در میان مسئولین کشورهای انقلابی نیست اما به هر روی، تهدیدی برای آینده‌ مسیر انقلاب‌هاست.

در قسمت دیگری آمده است: گذشته از این موضوع، روحیه‌ میل به مبارزه تا هدف نهایی، که همانا برچیدن سایه‌ شوم ستم از سر تمام مردم جهان است، گاهی ممکن است در میان برخی از مردم رو به افول رود  و دستاوردهای یک انقلاب، نادیده گرفته شوند. این چالش، منحصر به هیچ انقلابی نیست و در تمام دولت‌های پس از  انقلاب، به وجود  می‌آید. واقع می توانیم بگوییم این، دردی مشترک میان جوانان انقلابی کوبا، ایران و همه‌ی کشورهای مبارز در سرتاسر جهان است. اما آن‌چه ادامه مسیر را سخت، و البته مهم می‌کند، مبارزه با انحراف از آرمان‌های انقلاب، و کوشش برای باقی‌ماندن در مسیر مبارزه‌ای است که پدران ما آغاز کرده‌اند.

در ادامه تصریح شده است: این رسالت، امروز بر عهده‌ ما گذاشته شده است. فرستادگان الهی، عیسی(ع)، محمد(ص) و تمام رهبران انقلابی تاریخ، امروز چشم به ما دوخته اند. مسیر سخت و پرچالشی که ما پیش رو داریم، مسیری است که آینده‌ی تاریخ را رقم خواهد زد. بنابراین «انقلابی‌ماندن» و تلاش برای ستیز با منحرف‌کنندگان انقلاب‌ها از یک سو، و تبیین و توصیف دستاوردهای انقلاب‌های کشورمان برای مردم از سوی دیگر، مهم ترین راهبردهای ما برای ادامه‌ی راه است. هم‌چنین تلاش برای زدودن نقاط ضعف حکومت‌های انقلابی و تبدیل آن‌ها به نقاط قوّت، با نگاهی دلسوزانه، منتقدانه و اصلاح‌نگر باید در دستور کار ما باشد. باید بکوشیم مانع فراموشی مرام و باور فرمانده فیدل، امام خمینی و همه رهبران عدالت‌طلب تاریخ بشویم و با تقویت بنیان‌های فکری خود، راه مبارزه با ستم، و تلاش برای برقراری حکومت عدل در سراسر زمین را به جد پی‌بگیریم.

در خاتمه تاکید شد: ما، دانشجویان‌ انقلابی  و عدالت‌طلب ایرانی، ضمن ابراز همدردی نسبت به درگذشت فیدل کاسترو؛ برادرانه، دست دوستی خود را به سوی شما دراز کرده و اعلام می‌کنیم برای ماندن در مسیر انقلاب و کوشش برای گسترانیدن عدالت در جهان، آماده همکاری و همراهی با شما فرزندان انقلابی کاسترو هستیم. همانطور که رهبر معظم انقلاب، آیت‌الله خامنه‌ای فرموده‌اند:« آن هنگام که از مبارزه و مقابله با استکبار جهانى و قلدر‌ها و غارتگرهاى جهان حرف مى‌زنیم، مخاطب ما تمام مستضعفان عالم‌اند.» به امید روزی که «حزب جهانی مستضعفین» نبرد نهایی تاریخ را به سود رقم زده و بساط منحوس استکبار را از روی زمین،برچیند./فارس

انتهای پیام/