یادداشتی از حاج حیدر رحیم‌پور:

آقای روحانی اشتباه نکنید! / اگر همه ملت بسیجی بودند 30درصد از مرکبات مازندران به بهای چند میلیارد تومان سرما نمی‌زد

به گزارش عدالتخواهی حاج حیدر رحیم‌پور ازغدی در تازه‌ترین یادداشت خود نوشت: عنوان این یادداشت، ادعای آقای رئیس جمهور است که چند شب پیش در خبر ساعت 19 پخش گردید و در پایان همان بخش خبری، هواشناسی گزارش داد از نیمه‌شب فردا هوای مازندران تا 10درجه زیر صفر سرد می‌گردد، بنابراین باغداران هر چه زودتر میوه‌ها […]

به گزارش عدالتخواهی حاج حیدر رحیم‌پور ازغدی در تازه‌ترین یادداشت خود نوشت:
عنوان این یادداشت، ادعای آقای رئیس جمهور است که چند شب پیش در خبر ساعت 19 پخش گردید و در پایان همان بخش خبری، هواشناسی گزارش داد از نیمه‌شب فردا هوای مازندران تا 10درجه زیر صفر سرد می‌گردد، بنابراین باغداران هر چه زودتر میوه‌ها را از باغ‌ها جمع کنند!
و همان‌گونه که گزارش شده بود، از بعدازظهر فردایش، هوا هر لحظه سردتر می‌شد و از نیمه‌شب، برف شروع به باریدن کرد و آن‌چنان می‌بارید که روی هر درختی تا 10سانت و روی هر میوه‌ای 3سانت برف نشست.
و آن‌جا بود که در چنین هوای سردی، سینه‌ام با دیدن پیرمرد و پیرزنی درمانده‌ای سوخت که تلویزیون نشان می‌داد به باغ کوچک خود رفته و می‌خواستند با شاخه‌هایی که در دست دارند، کوهی از برف‌ها را که بر درختان انباشته گردیده بتکانند و چون با تکاندن برف یک درخت، جانشان به لبشان رسید، دانستم که قادر به این کار نیستند. پیرمرد آهی کشید و گفت همین قطرۀ آبی که از ته میوه آویزان است، امشب یخ می‌زند و میوه تلخ می‌گردد و می‌پوسد. آن دو ناامیدانه آن‌چنان که پدرومادری، فرزندشان را دفن می‌کنند، درختان را به زیر برف دفن کردند و به خانه‌شان برگشتند.
تماشای این منظره از تلویزیون مرا به یاد ماجرای همانندی در آغاز انقلاب افکند؛ آن روزهایی که همۀ بسیجیان ملت ایران، بیش از چندصدهزار نفر نبودند، شبی هواشناسی خبر داد که باغداران تا دو روز دیگر میوه‌های خود را از باغ‌ها جمع کنند، چرا که سرمای منفی بیست درجه‌ای در پیش است.
زمانی بود که بسیجیان از حزب جمهوری اسلامی که مورد اعتمادشان بود، پیروی می‌کردند. شهید هاشمی‌نژاد فکری کرد و حزب در لحظه تصمیم گرفت که فردا صبح برای چیدن میوه‌های باغداران به کمک روستائیان می‌رویم و تعهد بسیجیان به اندازه‌ای بود که فردا صبح همگان جمع گردند و شهید هاشمی‌نژاد هر گروه را به روستایی فرستاد و آنان پیش از آمدن صاحب باغ و کارگران اندکش، به چیدن میوه پرداختند و هنوز روز به پایان نرسیده بودهمۀ میوه‌های باغ‌ها چیده شده بود.
آقای رئیس‌جمهور می‌فرمایند همۀ ملت ایران بسیجی می‌باشند و من در پاسخ می‌گویم:
«دانه فلفل سیاه و خال مه‌رویان سیاه/ هر دو جان‌سوزند، اما این کجا و آن کجا» 
حضرت عالی که می‌فرمایید همۀ ملت ایران بسیجی هستند چرا آن‌گاه که هواشناسی خبر داد از دو شب دیگر هوا سرد و یخبندان می‌شود، از آحاد بسیجیان نخواستید که چندهزار نفری به مازندران رفته و پیرزنان و پیرمردان روستایی را یاری رسانند.
نه سرورم همۀ ملت ایران بسیجی نیستند  و اگر بودند، ایران چندین میلیون دزد و معتاد و خیابان‌گرد و کلاه‌بردار نداشت، زیرا بسیجی آن است که شب را عبادت می‌کند و روز را به محرومان و مستضعفان، خدمت و چون دشمن بر کشور بتازد، پیش‌قراول مجاهدان حاضر گردد.
نه ما قبول نداریم که همۀ ایرانیان، بسیجی می‌باشند، چراکه بسیجی، نه راست‌گرا و نه چپ‌گراست، بلکه تنها پیرو رهبری و آداب جهاد اکبر و اصغر است. اگر همۀ ملت، بسیجی بودند، دو روز پس از آن سرما، اخبار نمی‌گفت که 30درصد از مرکبات مازندران به بهای چند میلیارد تومان را سرما زد و از آن‌جا که کسی نبود میوه‌ها را به‌سرعت جمع کند، نابود گردید.