رفتن به بالا
  • سه شنبه - 6 دی 1395 - 06:47
  • کد خبر : ۳۲۲۰۸
  • مشاهده :  764 بازدید
  • چاپ خبر : آقای تابش شما نماینده مردم هستید نه وکیل مدافع دولت/به جای تهدید جهت پیگیری بازداشت مردم بیگناه بروید و علت اعتراضات را دریابید
طی نامه ای جمعی از تشکل های دانشجویی یزد خطاب به تابش مطرح کردند:

آقای تابش شما نماینده مردم هستید نه وکیل مدافع دولت/به جای تهدید جهت پیگیری بازداشت مردم بیگناه بروید و علت اعتراضات را دریابید

به گزارش عدالتخواهی؛ جمعی از تشکل های دانشجویی یزد در نامه ای خطاب به آقای تابش رئیس مجمع نمایندگان استان یزد، ضمن انتقاد از مواضع ایشان درمورد اتفاقات هفته قبل در نماز جمعه شهر یزد مبنی بر بازداشت مردم، خواستار پیگیری مشکلات مردم و همچنین دریافتن علت این اعتراضات شدند. متن نامه به قرار زیر […]

به گزارش عدالتخواهی؛

به گزارش عدالتخواهی؛ جمعی از تشکل های دانشجویی یزد در نامه ای خطاب به آقای تابش رئیس مجمع نمایندگان استان یزد، ضمن انتقاد از مواضع ایشان درمورد اتفاقات هفته قبل در نماز جمعه شهر یزد مبنی بر بازداشت مردم، خواستار پیگیری مشکلات مردم و همچنین دریافتن علت این اعتراضات شدند.
متن نامه به قرار زیر می باشد:

بسمه تعالی
خدمت جناب آقای تابش؛ رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم
جمعه گذشته وقایعی در شهر و دیارمان دارالعباده رخ داد که بدون شک باید با نگاه دقیق و موشکافانه به علت یابی آن پرداخت. وقایعی که هنوز چند ساعت ازآن نگذشته بود بازار موضع گیری ها له وعلیه آن داغ شد. یکی از این موضع گیری ها مربوط می شود به نظرات، و فرمایشات و دستوراتی که حضرتعالی پیرامون این جریان ابلاغ فرموده اید که ما را برآن داشت چند نکته را برادرانه خدمتتان عرض نماییم.
۱)شاید در نگاهی سطحی و گذرا بتوان گفت برخی از حوادث رخ داده در نماز جمعه گذشته در شان مردم دیار دارالعباده نبوده و بهتر بود که نمازگزاران اعتراض خود را با روشی خردمندانه تر عرضه می کردند لکن اگر با نگاهی عمیق و دیدی باز به قضیه بنگریم خواهیم دید که این حوادث زاییده و و معلول اقدام نسنجیده و نابخردانه جانب معاون پارلمانی رئیس جمهور محترم می باشد. این که جناب امیری بیایند، پشت تریبون مقدس نمازجمعه بایستند و راست راست در چشم نگاه کنند و به مردم آمار نادرست بدهند، آن هم مردمی که چهارسال طعم تلخ فشارهای اقتصادی را زیر زبان خود مزمزه کرده اند تا بلکه شاید فرجی شود و دولتیان از گاو کدخدا شیر گشایش اقتصادی بدوشند و آخرش هم معلوم شود گاو حضرت کدخدا نر بوده و جز شاخ و جفتکش چیزی نصیبمان نخواهد شد؛ این یعنی اینکه یا مسئولین محترم کشور در قله قاف زندگی می کنند و خبری از مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و بطن جامعه نداشته و آمارشان هم مربوط می شود به قله اخیرالذکر و یا اینکه مردم را بیسواد و نادان فرض کرده اند که برایشان نقش مار می کشند و آمار من در آوردی بهشان قالب می کنند؛ که صد البته هر دوی اینها یعنی چه بی خبری از احوال ولی نعمتان و چه نادان فرض کردن آنها ظلم در حق آن ها محسوب میشود و لاجرم هر ظلمی را فریاد تظلمی در پی خواهد بود که البته این فریادها گاها با احساسات آمیخته خواهد شد و وقایع اینچنینی را رقم خواهد زد. لذا به حضرتتان توصیه می کنیم که به جای اینکه بدنبال معلول ها دویده و به قول معروف سگ را ول کرده و سنگ را بگیرید، بروید و علت ها را دریابید.
۲)جناب تابش؛ مطلع شدیم که حضرتعالی در بیاناتتان نمازگزاران معترض به سخنان جناب امیری را افراد خودسر خوانده اید؛ دقیق نمیدانیم، شاید جنابعالی موقع دیدن تصاویر و فیلم ها عینکتان را نزده بودید و شاید هم اطرافیان فیلم دیگری را اشتباهی خدمتتان عرضه کرده اند که خیل صدها نفری نمازگزاران معترض را صرفا عده ای خودسر نامیده اید. اگر هم منظورتان این است که این اقدام سازماندهی شده بوده و افرادی از قبل خودسرانه طرح ریزی کرده اند تا سخنرانی را به هم بزنند شما را ارجاع میدهیم به سخنان همکار محترمان در مجلس، جناب اقای موسوی بیوکی که اتفاقا در نماز جمعه نیز حضور داشته اند و اذعان نموده اند که در وقایع نماز جمعه سازماندهی در کار نبوده و اعتراضات ریشه اقتصادی داشته است. لذا توصیه میکنیم در گفتار و افکار خود پیرامون این بحث نیز تجدید نظر ویژه ای را در دستور کار خود قرار دهید.
۳)نکته دیگری که در مصاحبه حضرتعالی به چشم می خورد مداومت مجدانه جنابتان جهت پیگرد و بازداشت بانیان اعتراض به سخنان جناب امیری است. در عجبیم که چرا اینقدر مسئولین محترم ما در زد و بند و عکس العمل گازانبری نسبت به مردم، آن هم به خاطر اعتراضات به حقشان مجد و کوشا هستند اما نوبت به خودشان که میرسد فیتیله را پایین می کشند و به توصیه ونصیحت اکتفا میکنند، ای کاش این عکس العمل مجدانه را در بحث فیش های نجومی هم به کار می بستید. جناب تابش برادرانه خدمتتان می گوییم شما نماینده مردم هستید نه وکیل مدافع دولت؛ پس به جای این بگیر و ببندها و تهدیدها جهت پیگیری بازداشت مردم بی گناه در کمیسیون های تخصصی مجلس، بروید و علت این ناآرامی ها و اعتراضات را دریابید و بدانید که اگر بنا بر بازداشت باشد باید خیل صدها نفره نمازگزاران معترض را بازداشت کنید چرا که همانطور که قبلا عرض شد سازماندهی در کار نبوده است که بخواهید تقصیر را به گردن یکی دو نفر بیاندازید و با دستگیریشان غائله را فیصله دهید بلکه این فریاد، ندای اعتراض آحاد ملت ایران بوده است که از هنجره صدها نمازگزار یزدی خارج شده است.
والسلام علی من اتبع الهدی
بسیج دانشجویی دانشگاه یزد
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان
جنبش عدالتخواه دانشگاه فرهنگیان
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید صدوقی
بسیج دانشجویی دانشگاه علم و هنر

لینک کوتاه:    
https://edalatkhahi.ir/?p=32208

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه