رفتن به بالا
  • شنبه - 10 دی 1395 - 12:15
  • کد خبر : ۳۲۴۴۰
  • مشاهده :  595 بازدید
  • چاپ خبر : مجمع دانشجویان عدالتخواه رفسنجان، خواستار شفاف سازی مصوبات شورای شهر رفسنجان شد

مجمع دانشجویان عدالتخواه رفسنجان، خواستار شفاف سازی مصوبات شورای شهر رفسنجان شد

به گزارش عدالتخواهی و به نقل از عدالتخواهان رفسنجان؛ چندی پیش درتاریخ ۲۲/۰۹/۹۵  از جانب مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان نامه ای مبنی بر شفافیت سازی مصوبات شورای شهر رفسنجان به ریاست شورای شهر، آقای خادم الحسینی،  نوشته و به ایشان تحویل داده شد. نامه ای که درآن با اشاره به مواد ۱۵و۷۶ قانون […]

به گزارش عدالتخواهی؛

به گزارش عدالتخواهی و به نقل از عدالتخواهان رفسنجان؛ چندی پیش درتاریخ ۲۲/۰۹/۹۵  از جانب مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان نامه ای مبنی بر شفافیت سازی مصوبات شورای شهر رفسنجان به ریاست شورای شهر، آقای خادم الحسینی،  نوشته و به ایشان تحویل داده شد.

نامه ای که درآن با اشاره به مواد ۱۵و۷۶ قانون شوراهای اسلامی شهر و روستا به این قضیه اشاره داشت که شورا باید مصوبات خودرا شفاف و برای انتشار درمعرض عموم قراردهند.  اما با گذشت چندهفته و با وجود پیگری های مکرر، هنوز اقدامی انجام نشده است . هرچند که طی تماس هایی که با شورای شهر گرفته شده، متذکر شده اند که به زودی تمامی مصوبات را به صورت عمومی منتشر خواهند کرد. قابل ذکر است ماده ۷۶ قانون مذکور به قرار زیر است:

ماده ۷۶ (اصلاحی ۱۳۸۲/۷/۶) – شورای شهر و شهرداری و شرکتها و سازمانهای وابسته موظفند به نحو‌مقتضی و درصورت امکان با راه‌اندازی پایگاه رأی انه‌ای، زمینه اطلاع عموم مردم را به طور‌مستمر از مصوبات، تصمیمات، عملکرد، بودجه، هزینه و درآمد خود فراهم نمایند.

همچنین متن نامه ارسالی به رئیس شورای اسلامی شهرستان به شرح زیر می باشد:

رئیس شورای اسلامی شهر  رفسنجان؛ جناب آقای خادم الحسینی

سلام علیکم

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان بدین وسیله از شورای اسلامی شهرستان رفسنجان خواستار است بنابر متن صریح ماده ۱۵ و ۷۶ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور مصوب ۱۳۷۵ مبنی بر علنی بودن جلسات و نشر و اطلاع عموم از تمامی مصوبات شورا، هر چه سریع تر نسبت به شفافیت سازی تمامی مصوبات دوره جاری شورای اسلامی شهرستان رفسنجان اقدام نماید.

با تشکر

لینک کوتاه:    
https://edalatkhahi.ir/?p=32440

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه