محمد صادق شهبازی:

مشکلات جامعه ربطی به ذات انقلاب ندارد/ امر به معروف و نهی از منکر مسؤولان حق مردم است

به گزارش عدالتخواهی؛ محمدصادق شهبازی دبیر سابق جنبش عدالتخواه دانشجویی در شب آخر هفته فیلم انقلاب اسلامی که هم‌زمان با اختتامیه آن بود از طریق ارتباط تصویری برای حضار سخنرانی کرد. محمدصادق شهبازی عنوان کرد: انقلاب‌ها با سر و صدا آغاز می‌شوند، زمانی که انقلاب‌ها دچار آفت می‌شوند زمانی است که این سر و صداها بخوابد […]

به گزارش عدالتخواهی؛ محمدصادق شهبازی دبیر سابق جنبش عدالتخواه دانشجویی در شب آخر هفته فیلم انقلاب اسلامی که هم‌زمان با اختتامیه آن بود از طریق ارتباط تصویری برای حضار سخنرانی کرد.

محمدصادق شهبازی عنوان کرد: انقلاب‌ها با سر و صدا آغاز می‌شوند، زمانی که انقلاب‌ها دچار آفت می‌شوند زمانی است که این سر و صداها بخوابد و مردم در مقابل ظلم‌ها ساکت بمانند.

وی افزود: مسؤولان اعلام می‌کنند ما به انقلاب وفادار هستیم؛ مثل هفته گذشته که مسؤولان زیادی به این موضوع پرداختند و اعلام کردند چه کار‌هایی در راستای فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی انجام داده‌اند، اما وقتی دقیق‌تر بنگریم شاهد هستیم که خیلی از این اقدامات با حقیقت و آرمان‌های انقلاب و موضوع اقتصاد مقاومتی فاصله دارد.

دبیر سابق جنبش عدالتخواه دانشجویی تصریح کرد: حکومت وقتی باقی می‌ماند که مردم را برای خود نگه دارد و مردم احساس کنند حکومت به دنبال حل مسائل آن‌ها است، در این شرایط حکومت دیگر در خطر نیست چرا که مردم می‌بینند بین خود و حکومتشان فاصله نیفتاده است.

وی تأکید کرد: مردم اگر ببینند بخشی از حکومت با آرمان‌های انقلاب فاصله می‌گیرد حق دارند امر به معروف و نهی از منکر کنند و فریاد دادخواهی مظلومان را سر دهند چرا که اگر این کار را نکنند خود نیز شریک جرم هستند، به این دلیل که می‌توانستند با اعتراض یک معضل را حل کنند اما این کار را نکردند.

شهبازی بیان کرد: ضد انقلاب دنبال سیاه‌نمایی انقلاب است و اگر ما ساز و کاری را فراهم نکنیم که مردم و مستضعفان نسبت به ضعف‌ها و ظلم بتوانند امر به معروف و نهی از منکر کنند دچار مشکل می‌شویم؛ این ما هستیم که باید حمایت کنیم تا همین مردم مؤمن متدین مشکلات سیستم را گوشزد کنند تا حل شود چرا که این مشکلات ربطی به ذات انقلاب ندارند.

وی با اشاره به ممانعت از اکران مستند «داد» گفت: عدم اکران مستند داد و مخالفت با پخش آن در اصفهان اتفاق خوبی نبود، جای تعجب دارد با وجود پخش آن در تهران و مجوزهایی که دارد، از پخش آن در هفته فیلم انقلاب در اصفهان جلوگیری شد.

منبع: فارس اصفهان