در نشست شهید رجایی جنبش عدالتخواه مطرح شد:

حضور زنان باید همراه با ضرورت و نیاز جامعه باشد

یه گزارش عدالتخواهی در اولین روز از ۳۴امین نشست سراسری جنبش عدالتخواه دانشجویی خانم کریمی، عضو فعال مجمع مطالبه مشهد در خصوص حضور اجتماعی زن در اسلام، گفت: نقش زنان در جامعه اسلامی آنقدر حیاتی بوده که چند داستان در قران کریم از زنان ذکر شده است. وی ابتدا به داستان دختران حضرت شعیب اشاره […]

یه گزارش عدالتخواهی در اولین روز از ۳۴امین نشست سراسری جنبش عدالتخواه دانشجویی خانم کریمی، عضو فعال مجمع مطالبه مشهد در خصوص حضور اجتماعی زن در اسلام، گفت: نقش زنان در جامعه اسلامی آنقدر حیاتی بوده که چند داستان در قران کریم از زنان ذکر شده است.

وی ابتدا به داستان دختران حضرت شعیب اشاره کرد و افزود:دخترانِ شعیب در جامعه ای زندگی می کردند که پر از فساد بود اما جامعه اگر فاسد هم باشد زنان نباید گوشه گیر شوند و به کلی از فضا فاصله بگیرند.

این فعال فرهنگی ابراز داشت: اولین شرط حضور زن در جامعه، حفظ نقش همسری و مادر بودن در خانه است.
همچین حضور زن باید همراه با ضرورت و نیاز جامعه باشد.

وی ادامه داد: حفظ حیا و داشتن صبر در مقابل سختی ها، از دیگر اصول حضور زنان در جامعه است که باید مدنظر قرار بگیرد.

کریمی خاطرنشان کرد: حضرت مریم و حضرت آسیه زنانی هستند که در قرآن به عنوان اسوه پاکی و صبوری در سختی ها از آنها یاد شده است.

عضو فعال مجمع مطالبه عنوان کرد: در تاریخ اسلام و در انقلاب اسلامی نمونه های زیادی از زنان هستند که با عملکردشان در پیشبرد اهداف اسلام موثر واقع شدند.

کریمی یادآور شد: اولین راهپیمایی که مسلسل وار به پیروزی انقلاب منجر شد در ۱۷ دی ماه سال ۵۶، توسط زنان مشهدی در سالگرد کشف حجاب صورت گرفت.