سید میثم صفائیان در بیانیه ای از رانندگان و جوانان عدالتخواه انقلابی به منظور گرد هم آیی و هم فکری دعوت کرد

حضور انقلابی رانندگان زمینه ساز اصلاح سیستم “حمل ونقل” است

به گزارش عدالتخواهی؛ سید میثم صفائیان نماینده رانندگان معترض به فساد موجود در سیستم حمل و نقل کشور، در بیانیه ای از رانندگان و جوانان عدالتخواه انقلابی به منظور گرد هم آیی و هم فکری دعوت کرد. این گرد هم آیی در روز دوشنبه مورخ 95/12/16 خواهد بود. متن بیانیه به قرار زیر می باشد: […]

به گزارش عدالتخواهی؛ سید میثم صفائیان نماینده رانندگان معترض به فساد موجود در سیستم حمل و نقل کشور، در بیانیه ای از رانندگان و جوانان عدالتخواه انقلابی به منظور گرد هم آیی و هم فکری دعوت کرد. این گرد هم آیی در روز دوشنبه مورخ 95/12/16 خواهد بود.

متن بیانیه به قرار زیر می باشد:

 

بسمه تعالی

اللهم صل علی فاطمة و ابیها و بعلها و بنوها و السرّ المستودع فیها

قال الله تبارک و تعالی: الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا، تتنزُّلُ علیهما للملائکة أَلا تخافوا و لا تحزنوا و ابشِروا باالجنة التی کنتم توعدون

«کسانی که گفتند پروردگار ما “الله” است و استقامت ورزیدند، ملائکه بر آن‌ها نازل می‌آیند با این پیام که؛ نترسید و اندوه مدارید ومژده باد شما را به بهشتی که آن را به شما وعده می‌دادند»
«زندگی بی مبارزه، ممکن نیست. ناموس مبارزه در زندگی فرد و جامعه امری اجتناب ناپذیر است. مسلمان‌ها، دوستان و شیفتگان حسین (ع)، پیروان مکتب توحید و یکتاپرستی باید بدانند مبارزه در زندگی امری است اجتناب ناپذیر! باید از کسالت و کاهلی و از گوشه نشینی بیرون بیایند، بدانند تا بشری در دنیا زندگی می کند همواره باید مبارزه ادامه داشته باشد. شیرین‌ترین مبارزات، مبارزه در دفاع از حق علیه باطل است. مبارزه برای زنده نگه‌داشتن فکر حق، مبارزه برای اجرای قانون حق.» شهید بهشتی (ره)
«همه فکر کنند، همه تلاش کنند، همه همت بگمارند، همه آینده را در نظر بگیرند، همه آرمان‌ها را جلوی چشم‌شان نگهدارند و به سمت آن آرمان‌ها حرکت کنند،همه این امید مقدس را در دل‌هایشان گرم نگهدارند. خدا را شکر می کنیم که شعله امید را در دل‌های ما زنده نگهداشت که یک لحظه نسبت به آینده کشور ناامید نشدیم و بحمدالله آنچه را امید داشتیم به بهتر از آن و بیشتر از آن رسیدیم. اما این همه آرزوهای ما نیست، همه خواسته های ما نیست. همه خواسته های خدا هم از ما نیست. ما یک قدم کوتاهی حرکت کردیم و باید گام های بلندتری برداریم و برویم و به آنچه نظام اسلامی وعده داده است که ایجاد یک جامعه اسلامی عادلانه، پیشرو، مقتدر، باعزت و با‌‌ قدرت است ان شاءالله برسیم و مطمئنا هم به آن خواهیم رسید ان شاءالله و باذن الله تعالی.» مقام معظم رهبری، ۹۵/۱۱/۲۷

جمله ای که در آغاز این عریضه ذکر کردم کلامی گهربار از شهید بهشتی (ره) است که به فرموده امام عارفان “یک ملت” بود، و از ایراد آن حدود چهل سال می گذرد و من عاجزانه از مادرم حضرت فاطمه (س) می خواهم که خلاصه همه زندگی این فرزند گنه‌کارش همین یک جمله باشد.

و اما جمله بعد از آن امری است که امام مظلوم ما، همین ده روز پیش ، و آن هم خطاب به”همه” صادر نمودند و خدا می داند که همه پوست و گوشت و استخوانم شهادت می دهد که من ، به عنوان یک سرباز کوچک ولایت “برداشتن یک قدم کوتاه” از طرف خودم و “رسیدن به بهتر از آنچه امید داشتم و بیشتر” از طرف خداوند متعال را تجربه نموده ام.

بعد از فوران آتشفشان سینه های سوخته راننده‌های مظلوم و مستضعف در بندرعباس، تا همین سه ماه پیش، به علت مشکلاتی که برایم بوجود آورده بودند مشغول کار نشده بودم، لکن در حدود همین سه ماهی که مشغول به کار شدم به علت وجود برخی حساسیت ها تصمیم داشتم به داخل پایانه‌ها نروم ،اما در تمام این مدتی که مشغول به کار هستم و تقریبا در تمامی بارهایی که جابه‌جا نموده ام، در هر یک به نوعی ظلم و بی عدالتی و تبعیض را در حق تمام راننده ها مشاهده کردم. از گرفتن کمیسیون بیش از 3 برابر قانونی تا تأخیر انداختن پرداخت کرایه و زورگیری و بی احترامی به راننده‌های عزیز در محل تخلیه و بارگیری. اما دندان روی جگر گذاشته و صبر نمودم تا چهارشنبه هفته گذشته که چنان ظلم فاحشی دیدم که به سیم آخر زده و باز به میان همکاران عزیزم رفتم و پس از لختی درد دل، دیدم که آنچه بر سر من می آمده، مشتی است نمونه خروار! و وقتی پای درد دل راننده های زحمت کش نشستم از غم خود فراموش کردم. خلاصه آنکه بعد از صحبت کوتاهی که در یک جمع محدود و آن هم در نهایت آرامش انجام دادم و موقعی که در کمال آرامش در حال بیرون رفتن از پایانه بودم برای چندمین بار اقدام به دستگیری و توبیخ اینجانب نمودند، آن هم به جرم “برهم زدن نظم و آرامش و امنیت یک مرکز دولتی!!”

شیرینی احساس پیرمرد راننده ای که بغض در گلو به بنده گفت: “سید دعای ما پشت و پناه توست” و همچنین راننده بصیری که با تمام وجود به من نهیب می زد: “سید، پیامبر برای ترویج اسلام سی سال زحمت کشید و تو هم نباید توقع داشته باشی کار به این زودی درست شود و باید که در این راه صبور باشی”
و تلخی این پیام گزنده و سراسر ناامیدی از طرف یک مسئول دلسوز و پاک و خدمتگزار نیروی خدوم انتظامی که گفت: “سیدجان، درست نمی شود. برو کلاه خودت را سفت نگه دار و دلت برای خانواده‌ات بسوزد” ، تجربیاتی بود که دیروز برای چندمین بار برایم تکرار شد.
برادران عزیز طلبه و دانشجو، ای عزیزانی که در این مدت هر جا و به هر مناسبت به عنوان نوکر راننده‌ها در خدمت شما بوده‌ام ، با آغوش باز من را پذیرفته اید، همیشه به شما عرض داشته ام همان طوری که مسئله “فساد و بی عدالتی و تبعیض” یک مسئله “عینی و ملموس و در کف میدان” است باید مبارزه با فساد هم یک مسئله “عینی، ملموس و در کف میدان” باشد. اگر نه ،ای بسا کسانی که خودشان از سر تا پا غرق فساد هستند، برای “مبارزه با فساد” همایش و سمینار برگزار می کنند و تریبون هم در اختیار کسانی که خوب بلدند در وصف بی عدالتی و فساد سخن سرایی کنند، قرار دهند که خودشان را به عنوان سردمداران این “مبارزه مقدس” جا بزنند و همچون گرگی که در لباس میش پنهان شده، بدون اینکه توجه چوپان را به خود جلب کنند در کمال آرامش مشغول تار و مار گله مظلوم شوند!

در تمام این مدتی که بعد از حادثه بندرعباس در میان راننده‌ها بوده‌ام، در مواجه با راننده های عزیز به این نتیجه رسیده ام که تمامی این سروران عزیزم که اینجانب به نوکری آن‌ها افتخار می کنم، در یک چیز مشترک هستند و آن دردِ بی کسی است. همه راننده‌های مظلوم به من گفته اند: “سید ما تنها هستیم و در برابر این دزدهای حمل ونقل کسی از ما حمایت نمی کند و ما حریف این‌ها نمی شویم” و من همیشه به آن ها دلداری داده ام که: یقین داشته باشید جوانان عدالتخواه و انقلابی این کشور اعم از طلبه و دانشجو، همان بذرهای اخلاصی که معمار کبیر انقلاب در خاک مقدس این سرزمین کاشت و امام عزیزمان سید علی، در اوج مظلومیت و با همه سختی‌ها از آن ها مراقبت نموده و در کمال ظرافت و با سرمایه صبر و اخلاص و امید و توکل آن‌ها را پرورانده، امروز و در آستانه چهل سالگی انقلاب عظیم اسلامی ملت ایران به بار نشسته و یقیناً پشتیبان عدالتخواهی و حق طلبی شما عزیزان می باشند.

جوانان عزیز انقلابی و عدالتخواه کشور، امروز روز عمل کردن به همه وعده‌هایی است که در “حمایت عملی” از راننده‌ها به این حقیر به عنوان نوکر آن‌ها داده‌اید.
تصمیم داریم دوشنبه شب، مورخ ۹۵/۱۲/۱۶ گرد هم آئیم و برای برچیدن بساط ظلم و بی عدالتی در سیستم حمل ونقل کشور با یکدیگر هم فکری نمائیم. اگر حقیقتاً برای حمایت عملی و علنی ما راننده‌ها آماده هستید، این گوی و این میدان!

از همه تشکل‌های طلاب معزّز و دانشجویان معظّم و همه هیئات مذهبی و فرهنگی و هنرمندان و ورزشکاران و صنعتگران و همه اقشار ملت بزرگ ایران و همه احزاب و گروههای سیاسی که داعیه اولیه آنان مبارزه با ظلم و بی عدالتی است و همه مسئولین که دل در گروِ آرمان انقلاب اسلامی و تشکیل تمدن بزرگ اسلامی دارند، انتظار داریم که از ما راننده‌ها حمایت کرده و اگر به هر دلیلی برایشان مقدور نیست که نماینده‌ای به جلسه ما بفرستند، لااقل در رسانه های گروهی با دادن پیام، ما را دلگرم کنند. همه باید بدانند اقتصاد مقاومتی بدون رونق “تولید داخلی” و تولید داخلی بدون اصلاح “ساختار گمرک” و ساختار گمرک بدون اصلاح ساختار حمل و نقل میسر نخواهد شد.
و اما صحبتی با راننده‌های عزیز و سروران گرامی ام؛

باور این حقیر این است که اصلاح سیستم “حمل ونقل” بدون حضور و مشارکت فعالانه و مسؤولانه خود ما #راننده ‌ها امری غیرممکن است. بارها و بارها در میان شما عزیزان، بر این نکته تأکید کرده‌ام که حتی اگر وجود مقدس امام زمان (عج) هم مسؤولیت حمل ونقل را به عهده بگیرند، تا ما خودمان نخواهیم، این سیستم اصلاح نخواهد شد. من در میان شما بوده‌ام و گوشت و پوست من از نان حلال “شوفری” روییده است و میدانم که چقدر بامرام و بامعرفت و باصفا هستید. خدا می داند تاکنون هر جا که توانسته ام از شما و مظلومیت‌تان گفته‌ام؛ بدانید جوانان عدالتخواه انقلابی تا به امروز ثابت کرده‌اند که پشت سر ما ایستاده اند و من یقین دارم بعد از این هم، از ما حمایت خواهند کرد. اما به آن‌ها حق بدهید که به من بگویند: “‌سید تو مطمئن هستی که راننده‌ها خودشان پای کار می آیند؟!!”

میدانم شب عید است و همگی شما با شدت و حدّت مشغول فعالیت هستید و میدانم که ما به دلیل موقعیت شغلی مان که دائما در حرکت هستیم ، جمع شدن‌مان در یک جا، آن‌هم با هماهنگی در این مدت کوتاه بسیار مشکل است. اما از همه شما یک خواهش دارم و آن اینکه؛ تا حد امکان سعی کنید در این جلسه حداقل یک نماینده دلسوز از هر استان داشته باشیم.

ضمنا می توانید با پیام هایی که در فضای مجازی رد و بدل می کنید، با اعلان حمایت از این اقدام، پای کار بودن‌تان را در این حرکت تاریخی به اثبات برسانید. یقین بدانید که ندای “حق طلبی” و “عدالت‌خواهی” شما در سراسر کشور شنیده شده است و با چند حرکت هماهنگ و یکپارچه و متحد دیگر، می توانیم یک الگوی “اصلاح” متکی بر “اصول” برای همه اصناف دیگر به نمایش بگذاریم و یقین بدانید اگر با هم #متحد شویم، اتفاقاتی در حمل‌و‌نقل خواهد افتاد که زین پس، فرزندان ما به اینکه فرزند “راننده” هستند در میان دوست و آشنا به خود خواهند بالید. این را بدانید که همه اقیانوس‌های عالم از “قطره” تشکیل شده منتها قطره‌هایی که با همه‌ی تفاوت‌ها، در “اقیانوس” بودن‌شان مشترک و متحدند. خودتان هم اگر درست تصور کنید، تصدیق خواهید نمود که اگر از هر استان فقط یک راننده دلسوز و دغدغه مند بیاید، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

اما راننده‌های عزیزی که نه می توانند بیایند و نه می توانند در فضای مجازی فعالیت کنند، چنانچه در جریان این حرکت قرار می گیرند برای ما “دعا” کنند. من به تاثیر “دعای” شما راننده‌های مظلوم و زحمتکش ایمان دارم.
یا فاطمه جان، ای مادر همه آفرینش، خودتان می دانید چقدر به صداقت و پاکی جوانان عدالتخواه و انقلابی این مرز و بوم ایمان دارم و چقدر به معرفت و جوانمردی راننده‌های این آب و خاک یقین، اگر صلاح می دانید و فلاح ما در آن است، خودتان مسیر را هموار کنید.

“والامر الیکِ یا سیدة نساء العالمین”
سرباز ولایت، نوکر راننده‌ها، سید میثم صفائیان
۹۵/۱۲/۱۱

 

زمان و مگان گرد هم آیی:

دوشنبه، ۹۵/۱۲/۱۶، ساعت ۷ شب.

تهران، پل کالج، جنب پاتوق کتاب، پلاک ۷۱۳، سالن کوثر.

منتظر حضور گرم شما رانندگان و عدالتخواهان گرامی هستیم.