رقص یا ربا؟ مسئله این است!

استاندار خراسان جنوبی در جمع هنرمندان غلط خورده و گفته که رقص به اسلام ضربه نمی زند و یک سری خزعبلات ناچیز دیگر. در واکنش به آن حرف های مفت، الان سه روز است که تمام حوزه های علمیه آن بلاد تعطیل شده و روحانیون و علما تحصن کرده که بله، استاندار با آن حرفش […]

استاندار خراسان جنوبی در جمع هنرمندان غلط خورده و گفته که رقص به اسلام ضربه نمی زند و یک سری خزعبلات ناچیز دیگر.

در واکنش به آن حرف های مفت، الان سه روز است که تمام حوزه های علمیه آن بلاد تعطیل شده و روحانیون و علما تحصن کرده که بله، استاندار با آن حرفش به اسلام توهین کرده، پس باید عزل شود.

من با این کار، کاری ندارم، با استاندار هم کاری ندارم، قضاوت هم نمیکنم اما الان نزدیک چهل سال از انقلاب اسلامی می گذرد و در همین جمهوری اسلامی بانک ها با حاکم کردن ربا در جامعه، رسما نه علیه اسلام بلکه علیه خدا و رسول خدا (به تعبیر قرآن) قانونا جنگ به راه انداخته اند، و دریغ که در این همه سال، حوزه ای تعطیل شود و علما بست بنشینند و تحصن کنند. که اگر یکبار چنین می کردند، یقینا وضع این نبود.

یکی نیست بگویند، ضرر رقص برای اسلام بیشتر است یا ربا ؟

فرض کنید، استاندار را هم عزل کردید، خوب که چه؟ یکی با همان گفتمان جایش می نشیند.
واقعا تصور می کنید با این کار خطر عظمایی را از #انقلاب دفع کرده و اسلام را از ورطه نابودی نجات داده اید؟

نمی دانم جریان حوزوی، چه زمان دست از روحانیت سیاسی می کشد و به همان روحانیت مبارزی که همیشه در طول تاریخ بوده رجعت می کند.

بعد نوشت:
البقره
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَذَرُوا مَا بَقِيَ مِنَ الرِّبَا إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ

ﺍﻯ ﺍﻫﻞ ﺍﻳﻤﺎﻥ ! ﺍﺯ ﺧﺪﺍ ﭘﺮﻭﺍ ﻛﻨﻴﺪ ، ﻭ ﺍﮔﺮ ﻣﻮﻣﻦ [ ﻭﺍﻗﻌﻰ ]ﻫﺴﺘﻴﺪ ﺁﻧﭽﻪ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺭﺑﺎ [ ﺑﺮ ﻋﻬﺪﻩ ﻣﺮﺩم ] ﺑﺎﻗﻰ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﺭﻫﺎ ﻛﻨﻴﺪ .(278)

فَإِن لَّمْ تَفْعَلُوا فَأْذَنُوا بِحَرْبٍ مِّنَ اللَّهِ وَرَسُولِهِ وَإِن تُبْتُمْ فَلَكُمْ رُءُوسُ أَمْوَالِكُمْ لَا تَظْلِمُونَ وَلَا تُظْلَمُونَ

ﻭﺍﮔﺮ ﭼﻨﻴﻦ ﻧﻜﺮﺩﻳﺪ [ ﻭ ﺑﻪ ﺭﺑﺎﺧﻮﺍﺭﻯ ﺍﺻﺮﺍﺭ ﻭﺭﺯﻳﺪﻳﺪ ] ﺑﻪ ﺟﻨﮕﻰ ﺑﺰﺭﮒ ﺍﺯ ﺳﻮﻯ ﺧﺪﺍ ﻭ ﺭﺳﻮﻟﺶ [ ﺑﺮ ﺿﺪ ﺧﻮﺩ ]ﻳﻘﻴﻦ ﻛﻨﻴﺪ ؛ ﻭ ﺍﮔﺮ ﺗﻮﺑﻪ ﻛﺮﺩﻳﺪ ، ﺍﺻﻞ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﻫﺎﻯ ﺷﻤﺎ ﺑﺮﺍﻯ ﺧﻮﺩ ﺷﻤﺎﺳﺖ [ ﻭ ﺳﻮﺩﻫﺎﻯ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﺮﺩم ﺑﺎﺯﮔﺮﺩﺍﻧﻴﺪ ] ﻛﻪ ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﺻﻮﺭﺕ ﻧﻪ ﺳﺘﻢ ﻣﻰ ﻛﻨﻴﺪ ﻭ ﻧﻪ ﻣﻮﺭﺩ ﺳﺘﻢ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﻰ ﮔﻴﺮﻳﺪ .(279)