سند آموزشی 2030 یک رقص داوطلبانه :

سند ۲۰۳۰ کاپیتولاسیون فرهنگی است /برخی مسئولین می‌گویند حرف امام را نزنید چون افراطی است!  

به گزارش عدالتخواهی رحیم پور ازغدی امروز در نشست دانشجویی بررسی تربیت و آموزش لیبرالی یا اسلامی در سند 2030 که با عنوان برجام آموزشی توسط انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان این که از ابتدای انقلاب تا کنون با یک مخفی کاری و یک رودربایستی در کل سیستم و نظام مواجه هستیم […]

به گزارش عدالتخواهی رحیم پور ازغدی امروز در نشست دانشجویی بررسی تربیت و آموزش لیبرالی یا اسلامی در سند 2030 که با عنوان برجام آموزشی توسط انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان این که از ابتدای انقلاب تا کنون با یک مخفی کاری و یک رودربایستی در کل سیستم و نظام مواجه هستیم گفت: این دوگانگی در سیستم از دوران موقت یعنی از زمان بازرگان، بنی صدر تا کنون ادامه داشته است.

وی با بیان این که در این مدت عده ای مدام می گویند ما نمی توانیم و می خواهند نظام را با آموزه های لیبرالی تطبیق دهند افزود: این ها اصلاً سواد اسلامی و سواد لیبرالی هم ندارند و این دو مکتب را نمی شناسند .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن توصیه به دانشجویان برای داشتن حساسیت نسبت به اسنادی که بین ایران و خارجی ها امضا می شود، تصریح کرد: ما در شورای انقلاب فرهنگی اصلاً از سند آموزشی 2030 اطلاعی  نداشتیم و عده ای دوستان دانشگاهی آن را به من گوشزد کردند و به همین دلیل از آن ها تشکر می کنم.

رحیم پورازغدی با بیان این که نظارت دانشگاهی یک نظارت انقلابی، و از جنس امر به معروف و نهی از منکر است تصریح کرد: هر جا که از وجود قراردادهای بین المللی و امضای آن ها مطلع شدیم ضرورت دارد که یک علامت سوال در مقابل آنها بگذاریم و از خود بپرسیم که آیا از مجاری قانونی عبور کرده اند و یا آیا با معیارهای انقلابی و اسلامی ما سازگار هستند یا خیر.

 وی با اشاره به این که سند 2030 سال گذشته در سازمان ملل مطرح شده بود و برخی از روسای جمهوری کشورها آن را امضا کرده بودند تصریح کرد: علی رغم این که گفته می شود این سند الزام آور نیست اما واقعیت این است که بندهای مطرح شده در آن تعهدآور هستند. البته در مورد برجام نیز این را می گفتند اما امروز شاهد الزام آور بودن آن هستیم.

وی با تاکید بر این که سند 2030 یک برجام فرهنگی است افزود: همان گونه که در برجام بخشی از حقوق ملت ایران  تضعیع شد و در حالی که کشورمان به صد درصد تعهدات خود عمل کرد اما طرف مقابل به ده درصد از تعهدات خود عمل نکرده. امروز نیز شاهدیم که در خصوص اجرای سند 2030 کشورمان پیش گام شده است در حالی که در آسیا و خاورمیانه هنوز هیچ اقدامی از طرف دیگر کشورها صورت نگرفته است

رحیم پور ازغدی با بیان این که برای اجرایی شدن سند 2030 ، 30 کارگروه از طرف دولت تشکیل شده تا هر چه سریع تر آن را اجرا کنند بدون این که هماهنگی حتی با نهادهای رسمی نظام صورت گرفته باشد، تصریح کرد: این سرعت عمل در اجرایی کردن سند اجرایی شدن برجام حتی برای یونسکو و غربی ها تعجب آور بوده به گونه ای که از عملکرد ایران قدردانی شده است.

وی با بیان این که چرا باید سند 2030 به صورت مخفیانه و در واقع به نوعی در قالب آزادی یواشکی اجرایی شود بیان کرد: این سند مقابل مبانی اسلامی و انقلابی است که بدون مصوبه مجلس و دیگر نهادها اجرایی شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به این که نمی گوییم بندهای سند 2030 خلاف اسلام و قوانین کشورمان بوده و در واقع خیانت است افزود: نگاه لیبرالی و نئولیبرال در موضوعات مختلفی مانند آموزش و پرورش، کودک و خانواده و زن و مرد اشتراکاتی با اسلام دارد اما تناقضاتی نیز در بین این دو است.

رحیم پور ازغدی با بیان این که چرا باید با پذیرفتن سند آموزشی 2030 اسناد بالادستی و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس را دور بزنیم و چرا باید این سند را به طور کلی امضا کنیم بیان کرد: در این سند مواردی وجود دارد که خلاف اسلام و منافع ملت ایران است .

وی با اشاره به این که می گویند در این سند می خواهیم نظام آموزشی را به یک نظام غیرایدئولوژیک تبدیل کنیم افزود: واقعیت این است که بر خلاف این ادعا غربی ها می خواهند نظام تعلیم و تربیت ما را کاملاً ایدئولوژیک و در چهارجوب لیبرالیسیم و در جهت منافع خود تغییر بدهند. پییشنهاد ما به غربی این است که همان گونه که یکی از گزینه های روی میز آن ها بمب اتم  است، ایدئولوژی آن ها در کنار این گزینه روی میز قرار بگیرد.

 وی با بیان این که سند 2030 مبنایی دارد و تعریفش از آموزش و پرورش سکولار، غیردینی و کاملاً ضد دینی است خاطر نشان کرد: 80 درصد مفاد آموزش 2030 اسلامی است اما حرف ما این است که چرا باید این سند به صورت مخفیانه امضا شود. واقعیت این است که برخی از این قراردادها نه تنها الزام آور بلکه آبروبر نیز هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که امروز شاهد یک دیکتاتوری جهانی هستیم تصریح کرد: در دنیا جامعه مدنی وجود ندارد و اگر قرار باشد که ما تعهدی را نیز بپذیریم در واقع رئیس دزدها خودش نیز رئیس پلیس است. واقعیت این است که امروز عامل تمام جنگ که در دنیا به راه می افتد، قاچاق انسان، سلاح شیمیایی و نقض حقوق بشر زیر سر همین کشورهای 1+5  است.

رحیم پور ازغدی با اشاره به این که بر اساس سند 2030 خلاف اندیشه بشر و سرکوب گر بشر هستند تصریح کرد: این در حالی است که در جریان انقلاب فرانسه بین 40 تا 60 هزار نفر به وسیله گیوتین کشته شدند، در واقع می توان گفت که انقلاب فرانسه پدر داعش بوده است بعد همین ها می گویند که انقلاب اسلامی یک انقلاب خشن بوده است.

وی با اشاره به این که شعار انقلاب فرانسه این بود که آخرین شاه را با روده های آخرین کشیش به دار می کشیم افزود: همین شعار بیانگر این است که انقلاب فرانسه چقدر خشن بوده است؛ چه در انقلاب فرانسه و چه در انقلاب روسیه یعنی چه چپ مدرنیته و چه در راست مدرنیته با دین، اخلاق و معنویت مقابله شده است.

وی با بیان این که کانت در مورد انقلاب فرانسه می گوید که این انقلاب، یک انقلاب فرهنگی صد درصدی در دانشگاه ها به پا کرد افزود: در واقع انقلاب فرهنگی فرانسه در دانشگاه ها مثل انقلاب فرهنگی ما شل و آبکی نبوده است.  البته زمانی که کمونیست ها هم در روسیه به قدرت رسیدند همه چیز را زیر و رو کردند و گفتند که حتی در حوزه فیزیک و شیمی نیز نظریه های مارکسیستی را می پذیریم. با این تفاسیر می توان گفت که انقلاب فرهنگی در دانشگاه های ما فقط اسم انقلاب فرهنگی را داشته است و حتی الان هم حکومت می ترسد که محتوای درس ها را تغییر دهد.

وی تصریح کرد: بر اساس سند 2030 ما باید بین علم و ایدئولوژی یکی را انتخاب کنیم در واقع نظام آموزش و پرورش، اقتصاد و دموکراسی ما بر اساس این سند باید لیبرالی باشد  و این در حالی است که طرف مقابل سر خودش را بالا گرفته و  ایدئولوژیک حرف می زند.

وی با بیان این اگر در جریان انقلاب فرهنگی 100 استاد ساواکی هم اخراج نمی شدند دیگر انقلاب اسلامی یک انقلاب نبود افزود: امام خمینی دانشگاه ها را تعطیل کرد چون این گروهک های مجاهدین خلق بودند که از اتاق های آن ها آر پی چی بیرون آورده شد. در واقع کسانی باعث تعطیلی دانشگاه ها شدند که در کردستان سر می بریدند و در دانشگاه ها بیانیه توزیع می کردند. واقعیت این است که دانشگاه ها به خاطر یک سری دریگری ها تعطیل شد و این دروغ محض است که گفته می شود که در جریان انقلاب فرهنگی عده ای را لت و پار کرده اند. سوال ما این است که چه کسانی عامل این قضیه بوده اند.

رحیم ازغدی با بیان این که اسرائیل ایدئولوژیک است و به ایدئولوژی خود پایبند و معتقد بوده به گونه ای که تا کنون زیر بار امضای هیچ تعهدی نرفته و در واقع بر روی ایدئولوژی خود محکم ایستاد و آمریکا هم این چنین است، گفت: متاسفانه مسئولین ما در مقابل ایدئولوژی اسلامی به صورت سینوسی و موجی عمل می کنند و گاهی هم می گویند حرف امام را نزنید چون افراطی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به این که امروز موج ملی گرایی مسیحی در آمریکا شکل گرفته است و در اروپا هم کشور دارد فتح می کند افزود: در فرانسه ممکن است ملی گرایان مسیحی رای بیاورند و در انگلیس و در چند کشور دیگر این خطر وجود دارد. ملی گرایان مسیحی دارای چند خصوصیت هستند نخست این که صلیبی های جدید محسوب می شوند اما در حوزه سرمایه داری با دموکرات ها هر دو لیبرال بوده و معتقد به رقابت سرمایه داری، حذف مقررات بازرگانی و تسلط بر منابع انرژی جهان هستند ولی در حوزه مذهب با دموکرات ها تفاوت دارند به گونه ای که ملی گرایان مسیحی به لیرالیسم کلاسیک برگشته اند و از مذهب حرف می زنند.

وی بیان کرد: ملی گرایان مسیحی می گویند همان طور که در مدارس داروینیسم اجتماعی درس داده می شود باید امکان ارائه دعای نظریه خلقت مسیحی نیز وجود داشته باشد. بعد همین ها ما را الزام کرده اند که در چارچوب سند 2030 بین آموزش و مذهب مرزبندی کنیم.

وی با بیان این که بخشی از مفاد سند آموزش 2030 در برنامه ششم توسعه گنجانده شده بیان کرد: در چهارم برنامه توسعه هم برخی مطالبات اروپا، آمریکا و غرب نیز در حوزه فرهنگ وارد شده بود.

وی با اشاره به این که سند آموزش 2030 خلاف اصل 70، 177، 125 و 153 قانون اساسی است خاطر نشان کرد: بر اساس اصل 153 قانون اساسی ما اجازه نداریم که  سندی را که بر اساس آن خارجی ها بر منابع فرهنگی ما مسلط می شوند و از بیرون به ما دستور می دهند را امضا کنیم واقعیت این است که سند 2030 به منزله سلطه کفر بر ما بوده و یک کاپیتالیسم فرهنگی است و ما هر سال باید به خاطر تعهداتی که داده ایم پاسخگوی غربی ها باشیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که آقایان مدعی می شوند که در این سند شرط تحفظ گذاشته شده است تصریح کرد: گاهی صدمه حماقت از خیانت کمتر نیست واقعیت این است که ما در این چند سال به خاطر امضای اسناد این چنینی در حوزه های نظامی، هسته ای، قضایی و دیگر حوزه ها با مشکل مواجه شدیم.

رحیم پور ازغدی با اشاره به این که در این سند بر ضرورت حمایت از اقشار آسیب پذیر تاکید شده است خاطر نشان کرد: حمایت از اقشار آسیب پذیر موضوع قابل قبولی است اما می بینیم در قانون دیگری هم جنس بازان جزء اقشار آسیب پذیر محسوب می شوند و یا این که در بحث خانواده در سند 2030 به آن اشاره شده می بینیم که در قانون دیگر 3 نوع خانواده مطرح شده که یک خانواده شامل زن و مرد، یک خانواده شامل مرد و مرد و یک خانواده شامل زن و زن هستند بعد آقایان می گویند که ما حق تحفظ داریم.

وی با بیان این که غربی ها حتی قوانینی را که خودشان نوشته اند امضا نمی کنند ولی به ما می گویند که آن ها را امضا کنیم تصریح کرد: همان گونه که رفتند و برجام را امضا کردند، امروز هم با افتخار می گویند که داوطلبانه سند آموزش 2030 را امضا کرده ایم. در حالی که غربی ها هنوز به تعهدات خود در برجام عمل نکرده اند. واقعیت این است که دولتمردان ما با این گونه اقدامات غربی ها را هم غافلگیر کرده اند. انتظار ما این است که آقایان به جای تشکیل 30 کارگروه برای اجرایی شدن سند 2030 حداقل به اندازه اسرائیل شخصیت داشته باشند.  چون این رژیم غاصب تاکنون هیچ سندی را که با ایدئولوژی صهیونیسم مغایر بوده امضا نکرده است.

وی با بیان این که بر اساس اعلام رئیس مرکز آمار ایران نرخ رشد جمعیت کشورمان طبق سرشماری اخیر صفر مطلق است  و امروز درست مانند کشورهای غربی شده ایم اضافه کرد: تا 20 سال دیگر تمام مهدکودک های ما به خانه سالمندان تبدیل می شود، در واقع غربی ها کار خودشان را کرده اند. البته سال آینده ممکن است نرخ رشد جمعیت در کشورمان منفی شود و این در حالی است که در اروپا و غرب دویست سال طول کشید که به وضعیت ما رسیدند .

 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به این که غرب مدام سبک زندگی خود را بر ما قالب می کند، اضافه کرد: فروپاشی خانواده در غرب صد سال طول کشید اما ما 20 ساله این مسیر را طی کرده ایم.

رحیم پور ازغدی سند آموزشی 2030 را یک رقص داوطلبانه دانست و خاطر نشان کرد: در این سند در خصوص تروریسم و پول شویی نیز بحث شده است و این در حالی است که بانک های سرمایه داری غرب هسته پول شویی دنیا هستند و بعد به ما می گویند که مراقب باشیم که تروریست ها از طریق بانک های ما اقدام نکنند.

وی با بیان این که متاسفانه برخی ها شهوت امضا کردن دارند تصریح کرد: بهانه آنها این است که یک وقت به ما نگویند مترقی و مدرن نیستیم در حالی که ما فرهنگ انبیا را داریم و هیچ نیازی به مدرنیته چپ و راست نداریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بر اساس شاخصه هایی که در سند 2030 در خصوص تروریسم مطرح شده و بر اساس تعریف آن ها جنبش های آزادی بخش، تروریست هستند و جنش هایی که دنیا را به خاک و خون کشیده اند تروریست محسوب نمی شوند. در این سند به اسم تضمین تنظیم خانواده باید آموزش جنسی از سطح مدارس ابتدایی شروع شود و این مفهومش این است که ما از کودکی رابطه جنسی را به کودکانمان را یاد بدهیم البته این آموزش را به خاطر ابتلا نشدن به ایدز در سند 2030 قید کرده اند.

رحیم پور ازغدی با بیان این که تضمین تنظیم خانواده و آموزش جنسی از سنین کودکی موجب حیازدایی  و اخلاق زدایی می شود افزود: همچنین در این سند تضمین سقط جنین را از ما تعهد گرفته اند. واقعیت این است که ما قبلاً نیز از این تعهدات داده ایم ولی صدای آن درنیامده است.

وی از سند آموزشی 2030 به عنوان یک سند اومانیستی نام برد و تصریح کرد: در این سند بر تنوع مذهبی و فرهنگی تاکید شده در واقع  با این قید هم جنس بازان  و بهایی ها می توانند در کشورمان کلاس راه بیاندازند.

عضو شورای انقلاب فرهنگی اختلاط جنسی را از دیگر الزامات سند  آموزشی 2030 عنوان کرد و افزود: معنی این قید این است که دختر و پسر باید  با هم به شنا بروند و این در حالی است که همین ها که این حرف ها را می زنند در اروپا دختران را ملزم کرده اند که بدون حجاب و به صورت مختلط به شنا بروند. بدون شک این الزامات مطابق با مبانی اسلامی ما نیست.

رحیم پور ازغدی با اشاره به این که در سند آموزشی 2030 بر تربیت شهروند جهانی تاکید شده بیان کرد: حرف ما این است که شهردار این شهر جهانی کیست؟ واقعیت این است که مفهوم شهروند جهانی در پروتکل فراماسونری آمده است و بر اساس آن گفته اند که باید صهیونیسم را با دیپلماسی و تحریم بر جهان تحمیل کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که الگوهایی که برای تربیت کودک مطابق با سند آموزشی 2030 آمده است مطابق با آموزه لیبرالی است و این سند در کشور ما قانون است افزود: البته امروز در خیلی از مدارس غیرانتفاعی و مهدهای کودک کشور ما این آموزه های لیبرالی وجود دارد.

وی تضمین صلح بدون خشونت را بخشی از سند آموزشی 2030 برشمرده و اضافه کرد: بر اساس این قید عزاداری برای امام حسین (ع) نیز خشونت محسوب می شود، البته این ها به عراقی ها گفته اند که باید آیات و روایات را از کتاب های درسی خود حذف کنند و از طرفی به چند کشور عربی هم گفته اند که هر جا صحبت از امر به معروف و نهی از منکر، انقلاب و شهادت باشد باید همه آن ها را کنار بگذارند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطر نشان کرد: خشن ترین مباحث در کتاب مقدس تحریف شده آمده است و  این خشونت به حدی است که اگر گاوی در زمین کسی رفت باید آن را سنگسار کنند.

وی با بیان این که بر اساس سند آموزش 2030 آموزش نیروهای بسیج نیز گسترش خشونت محسوب می شود، افزود: این در حالی است که بخش زیادی از کسانی که در 8 دفاع مقدس بوده اند در مقطع دبیرستان تحصیل میکردند و با این حال بر اساس سند 2030 ما باید از ارائه آموزش های نظام بسیج به این افراد بپرهیزیم ولی در مقابل اگر آن ها حیله ورزی را به نوجوانان خود آموزش بدهند اشکال ندارد.

وی با بیان این که  بر اساس این سند سن ازدواج 18 سال به بالا تعیین شده تصریح کرد: سوال ما این است در حالی که ما 12 میلیون نفر در کشورمان داریم که  ازدواج آن ها دیر شده است آیا این سن ازدواج که در سند 2030 تعیین شده خوب است؟ واقعیت این است که اگر ما در گذشته عقل اجتماعی داشتیم و عقل خودمان را به کار می انداختیم امروز به این وضعیت و این همه ازدواج نکرده نمی رسیدیم.

وی با اشاره به این که امروز در غرب مشکل طلاق را حل کرده اند چون دیگر ازدواج نمی کنند بیان کرد: می خواهند مشکل طلاق در کشور ما را نیز با شیوه خود حل کنند .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با دولت بر اساس سند آموزش 2030 باید در مورد آموزش جنسی به کودکان در کشور به یونسکو گزارش دهد و بگوید که در این زمینه چقدر پیشرفت کرده ایم؟ اضافه کرد: بر اساس این سند نظام آموزشی، کتاب، منابع درسی و حتی معلمین نیز باید تغییر کنند و طبق فرهنگ 2030 عمل شود.

وی با اشاره به این که غربی ها از نحوه عمل کردن ما به سند آموزشی 2030 خوشحال هستند چون خیلی جدی به آن عمل کرده ایم  افزود: آن ها حتی گفته اند که باید معلمینی از کشورهای توسعه یافته به عنوان مستشار غربی بیایند و کتاب های درسی را برای ما بنویسند تا فرهنگ دینی ما تغییر کرده و لیبرال شود.

وی از برابری زن و مرد به عنوان یکی دیگر از مسائل مطرح شده در سند آموزشی 2030 نام برد و اضافه کرد: در حالی در این سند از برابری زن و مرد بحث شده که ما امروز در کشورمان تعداد دانشجویان دختر بسیار بیشتر از دانشجویان پسر هستند و حتی اسلام هیچ منعی برای کار کردن زنان قایل نشده مگر در مورد مشاغلی مانند قضاوت البته امروز شاهدیم که زنان در دستگاه قضایی نیز نقش ایفا می کنند.

رحیم‌پور ازغدی تصریح کرد: ای کاش در کشورمان به جای اینکه در دانشگاه ها غربزده باشیم غربی عمل می کردیم و به مانند آنها رشته هایی که مورد نیاز جامعه نبود را  حذف کرده و به جای آن ها رشته های جدید را راه اندازی می کردیم.

وی با بیان این که بر اساس تحقیقی که صورت گرفته در معاونت زنان ریاست جمهوری در دو سال اخیر برنامه هایی در حال اجرا است که به اسم کارگر جنسی علناً فحشا و روسپی توجیه می شود خاطر نشان کرد: همچنین درسند آموزش 2030 ما متعهد به کاهش نرخ جمعیت شده ایم البته نرخ جمعیت در کشور ما به صفر رسیده است، بنابراین باید طبق سند آموزش 2030 آن را به صفر برسانیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که طبق سند آموزش 2030 روضه برای امام حسین خشونت روان محسوب می شود و باید تعطیل شود گفت: همچنین ما باید طبق این سند کل آمار مدارس را به یونسکو و به تبع آن به آمریکا و اسرائیل بدهیم.

وی با تاکید بر این که سند آموزشی 2030 خلاف اسلام، آرمان های انقلاب و خلاف نظرات امام و رهبر معظم انقلاب است، افزود: بر اساس این سند باید مدام گزارش دهیم و اسناد بالادستی کشور که در حوزه کودک، زن و آموزش و پرورش است را کنار بگذاریم.

وی با بیان این که تا به حال مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی عمل نمی شده: به عنوان یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی می خواهم به عنوان نظافتچی به یونسکو بروم و در آن جا نفوذ کنم شاید بتوانم از طریق یونسکو چیزی بگویم که در این کشور به آن عمل شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که در این شورا هر چه می گوییم کسی گوش نمی کند، خاطر نشان کرد: سند مهندسی فرهنگی، سند دانشگاه اسلامی و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مصوب شده اما مهم نیستند و هیچ وقت یک نفر نیامده در مورد آنها گزارش دهد ولی در مقابل می بینیم که برای عملیاتی کردن سند آموزشی 2030 سی کارگروه تشکیل شد و سریع نیز گزارش می دهند.

رحیم پور ازغدی با اشاره به این که هدف از ارائه آموزش 2030 دگرگون ساختن جهان تا 15 سال آینده است بیان کرد: یونسکو اعلام کرده که تربیت باید طبق اولویت های جهانی باشد.

وی به وابستگی سازمان جهانی به آمریکا و قدرت های استکباری اشاره و افزود: بر اساس اطلاعاتی که آژانس بین المللی اتمی داده بودیم 4 نفر از اساتید هسته ای ما ترور شدند چرا که آژانس نوکر آمریکا است و اسم این نظارت ها از همین نظارت های آژانس بیرون آمد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که این کنار آمدن آدم های ضعیف را وسوسه می کند تا به جاسوسی بپردازند، تصریح کرد:  دولت ایران باید در مقابل تمام میثاق ها و کنوانسیون هایی که امضا کرده است پاسخگو باشد.

منبع :خبرگزاری دانشجو