کمیته عدالت قضایی جنبش عدالتخواه دانشجویی طی نامه ای خطاب به نماینده ولی فقیه و نماینده مردم شهرکرد در مجلس درخصوص منصور نظری، شاعر عدالتخواه در بند، مطرح کرد:

تکلیفتان را روشن کنید، یا در جبهه حق و عدالتخواهان هستید یا در جناح باطل و حق خواران/ادامه ی سکوت شما به منزله ی همدستی با مفسدین خواهد بود

به گزارش عدالتخواهی، کمیته عدالت قضایی جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه ای خطاب به نماینده مردم شهرستان شهرکرد در مجلس و نماینده ولی فقیه در شهرکرد، در مورد منصور نطری، شاعر عدالتخواه در بند، عنوان کرد: جناب نوریان و حجت الاسلام نکونام ما به شما این تذکر را می دهیم که ادامه ی سکوت شما به […]

به گزارش عدالتخواهی، کمیته عدالت قضایی جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه ای خطاب به نماینده مردم شهرستان شهرکرد در مجلس و نماینده ولی فقیه در شهرکرد، در مورد منصور نطری، شاعر عدالتخواه در بند، عنوان کرد: جناب نوریان و حجت الاسلام نکونام ما به شما این تذکر را می دهیم که ادامه ی سکوت شما به منزله ی همدستی شما با مفسدین خواهد بود.

متن نامه به قرار زیر می باشد:

هو العزیز
«الساکت اخو الراضی و من لم یکن معنا کان علینا»
«آن کسی که ساکت است (از حق حمایت نکرده، باطل را محکوم نمی کند) برادر کسی است که به باطل رضایت داده، وآن کسی که با ما نباشد، بر ماست.» امام علی(ع)

حجت الاسلام نکونام، نماینده محترم ولی فقیه در شهرکرد
جناب نوریان، نماینده محترم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم

حدود 6 ماه است که از بازداشت جناب منصور نظری به دلیل “دخالت در امر غیر” و به جرم امر به معروف و نهی از منکر می گذرد. چند ماه گذشته رسانه ها و تشکل ها و شخصیت های مختلفی درباره ی پرونده جناب نظری موضع گیری کرده و اقدام ظالمانه دادگستری شهرکرد را محکوم نموده اند.

در این بین بنا به اطلاعات رسیده، این پرونده با توجه به رفتارهای نادرست دادگستری شهرکرد و ترس از منصور نظری و اطلاعاتش راجع به قضات متخلف و همچنین فضای امنیتی موجود بسیار مسکوت مانده به طوری که توضیحی نیز از بازنشسته شدن قضات این پرونده وجود ندارد که با تمام این موارد باید گفت به یاری خداوند متعال جریان عدالتخواه کشور پیگیر این پرونده بوده و تا زمانی که مفسدین و رشوه خواران را رسوا ننماید از پا نخواهد نشست.

جناب نکونام، نماینده ولی فقیه در شهرکرد
تمام روایات و مفاهیم ارزشمند مکتبی ما، مالامال است از تخطئه و سرزنش و وعده عذاب الیم به روحانیون و علمایی که فساد را با چشمان خود می بینند اما بدلایل مختلفی مقابل آن سکوت پیشه می کنند.

حضرتعالی قطع یقین در جریان پرونده منصور نظری، این شاعر عدالتخواه در بند هستید، کسی که صرفا بدلیل تلاش در جهت احقاق حقوق عده ای مظلوم و برای مبارزه با قضات فاسد، به یکسال حبس و 74 ضربه شلاق محکوم شده است.
سوال ما این است که دلیل سکوت شما در قبال این پرونده چیست؟ آیا شما هم منصور نظری را مجرم می دانید؟ اگر اینگونه نیست، چرا با این که کاملا در جریان ظلم اتفاق افتاده به منصور نظری که در حقیقت ظلم به اسلام، امام و شهداست، در قبال ایشان سکوت کرده اید؟
حضرتعالی نماینده ولی فقیه در شهرکرد هستید، شما باید ملجأ و پناهگاه تمام محرومین و مظلومین و مستضعفین آن خطه باشید؛ با وجود فساد ها و زمین خواری های گسترده در شهرکرد، اگر جنابعالی توان درگیری با مفسدین و رانت خواران و رشوه خواران را بدلایل مختلف (رودربایستی، ترس، محافظه کاری، به خطر افتادن شأن اجتماعی و …) ندارید، حداقل از کسی که با این باندهای ضد عدالت و ظالم و مدعی درگیر شده است حمایت کنید.
سکوت علما در تاریخ تداعی کننده خاطرات تلخ و ناگواری است، آنجا که حسین بن علی(ع) بدلیل سکوت و منفعت طلبی و محاظه کاری علما و نخبگان جامعه به مسلخ رفت و شهید شد.
باور بفرمائید امروز درد مردم برگزاری یا عدم برگزاری یک کنسرت نیست، درد مردم ظلم و حق کشی و ویلانشینی و رشوه خواری و تبعیض و رانت و بی عدالتی است؛ اگر به واقع می خواهید تبدیل به محل رجوع مردم شوید، باید حافظ حقوق و منافع آحاد مردم، خصوصاً محرومین و مظلومین باشید.
جناب نوریان، نماینده مجلس شهرکرد
حضرتعالی با رای مردم وارد مجلس شده اید، و همانطور که امام بزرگوار فرمود مردم ولی نعمتان شما هستند و شما نوکر و خادم مردم. رسالت شما دفاع از حقوق مردمی است که به واسطه آنان وارد مجلس شده اید. در جمهوری اسلامی، مسئولیت صرفاً بار تکلیف شما را سنگین تر می کند.
همانطور که مستحضرید پرونده ی منصور نظری تمام و کمال برای شما شرح داده شد و شما در جریان جزئیات آن قرار گرفته اید و از شما در خواست شد پرونده ی نظری را به کمیسیون قضایی مجلس ارائه دهید. اما شما از انتقال و ارائه ی آن به کمیسیون قضایی مجلس امتناع کردید و مصالحه را پیشنهاد نمودید و تا به الان هیچگونه موضعی از شما دیده نشده است.
چرا بدنبال مصالحه هستید؟ مگر حقوق مردم قابل مصالحه و مذاکره است؟ مگر شما نماینده ی این مردم نیستید؟
چرا حتی یک نامه پیرامون این پرونده از جانب شما نگاشته و رسانه ای نشده است؟ چرا برای مبارزه با فساد هیچ اقدامی نمی کنید؟ مگر یکی از وظایف شما رساندن صدای مردم به مسئولین کشور نیست؟
تکلیفتان را روشن کنید، یا در جبهه حق و عدالتخواهان هستید یا در جناح باطل و حق خواران. اگر دقیقا بدانیم در کدام طرف قرار گرفته اید تکلیف ما هم روشن تر می شود.

سخن آخر خطاب به هر دو بزرگوار
جناب نوریان و حجت الاسلام نکونام ما به شما این تذکر را می دهیم که ادامه ی سکوت شما به منزله ی همدستی شما با مفسدین خواهد بود. یعنی احتمالا به فکر منافع خودتان هستید که در برابر این ظلم فاحش این چنین روزه سکوت گرفته اید و یعنی احتمالا شما هم با حمایت همین باند فاسد به قدرت و نان و نوا رسیده اید.
ما از شما درخواست داریم با شفاف سازی و پیگیری جدی پرونده منصور نظری، دامان خود را از همدستی و شراکت با فاسدان پاک نمایید، تنها راه جدایی خط شما از ویژه خواران، موضع گیری قاطع، انقلابی و عادلانه در جهت دفاع از حقوق مردم و مظلومین است.

گزاره آخر را از زبان امام حسین بن علی(ع) خطاب به اصحاب و تابعین در منا سال 60 هجری، محضر شما عرض میکنیم:
“… حق مستضعفان و طبقات محروم جامعه را تضييع کرده ايد. شما نسبت به حق ضعفا و محرومين کوتاه آمده ايد. اين حقوق را ناديده گرفته ايد و سکوت کرده ايد اما هر چيز که فکر ميکرديد حق خودتان است مطالبه کرديد. شما هرجا حق ضعفا و مستضعفين بود کوتاه آمديد و گفتيد ان شاءالله خدا در آخرت جبران ميکند اما هر جا منافع خودتان بود آن را به شدت مطالبه کرديد و محکم ايستاديد. شما نه مالي در راه خدا بذل کرديد و نه جانتان را در راه ارزشها و عدالت به خطر انداختيد و نه حاضر شديد با قوم و خويشها و دوستانتان به خاطر خدا و اجراي عدالت و اسلام درگير بشويد. با همه ي اين کوتاهي ها از خدا بهشت را هم ميخواهيد؟ پس از همه اين عافيت طلبي ها و دنيا پرستي ها منتظريد که در بهشت همسايه پيامبران او باشيد! در حالي که من ميترسم خداوند در همين روزها از شما انتقام بگيرد. خداوند از شما انتقام خواهد گرفت.
مقام شما از کرامات خداست، دستاورد خودتان نيست. شما مردان الهي و مجاهدان و عدالتخواهان را اکرام و احترام نميکنيد و تکليف شناسان را قدر نميدهيد. حال آنکه به نام خدا در ميان مردم محترميد. ميبينيد که پيمانهاي خدا در اين جامعه نقض ميشود و آرام نشسته ايد و فرياد نميزنيد اما همين که به يکي از ميثاقهاي پدرانتان بي حرمتي شود داد و بيداد به راه مي اندازيد… حال ميثاق پيامبر در اين جامعه تحقير شده است؛ لالها، زمينگيران، کوران، فقرا وبيچاره ها در سرزمينهاي اسلامي بر روي زمين رها شده اند و بي پناهند و کسي به اينها رحم نميکند. شما به اين وظيفه ديني و الهي تان عمل نميکنيد و کسي مثل من هم که ميخواهد عمل کند، کمکش نميکنيد. ميثاق خدا اين است که بيچارهها و زمينگيرها نبايد در شهرها گرسنه بمانند و کسي به دادشان نرسد. اين ميثاق خداست و شما خيانت کرده ايد. شما مدام به دنبال مسامحه؛ يعني سازش با حاکميت هستيد تا خودتان امنيت داشته باشيد، ولي امنيت و حقوق مردم برايتان مهم نيست. فقط امنيت و منافع خودتان برايتان مهم است. همه اينها محرّمات الهي بود که مي‌بايست ترک میکردید و نکردید …”

به امید ظهور عدالت گستر گیتی

کمیته عدالت قضایی جنبش عدالتخواه دانشجویی