بیانیه منصور نظری شاعر عدالتخواه در بند از زندان شهرکرد خطاب به عدالتخواهان سراسر کشور

أنا عمار فاین کرار؟ / ما خواهان برخورد قاطع و کوبنده نظام اسلامی با منافقان و خائنان به مردم و انقلاب اسلامی هستیم

به گزارش عدالتخواهی، منصور نظری شاعر عدالتخواه در بند، بیانیه ای از زندان شهرکرد خطاب به عدالتخواهان سراسر کشور صادر کرد. متن بیانیه به شرح زیر است: سلام و درود الهی بر برادران و خواهران عدالتخواهم در سراسر ایران اسلامیشما که مصداق بارز این آیه الهی هستید : ” الَّذینَ آمَنُوا وَ هاجَرُوا وَ جاهَدُوا […]

به گزارش عدالتخواهی، منصور نظری شاعر عدالتخواه در بند، بیانیه ای از زندان شهرکرد خطاب به عدالتخواهان سراسر کشور صادر کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

سلام و درود الهی بر برادران و خواهران عدالتخواهم در سراسر ایران اسلامی
شما که مصداق بارز این آیه الهی هستید : ” الَّذینَ آمَنُوا وَ هاجَرُوا وَ جاهَدُوا فی سَبیلِ اللّهِ بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَةً عِنْدَ اللّهِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْفائِزُونَ”

حمد و سپاس و ثنای بی پایان خدای را که ما در برهه ای از تاریخ بشریت پای به عالم هستی نهاده ایم که عصر بعثت دگر باره انسان در آن آغاز شده است. عصر تجلی همه تاریخ، عصر ظهور، عصر تحقق وعده های الهی .و ما همان امت موعود هستیم که وارثان زمین خواهند بود؛ “و نرید أن نمن على الذین استضعفوا فى الأرض و نجعلهم أئمّة و نجعلهم الوارثین”.

امتی که به رهبری رَجُلٌ مِنْ أَهْلِ قُمَّ ، خمینی کبیر، برای برپایی حکومت صالحان و احقاق حقوق مستضعفان و مظلومان عاشقانه به پا خواستند و با تمسک به حبل الهی و موید به نصر الهی، انقلابی را به ثمر رساندند که مقدمه ظهور منجی موعود است.

امتی که بهترین امتها قلمداد شده است؛” كُنْتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَتُؤمِنُونَ بِاللّه‏ِ وَلَوْ آمَنَ أَهْلُ الْكِتابِ لَكانَ خَيْراً لَهُمْ مِنْهُمُ الْمُؤمِنُونَ وَأَكْثَرُهُمُ الْفاسِقُونَ”

آری شما وارثان بعثت و انقلاب انبیا و اولیاء الهی هستید و تاریخ انبیاء الهی همواره صحنه نبرد مقدس حق و باطل بوده و خواهد بود که لازمه تکامل و فلاح و رستگاری عالم بشریت، جهاد و جنگ بین اهل حق و اهل باطل است.

ای برادران و خواهران عدالتخواه ما اکنون و در حساس ترین برهه تاریخ و پس از هزاران سال تلاش و مجاهدت و ایثار و شهادت و تحمل سخت ترین شکنجه ها، حکومتی که ثمره خون صالحان و مجاهدت مظلومان تاریخ می باشد به عنوان امانتی الهی و گرانبها به دستان شما سپرده شده است و چشم امید مستضعفان و مظلومان تمامی تاریخ به شما دوخته شده تا شما چگونه این امانت الهی را به دست صاحب اصلی آن منتقم کربلا، یوسف زهرا، مهدی موعود می سپارید.

برادران و خواهران عدالتخواه و آزاده ی من ربع قرن پیش و در مورخه 23/4/1371 مقام معظم رهبری در دیدار با نیروهای مقاومت بسیج بیاناتی ارزشمند ایراد فرمودند که به عبرت های عاشورا مشهور گردید ایشان در این بیانات آسیب ها و انحرافاتی را که در صدر اسلام و پس از رحلت نبی اکرم در جامعه اسلامی به وقوع پیوست و در نهایت منجر به حادثه عظیم عاشورا شد را عالمانه مورد تبیین و روشنگری قرار داد و صریحا متذکر گردید که همان آسیب ها و انحرافات می تواند انقلاب اسلامی ما را نیز از مسیر خود منحرف و به سرنوشت جامعه صدر اسلام مبتلا سازد و در نهایت به کربلایی دیگر در عصر حاضر ختم گردد.

اکنون و در آغاز سال 1396 و در حالیکه 25 سال از آن نطق تاریخی و هشدار دهنده می گذرد و در حالیکه بنده حقیر به جرم پیروی و عمل به همان منویات مقام معظم رهبری و به جرم امر به معروف و نهی از منکر در زندان به سر می برم وشلاق خورده ام.

ضمن مرور و بازخوانی اهم مطالب بیانات مقام معظم رهبری در باب عبرتهای عاشورا شما برادران وخواهران عدالتخواه را دعوت میکنم تا با وجدانی بیدار و فطرتی آگاه به قضاوت بنشینید که آیا وضعیت کنونی و انحرافات به وجود آمده در نظام و انقلاب جز به این دلیل بوده که به تذکرات و اخطارهای مقام معظم رهبری توجه نشده و عمل نگردیده است؟

چرا با وجود اینکه رهبری حکیم و فرزانه و مدبر در راس امور است وضعیت اینگونه اسفناک است؟ بازخوانی سخنان معظم له این مهم را به روشنی توضیح می دهد و پاسخی تلخ در جواب این سوال است.

بیانات مقام معظم رهبری سال 1374.(عبرتهای عاشورا)

انقلاب اسلامی ایران که سبب شد اسلام دوباره تجدید حیات یابد و ارزش‌های الهی در جامعه حاکم گردد در تداومش عبرت‌های عاشورا را فراروی خود دارد. «خیلی خوب اگر این ارزش‌ها را نگه داشتید، نظام امامت باقی می‌ماند. آن وقت امثال امام حسین بن علی علیه‌السلام دیگر به مذبح برده نمی‌شوند. اما اگر ارزش‌ها را از دست دادیم چه؟ اگر روحیه بسیجی را از دست دادیم چه؟ اگر به جای توجه به تکلیف و وظیفه و آرمان الهی، به فکر تجملات شخصی خودمان افتادیم چه؟ اگر جوان بسیجی، مؤمن و با اخلاص را ـ که هیچ نمی‌خواهد جز اینکه یک میدانی باشد که در راه خدا مجاهدت کند ـ در انزوا انداختیم و آن آدم پُر رویِ افزون‌خواه پرتوقع بی‌صفایی معنویت را مسلط کردیم چه؟ همه چیز دگرگون خواهد شد. اگر در صدر اسلام بین رحلت نبی‌اکرم(ص) و شهادت جگرگوشه‌اش، پنجاه سال فاصله پیدا کرد، در روزگار ما ممکن است این فاصله خیلی سریع‌تر بشود و زودتر از این حرف‌ها فضیلت‌ها و صاحبان فضائل ما به مذبح بروند. باید نگذاریم. در مقابل انحرافی که ممکن است دشمن بر ما تحمیل بکند باید بایستیم. پس عبرت‌ گیری از عاشورا این است. نگذاریم روح انقلاب و فرزندان انقلاب در جامعه منزوی بشود.» مقام معظم رهبری

در تاریخ 22 تیرماه 1371 در جمع فرماندهان نیروهای مقاومت بسیج سراسر کشور در روز شهادت امام سجاد(ع) بیان کردند: “امروز عده‌ای به اسم سازندگی خودشان را غرق در پول و دنیا و مادی‌پرستی می‌کنند این سازندگی است؟! آنچه که جامعه ما را فاسد می‌کند غرق شدن در شهوات است؛ از دست دادن روح تقوی و فداکاری؛ یعنی همان روحیه‌ای که در بسیجی‌هاست. بسیجی باید در وسط میدان باشد تا فضیلت‌های اصلی انقلاب زنده بماند”

مقام معظم رهبری در تاریخ ۲۹ مهر 1371 در دیدار با قشرهای مختلف مردم بیان کردند: “مبادا در گوشه و کنار، یا در دستگاه انتظامی یا قضایی، کسانی باشند که راه را جلو آمر به معروف و ناهی از منکر سد کنند! مبادا کسانی باشند که اگر کسی امر به معروف و نهی از منکر کرد، از او حمایت نکنند، بلکه از مجرم حمایت کنند! البته خبرهایی از گوشه و کنار کشور، در بعضی از موارد به گوش من می‌رسد. هرجا که بدانم و احساس کنم و خبر اطمینان بخشی پیدا کنم که آمر به معروف و ناهی از منکر خدای نکرده مورد جفای مامور و مسئولی قرار گرفته، خودم وارد قضیه خواهم شد”

برادران و خواهران عدالتخواه، گفتمان ما همان گفتمان مقام معظم رهبری وگفتمان عدالت طلبی و قسط خواهی است.

خواسته های ما چیزی فراتر از خواسته های ولی و رهبرمان نیست ما خواهان برقراری عدالت، قسط و برابری در جامعه و نظام اسلامی هستیم و خواهان برخورد قاطع و کوبنده نظام اسلامی با منافقان و خائنان به مردم و انقلاب اسلامی هستیم. اما متاسفانه همانگونه که حضرت آقا فرموده اند: متاسفانه معیارها و ارزشهای و اصولی که برای اقامه آنها مردم ما انقلاب کردند و شهید دادند در حال تغییر است و وظیفه و تکلیف همگی ماست که نگذاریم اصول و ارزشهای اسلامی و انقلابی تغییر کند.

از برادران و خواهران مبارز و مجاهدین فی سبیل الله میخواهم به هر طریق ممکن که شایسته است اتفاقات بوجود آمده و موضوع برخورد با این واجب الهی یعنی امر به معروف و نهی از منکر را به گوش مقام معظم رهبری برسانند زیرا همانگونه که معظم له خود فرموده اند: “حیات نظام اسلام در گرو احیای این واجب فراموش شده است” و ایشان خود فرموده اند که شخصا به موضوع ورود پیدا خواهند کرد تا انشالله با ورود ایشان به این موضوع راه را برای برخورد با افراد فاسد و منافق هموار گردد و جوانهای انقلابی و بسیجی و آرمانگرا و دلسوز نظام دچار سرخوردگی و ترس نشوند.

این سخن بنده حقیر را به گوش مولایم سید علی خامنه ای برسانید که آقاجان ما به ندای این عمار شما با تمام وجود لبیک گفته ایم و به میدان مبارزه با فساد و انحراف قدم گذاشته ایم .أنا عمار فاین کرار؟
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته