محمد نجاتی: نماز جمعه‌ها دیگر محلی برای مبارزه با ظلم و ظالم نیست!

دبیر مجمع دانشجویان عدالت‌خواه دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت : امروزه تریبون نماز جمعه‌ها اصالت خود را ازدست‌داده‌اند، چراکه دیگر محلی برای مبارزه با ظلم نیستند! محمد نجاتی، دبیر مجمع عدالتخواه دانشگاه شهید باهنر کرمان در گفتگو با خبرنگار عدالتخواهی تصریح کرد : اگر بعد از گذشتن نزدیک به چهل سال از انقلاب اسلامی، مشکلات […]

دبیر مجمع دانشجویان عدالت‌خواه دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت : امروزه تریبون نماز جمعه‌ها اصالت خود را ازدست‌داده‌اند، چراکه دیگر محلی برای مبارزه با ظلم نیستند!
محمد نجاتی، دبیر مجمع عدالتخواه دانشگاه شهید باهنر کرمان در گفتگو با خبرنگار عدالتخواهی تصریح کرد : اگر بعد از گذشتن نزدیک به چهل سال از انقلاب اسلامی، مشکلات ما درحال بیشتر شدن است می توان بخش جدی ای از آن را از نمازجمعه ها و فضای روتین و کلیشه ای آن ها دانست. نماز جمعه ها در واقع نماز جمعه نیستند چرا که دیگر محلی برای مبارزه با انواع استکبار و ظلم ها نیستند.
نجاتی با اشاره معضلات اجتماعی و فرهنگی مردم ، به تبیین نقش مغفول مانده ائمه جماعات کشور برای حل این مشکلات پرداخت . وی گفت : چرا باید در استانی با جغرافیایی چهار فصل و کثرت ثروت و منابع طبیعی، هنوز یک عده در جنوب استان کرمان با بدترین شرایط زندگی کنند؟ دیگر چند بار باید بشنویم که کودکی به دلیل عقرب گزیدگی و نبود بیمارستان یا امکانات بهداشتی در جنوب استان جان خود را از دست داد؟ چرا در شهر کوچکی مثل زرند با وجود این همه جوان بیکار ما باید شاهد حضور بیش از یک هزار کارگر چینی باشیم؟با وجود این مشکلات وظیفه ی ائمه ی جمعه شهرستان چیست که صدای سکوتشان هر جمعه ما را آزار می دهد؟ چرا صدایی ازشان در نمی آید و یا اگر بر می آید به گوشی نمی رسد؟
وی در ادامه خاطر نشان کرد: چرا در کشور این همه فساد است و تغییری در این شرایط حاصل نمیشود؟ غیر از این است که بخش مهمی از جامعه یعنی همان ائمه جمعه پرچم سفید صلح را بالا برده اند و خواستار تغییر نیستند و بیشتر توجیه گر وضع موجودند؟ و یا غیر از این است که با نگاه سیاسی – جناحی به مسائل می پردازند؟
دبیر مجمع دانشجویان عدالتخواه کرمان ضمن تاکید بر اهمیت تریبون های نماز جمعه برای حل مشکلات مردم در کشور ، گفت : تریبون های نماز جمعه در وهله اول باید زبان مردم باشند، با توجه به جایگاهی که نماز جمعه دارد باید آگاهی بخش و روشنگر جامعه باشند نه اینکه تنها یک محلی باشند که مردم جمع شوند نمازی بخوانند و در پایان هم چند شعار بدهند و بروند!
وی در ادامه گفت : نماز جمعه باید خارج از هر فضای سیاسی-حزبی باشد و به نحوی رفتار کند که تن ظالم و روحیه کاخ نشینی را در هر پست و مقام و جناحی هست بلرزد و مظلوم و کوخ نشین امیدوار به نظام شوند. باید نماز جمعه محل امید مظلوم و محل ترس و لرز ظالم باشد.
نجاتی تاکید کرد : اگر تریبون نماز جمعه خاموش و وظیفه ی اصلی خود را فراموش کند آن وقت دیگر نمی توان امید تغییر و پیشرفت در راستای انقلاب اسلامی را داشت و این یعنی دادن اجازه ی هر فعالیتی به رانت خورها، مفسدین و بالا نشین ها.
این فعال دانشجویی در پایان اظهار داشت : ما امام جمعه ای را برای این شهر می خواهیم که واقعا به دنبال عدالت و مبارزه جدی با فساد و رانت در استان باشد. نه فردی که با همه جناح ها بنشیند و بسازد و اهل صلح و مدارا باشد. ما در انتظار پایان دادن به اختلاف طبقاتی نکبت بارِ کثیفی هستیم که روز به روز دارد با رانت و فساد بیشتر می شود.