جوابیه یکی از پرسنل هپکو به یکی از مقامات قضایی اراک

ایکاش عزم برخورد با کارگران در ۲۹ شهریور را در برخورد با عاملان آن می‌دیدیم

به گزارش عدالتخواهی؛ معاون قضایی رئیس دادگستری استان مرکزی در اظهارات خود با تحصن کارگران اعلام مخالفت کرده و می گوید: دادگستری با تحصن‌ مخالف است، تحصن در خیابان‌ها مشکلات کارگری را رفع نخواهد کرد. غلامرضا ملک‌محمدی در نشست خبری ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان مرکزی، عنوان کرد: امنیت سرمایه‌گذاری مستلزم تامین محیط آرام برای کارگر […]

به گزارش عدالتخواهی؛ معاون قضایی رئیس دادگستری استان مرکزی در اظهارات خود با تحصن کارگران اعلام مخالفت کرده و می گوید: دادگستری با تحصن‌ مخالف است، تحصن در خیابان‌ها مشکلات کارگری را رفع نخواهد کرد. غلامرضا ملک‌محمدی در نشست خبری ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان مرکزی، عنوان کرد: امنیت سرمایه‌گذاری مستلزم تامین محیط آرام برای کارگر و کارفرماست، تا بتوانند در یک محیط امن با هم کار کنند، مشکلات و مطالبات کارگران نباید در کف خیابان‌ها رسیدگی شود، قطعا مشکلات در اتاق‌های داوری رسیدگی می‌شود. وی با بیان اینکه دغدغه اصلی دادگستری استان مرکزی مبارزه با فساد است، عنوان کرد: این مبارزه نباید به صورت شعاری باشد، سازمان بازرسی هرگونه گزارش واصل شده به این قسمت را مورد بررسی قرار می‌دهد.
ملک‌محمدی افزود: دادگستری از نحوه اجرای اصل 44 در خصوص واگذاری به بخش خصوصی گلایه‌مند است، اما این مسیر طی شده و در این جهت قرار گرفته‌ایم، در حال حاضر این واگذاری صورت گرفته است و نحوه مدیریت و چگونگی واگذاری در سازمان خصوصی سازی انجام شده است، چنانچه فسادی در نحوه واگذاری انجام شده باشد، حتما موضوع مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در زیر جوابیه یکی از کارگران هپکو به ایشان را می خوانیم که قابل تامل است:

سلام جناب ملک محمدی، چند سطر نه برای جوابیه,بلکه برای درد و دل خدمت شما عرض میکنم. همانطور که فرمودید دادگستری مخالف تحصن است باید به عرض برسانم کارگر هم مخالف تحصن است,کارگر هم بدنبال تلاش و عرق ریختن است ونه اعتراض,و خوب میداند که مشکل اودر خیابان حل نمیشود ولی به کجا پناه برد؟
کارگر کدام پناه را در دستگاه عادله دارد که میفرمایید باید کار کند و صدایش در برابر ناعدالتی بلند نشود؟!
جناب معاون قضایی، به دل نگیرید ولی کجا بود دستگاه قضا هنگامی که شرکتی که ۱۸میلیارد در سال سود دهی داشت تبدیل به شرکتی با بیش از ۷۰۰میلیارد بدهی شد؟
کجا بودید هنگامی که برند هپکو در زیر بدهی و سود بانک در حال له شدن بود؟
کجا بودید وقتی شرکتهای اقماری همچون اقتاپوس به جان هپکو افتادند و با عوض کردن مسیر هپکو این برند وکارگرانش را به خاک سیاه نشاند؟
دستگاه قضا کجا بود هنگامی که عطاریان به واسطه قانون درخواست تغییر کاربری زمینهای هپکو را مطرح کرد؟ (که اگر بصیرت انقلابیون شهر نبود الان باید کارگران هپکو در حال کار کردن بر پروژه تفریحی تجاری ایشان بودند)
بله این همان قانونی است که شما میفرمایید که باید امنیت سرمایه گذار را تامیین کند ولی امنیت کارگر و پابرهنه گان در این قانون در کدام ماده واحده و تبصره ثبت شده که شما بخواهید به واسطه آن از کارگر دفاع کنید آن هم پا برهنه ای که به فرموده امام مستضعفین (ره) صاحب اصلی انقلاب است.
هرچند در گاهی مواقع بزرگتری و دلسوزی به خرج داده اید که جای تشکر دارد ولی خودتان بشمارید میزان مهلت و نوع برخورد با سرمایه دار و کارگر را در دستگاه قضایی که نشان آن ترازوی عدالت است.
کارگران هپکو چند سال است که پرچم عدالتخواهی را در دست گرفتند و تلاش میکنند که هپکو هم ردیف آونگان و صنایع قرار نگیرند که اگر بیدار و هوشیار بودند دستگاه های نظارتی که دیگر نیازی به فریاد حق طلبی کارگر نبود.
در کدام تجمع کارگران هپکو به غیر از درخواست کمک به برند هپکو و درخواست رسیدگی به تخلفات گذشته درخواست دیگری مطرح شد؟
سهامدار قبلی هپکو کجاست؟ مدیر عامل قبلی چند پرونده در دستگاه قضا به علت خیانت در بیت المال دارد؟
میزان خیانت سهامدار و مدیران قبلی در دیدگاه مردم به انقلاب و قوانین نسبت به اعتراض کارگران را در یک سطح میبینید؟ یا کارگر بیچاره را بیشتر؟ کداممان تقصیر بیشتری در ضربه به نام و اهداف انقلاب را داشتیم؟  ایکاش عزم برخورد با کارگران در ۲۹ شهریور را در برخورد با عاملان آن میدیدیم.
آری جناب معاون اینها دیدگاه و نظر پرسنلی است که شما میفرمایید حق اعتراض ندارد. اگر اعتراضی بوده در سکوت کسانی بوده که باید سالها قبل بیدار میشدند ولی الان گویا خواب زده شده اند و مقصر آن را حرف حق کارگر میدانند. آری حرف حق تلخ است. بدانید اگر با فریاد دوست بیدار نشویم با اسلحه بیگانه حتما بیدار میشویم.
ما کارگران نفوذ در صنعت را میبینیم و آن را لمس میکنیم، شما نفوذ داعشیان صنعتی که هر روز برندی را سر میبرند، نمیبینید؟
بنده هم همچون شما در نحوه اجرای اصل ۴۴و نه خود اصل گله‌مندم. ولی توان من کارگر کار است و فریاد حق خواهی، توان شما چقدر است؟ آیا تمام توان خود را صرف عدم ورشستگی کارخانجات کرده اید؟
فرمودید این مسیر طی شده و در این جهت قرار گرفته ایم پس نقش ترازوی عدالتی که شما به عنوان نماینده آن سخن میرانید در داستان آونگان و صنایع و هپکو و غیره چیست؟
آری فدک را هم واگذار کردند! اما غصب شد نه واگذار!!
به تاریخ مراجعه کنید و ببینید در سال ۶۱ هجری هم مسیر بیعت با یزید را همه رفته بودند آیا سرور شهدا حسین بن علی هم چون که همه بیعت کردند، بیعت کرد؟
پس بصیرتی که امام خامنه ای سالهاست فریاد میزند کجای واگذاری های این شهر خراب پدیدار شده است که اگر نبود بصیرت انقلابیون واقعی شهر اکنون اراک پر بود از آه و ناله کارگر(که حتمأ اثر هم میکند).
چرا به گونه ای برخورد کردند و برخورد میکنید که انسان به تراز بودن کفه ترازوی عدالت شک کند؟
وکجاست بهشتی مظلوم؟
چقدر دراین روزگار تفکر شیعه و بسیج و عدالتخواهی درد دارد.
یا حق