دکتر سعید زیباکلام مطرح کرد:

عده ای صحبت از ولایت پذیری می کنند ولی منظورشان صغارت پذیری است،یعنی ما کوچکیم و نمی فهمیم و شما بیایید برای ما فکر کنید

به گزارش عدالتخواهی، دکتر سعید زیباکلام دوشنبه 13 آذرماه 1396 در برنامه‌ای که به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه علامه طباطبایی تهران برگزار شد، به عنوان سخنران حاضر شد. گفتمان انقلاب اسلامی نداریم سعید زیباکلام با بیان این که گفتمان انقلاب اسلامی در کشور وجود ندارد و تصویب برجام در بیست دقیقه از نشانه های […]

به گزارش عدالتخواهی، دکتر سعید زیباکلام دوشنبه 13 آذرماه 1396 در برنامه‌ای که به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه علامه طباطبایی تهران برگزار شد، به عنوان سخنران حاضر شد.

گفتمان انقلاب اسلامی نداریم

سعید زیباکلام با بیان این که گفتمان انقلاب اسلامی در کشور وجود ندارد و تصویب برجام در بیست دقیقه از نشانه های آن است افزود: وقتی شما دانشجویان حق داشته باشید حرف بزنید و اختلاف نظر داشته باشید. از بلاد کفر کمی یاد بگیریم در مسیر مذاکرات در امریکا اندیشکده های مختلف بحث های نظری متفاوت حتی مقابل هم داشتند برای برای رسیدن به برجام کسی در امریکا کارشناسان را خفه نکرد که نظر ندهند یا این که بگویید ما تصمیم گرفته ایم و همه باید وحدت کنیم گفتمان شکل گرفت بهترین تصمیم گرفته و در نهایت اجرا شد ولی در ایران چه شد گفته می شد فلان شخص و فلان نهاد می گویند چه بشود! وحدت را رعایت کنید! کسی از مبانی وحدت نمی گفت… گفتمان شکل نمی گیرد و این خطر برای انقلاب اسلامی است.

گفتمان سبب ثبات راهبرد ها می شود

سعید زیبا کلام در بخش دیگری از سخنرانی با اشاره به معایب عدم وجود گفتمان ادامه داد: اولین عیب عدم وجود گفتمان ، شخص محوری کارهاست و هر کسی که بر مسند قدرت بنشیند تقریبا طبق نظر شخصی او کار ها پیش می رود، دومین عیب بی ثباتی راهبرد هاست و سومین علت هم کم رنگ شدن راه طی شده ی آرمان های انقلاب است.

سیاست های خارجی دولت های مختلف آمریکا در چهل سال گذشته براندازی نظام جمهوری اسلامی است. اما بر سر روش اختلاف دارند.اما در کشورما در چهل سال گذشته چطور بوده است. بعضی از مسئولان در دولت های مختلف برای دلشان برای امریکا غش می رود و کعبه آمالشان بوده است.

وی ادامه داد: بعضی در کشور به صورتی سخن می گویند که گویی ما بودیم که کودتای 28 مرداد را انجام دادیم، ما بودیم که هواپیمای مسافرتی را ساقط کردیم و … این در حالی که امریکایی ها در براندازی نظام اسلامی ایران هم مبنا و هم عقیده هستند و تمام اختلاف نظر های امریکایی ها در چگونگی نیل به این هدف است، ولی مسئولین کشور ما در مقابله با براندازی امریکایی ها تردید دارند

صغارت پذیری نه ولایت پذیری

سعید زیبا کلام ادامه داد: عده ای صحبت از ولایت پذیری می کنند ولی منظورشان صغارت پذیری است،یعنی ما کوچکیم و نمی فهمیم و شما بیایید برای ما فکر کنید و این بدعتی بسیار خطرناک است و به انقلاب اسلامی ضربه می زند و برای جلوگیری از این آسیب به گفتمان نیاز داریم.

انتهای پیام/.