جنبش عدالتخواه دانشجویی خطاب به منتظری مطرح کرد:

گزارش عملکرد دستگاه قضایی درباره مبارزه با قاچاق و مدیرانی که خودشان یا فرزندانشان دست‌اندرکار خیانت‌اند، ارائه کنید

به گزارش عدالتخواهی؛ جنبش عدالتخواه دانشجویی در خصوص اظهارات اخیر دادستان کل طی نامه ای این چنین مطرح کرد: گزارش عملکرد دستگاه قضایی درباره مبارزه با قاچاق و مدیرانی که خودشان یا فرزندانشان دست‌اندرکار خیانت‌اند، ارائه کنید. متن نامه به قرار زیر است: ««با فساد مبارزه‌ جدّی بشود، با ویژه‌خواری مبارزه‌ جدّی بشود، با قاچاق مبارزه‌ […]

به گزارش عدالتخواهی؛ جنبش عدالتخواه دانشجویی در خصوص اظهارات اخیر دادستان کل طی نامه ای این چنین مطرح کرد: گزارش عملکرد دستگاه قضایی درباره مبارزه با قاچاق و مدیرانی که خودشان یا فرزندانشان دست‌اندرکار خیانت‌اند، ارائه کنید.

متن نامه به قرار زیر است:

««با فساد مبارزه‌ جدّی بشود، با ویژه‌خواری مبارزه‌ جدّی بشود، با قاچاق مبارزه‌ جدّی بشود؛ اینها دارد به اقتصاد کشور لطمه می‌زند و ضررش را مردم می‌برند. اگر ما در مقابل آن مجموعه‌ای که فرض بفرمایید با زدوبست‌هایی در زمینه‌ مسائل اقتصادی ویژه‌خواری می‌کنند، خودشان را از امتیازات ویژه برخوردار می‌کنند و یا دچار فساد پولی و مالی و اقتصادی می‌شوند، سهل‌انگاری کنیم، قطعاً کشور ضرر خواهد کرد.» بیانات رهبر معظم انقلاب در اجتماع زائران حرم رضوی

جناب آقای منتظری

دادستان کل کشور

سلام‌علیکم

اخیراً در اظهارات خود بیان نموده‌اید که «برخی از مقامات و کسانی که باید دلسوزانه در عرصه مبارزه با قاچاق فعال باشند خودشان یا به نحوی سهم دارند یا فرزندانشان یا کسانی که به آن‌ها وابسته هستند. آن‌وقت چطور انتظار داریم مبارزه به نتیجه برسد»، و یا از مقام‌ مسئولی شنیده‌اید که برخی از دست‌اندرکاران دولتی نمی‌خواهند مبارزه جدی با قاچاق بشود.

ازاین‌رو از شما درخواست می‌گردد جهت رفع شبهات و روشن شدن اذهان عمومی به سؤالات زیر پاسخ دهید:

آیا مماشات با فساد، شراکت در آن نیست؟ آیا جایگاه شما (دادستان کل کشور) به‌عنوان مدعی‌العموم برای مبارزه با افرادی که بیان نمودید، کافی نیست؟

گفته‌اید «چون برخی مسئولین و فرزندانشان در زمره مفسدانند، این خود، از موانع بزرگ برای برخورد است.»

سؤال بزرگ و اساسی آن است که چرا مسئول یا مسئول زاده بودن در فرایند برخورد، تولید اشکال می‌کند؟ اگر این مصونیت ریشه بیرونی دارد خواهشمند است آن منشأ را در پیشگاه ملت رسوا کنید. در غیر این صورت این شائبه تقویت می‌گردد که مدیران کشور و فرزندانشان از نظر دستگاه قضائی به‌تناسب رتبه، دارای مصونیت قضایی می‌باشند!

خواهشمند است گزارشی از عملکرد دستگاه قضایی در خصوص مبارزه با قاچاق، به‌ویژه مبارزه با مدیرانی که خودشان یا فرزندان فرصت‌طلبشان دست‌اندرکار خیانت اند، به اطلاع عموم مردم برسانید. »

انتهای پیام/