بیانیه شماره 1 جنبش عدالتخواه دانشجویی در خصوص اعتراضات مردمی

جنبش عدالتخواه دانشجویی اعلام میدارد، به حکم تکلیف و با افتخار، در کنار مطالبات بر حق توده های معترض ایستاده است

به گزارش عدالتخواهی، جنبش عدالتخواه دانشجویی در خصوص اعتراضات مردمی بیانیه ای صادر کرد. متن بیانیه به قرار زیر می باشد: پاك و آراسته نيست امتي كه در آن ، امت زيردست نتواند بدون‌ لكنت زبان حق خود را از قوي دست‌ بستاند. حضرت محمد (ص) تجمعات و اعتراضات مردمی در سراسر کشور نشانه احساس […]

به گزارش عدالتخواهی، جنبش عدالتخواه دانشجویی در خصوص اعتراضات مردمی بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه به قرار زیر می باشد:

پاك و آراسته نيست امتي كه در آن ، امت زيردست نتواند بدون‌ لكنت زبان حق خود را از قوي دست‌ بستاند. حضرت محمد (ص)

تجمعات و اعتراضات مردمی در سراسر کشور نشانه احساس تکلیف مردم است. مردمی که سالها رنج مبارزه برای آرمان های انقلاب را کشیده اند امروز باید برای برآورده شدن اولیات اقتصادی و معیشتی شأن دست به اعتراض بزنند و در عوض جواب اعتراض شان باتوم و گاز اشک آور باشد. آیا غیر این است که علت اعتراض مردم مشکلات معیشتی و بدتر از آن لال شدن مسئولان است؟ کدام آیین انسانی اجازه میدهد مردمی که درد نان دارند را همانند آشوبگران سرکوب کنیم؟
بی شک بی عرضگی و بی ارادگی مسئولین جمهوری اسلامی، باعث شده است که برخی مردم نسبت به اصل انقلاب اظهار پشیمانی کنند. انقلابی که با شعارهایی متعالی چون عدالت، آزادی و استقلال، با اراده مردم، با هدف نجات مستضعفین عالم کلید خورد، و صدها هزار جوان خونشان را پای این انقلاب ریختند، متاسفانه امروز به این جا رسیده است.

متاسفانه طی سال های اخیر به جای رفع و برخورد با علت ها ، خفه کردن معلول ها رواج پیدا کرده است آیا بهتر نیست به جای کتک زدن و باز داشت مردم کوچه و خیابان ، مفسیدین اقتصادی و کسانی که کار را به اینجا رسانده اند محاکمه کنیم؟
آیا بهتر نیست، مدیران فاسد را که مسبب این وضع اند، در انظار مردم مجازات کنیم؟
جایگاه مدعی العموم به عنوان حامیان حق و مردم در برخورد با مسببین این فاجعه کجاست؟ آیا این رفتار غیر از این را نشان می دهد که مدعی العموم فقط در موارد سیاسی رگ گردنش باد میکند؟

بارها به شما هشدار داده ایم که معیشت مردم ، استقلال و آزادی آنها با رفتار های ناشایست و مستکبرانه برخی مسئولین در حال محدود شدن است اما به جهت دور بودن از مردم و عدم آگاهی از درد آنها، مشکلاتشان را فهم نکردید و فقط در راستای منافع خود قدم برداشتید.
متاسفانه طبق شواهد ثابت شده است که مردم، پابرهنگان و ولی نعمتان نظام نیستند، این اولین بار نیست که با اعتراضات مردمی به صورت امنیتی برخورد میشود و احدی از بالا نشینان نسبت به جایگاهش پاسخگو نمیشود با این حال باید ترسید از آن وعده امام و یوم الله ی که دوباره به دست همین مردم ساخته می شود و اگر این اعتراضات سبب اصلاحات اساسی نشود، وضع از این نیز فاجعه بارتر خواهد بود.
ضدّانقلاب آن مدیر پررو و اشرافی و بی‌خاصیت و یقه بسته و خسته‌ای است که این بلا را به سر مردم آورده است، نه آن کارگری که روز را از خانه بیرون می‌رود تا چشمش به چشم گرسنه‌ی همسر و فرزندش نیفتد.

اعترضات اخیر مردمی حاصل انباشت احساس تبعیض در جامعه، همراه با عدم تناسب قدرت خرید با منابع تامین نیازهای اساسی به دلیل رکود تورمی و از طرفی کاهش شدید سرمایه اجتماعی در جامعه به دلیل تفاوت معنادار درآمدها و همچنین انباشت فقر و بیکاری جوانان در خانواده‌ها است.

وضعیت بد اقتصادی، تبعیض و نابرابری‌ها، اختلاسها، دزدیهای قانونی، وعده‌های پوچ و توخالی دولت و مسئولین، گرانی های روز افزون و بیکاری‌های پی در پی و بی‌تفاوتی مسئولین و عدم پاسخگویی، این‌ها مشکلات واقعی است که مردم با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند و کمر قشر ضعیف جامعه را می شکنند درحالی که مسئولین چشم خود را بر واقعیت بسته اند و هر ازگاهی مردم را با وعده های دروغین دل‌خوش میکنند و وجود مشکل را انکار کرده تا آنجا که آقایانی که خود را فرمانده اقتصاد مقاومتی میدانند اعلام میکنند ” تمام شاخص های اقتصادی کشور جهت خوب را نشان می دهد”

از طرفی متأسفانه صداوسیما به مردم نگاهی دکوری دارد. رسانه ملی از حضور مردم در انتخابات و راهپیمایی‌ها در دفاع از انقلاب گزارش می‌گیرد، اما تجمعات همان مردم‌ را پوشش نمی دهد. چرا رسانه ملی یک خبر در هیچ یک از بخش های خبری از تجمعات دیروز منتشر نکرده است؟ رسانه ملی مگر روابط عمومی ادارات و ارگان های حاکمیتی شده است. وظیفه بیان و مطالبه مسائل و مشکلات مردم را از مسئولان با کیست؟ محافظه کاری رسانه ملی، فرصت را به رسانه‌های ضدانقلاب می‌دهد تا نقش دایه دلسوزتر از مادر را برای آن‌ها بازی کنند.
اگر اقشار ضعیف جامعه تریبون ندارند، مقصر کیست؟ مردم بیش از آنکه از مشکلات و فشار و وجود فساد و بدعهدی های داخلی و خارجی نا امید شوند از لاپوشانی و محافظه کاری رسانه ملی نا امید میشوند.
در پایان جنبش عدالتخواه دانشجویی اعلام میدارد، به حکم تکلیف و با افتخار، در کنار مطالبات بر حق توده های معترض ایستاده است.

به امید ظهور عدالت گستر گیتی
جنبش عدالتخواه دانشجویی