رفتن به بالا
  • شنبه - 16 دی 1396 - 01:48
  • کد خبر : ۳۸۵۶۴
  • مشاهده :  673 بازدید
  • چاپ خبر : چند نکته پیرامون تجمعات مقبول!
یادداشت//سلمان کدیور

چند نکته پیرامون تجمعات مقبول!

در این تجمعات، مسئولین و مدیران کشور نیز با افتخار شرکت می کنند و شعار می دهند. هم آنانی که خود مسبب بحران کنونی هستند، و در حقیقت ریشه تمام این اعتراضات و آشوب ها، حاصل کار و تلاش خودشان است.

به گزارش عدالتخواهی؛

 چند نکته پیرامون تجمعات مقبول!

چند روزی هست که رسانه های رسمی کشور مردم را در مقابل با آشوبگران تهیج می کنند که به خیابان بیایند و آنها را محکوم کنند. یا به تعبیر خودشان آبی بر آتش فتنه بریزید و خاموشش کنند.

من اما سوالی که برایم پیش می آید این است که چرا دستگاه های رسمی حاکمیت، یک تجمع را وقتی مفید میدانند که فقط و فقط در راستای منافع خودش باشد؟

چرا هیچگاه طی این سال ها، به اعتراضات معلمان، پرستاران، بازنشستگان، مالباختگان و … رسمیت قانونی نداده اما به استقبال تجمعات اینچنینی شتافته است؟
اگر به معترضین و آنان که حقی از ایشان تباه شده هم اجازه ابراز نظر داده می شد، آیا کشور به چنین بحرانی می رسید؟

آیا در کشور ما فقط یک تیپ فکری خاص مردم حساب می شوند و دیگران نامردمان اند؟ آیا قشری از مردم نورچشمی حساب می شوند و دیگری سر راهی دیده می شوند؟

شدید معتقدم که چنین سیاست ناعادلانه ای، هر چند در کوتاه مدت در مقطعی خاص ممکن است چون مُسکن عمل کند، اما در بلند مدت، باعث ایجاد شکاف میان مردم و تقسیم آنان به دو قطب مخالف هم می گردد. کما اینکه این امر از سال ۸۸ اتفاق افتاده و مردم به دسته ای از هم نوعان خویش به چشم اغیار می نگرند.

نکته دوم اینکه برخی دوستان در پاسخ نقد حقیر عنوان کردند که ما از سوریه شدن می ترسیم، برای همین به تجمعات اینچنین می رویم. و چقدر این پاسخ دردآور بود.

ملتی که می خواست پرچم اسلام را در افق اعلی بنشاند و در قامت یک تمدن تازه خودنمایی کند، حالا به این اندازه که کشور، سوریه نشود، قانع و راضی است، و این چه اندوه بزرگی است.

دوست دیگری می گفت، مگر نمی بینی که آشوبگران به اموال عمومی و بیت المال خسارت می زنند و همه جا را به آتش می کشند. مگر نمی بینی آمد نیوز را؟ برای محکومیت چنین رفتاری، تجمع میکنم.

پاسخش دادم آیا عدم شفافیت، اختلاس هایی که هر روز به گوشت می رسد، دختر صفدرها و پسر حجازی ها و فریدون ها و بابک ها و عدم مبارزه با قاچاق و ماستمالی مفاسد اقتصادی و نبود عزم برای اصلاح رویه‌ها و ریخت و پاش ها و تبعیض ها و مدارس کپری و ویلاهای خواص و … اینها به بیت المال آسیب نزده و آتش به جان کشور نیفکنده؟ آیا اینها کمتر از آمد نیوز به پشت کشور خنجر می زنند؟

یکی از دوستان نکته جالبی گفته بود که در این تجمعات، مسئولین و مدیران کشور نیز با افتخار شرکت می کنند و شعار می دهند. هم آنانی که خود مسبب بحران کنونی هستند، و در حقیقت ریشه تمام این اعتراضات و آشوب ها، حاصل کار و تلاش خودشان است.

کسانی که باید پشت میز محاکمه و بازخواست باشند، حال در صف طلبکار ملت ایستاده است.

 

لینک کوتاه:    
https://edalatkhahi.ir/?p=38564

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه