حجت الاسلام محمدیان مئسول نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاها

هزینه های میلیاردی انتخابات باید شفاف سازی شود

ما سیستم انتخابات مان مشکل دارد، هر کسی می آید کسی که پول دارد با خرج های میلیاردی که معلوم نیست قربه الی الله از کجا به او می رسد فضای انتخابات را در دست می گیرد، حتی اگر امام جمعه ای در انتخابات شرکت میکند و میلیاردی خرج می کند باید پرسید این پول از کجا آمده؟ نه فقط دانشجویان بلکه این سوال من هم هست! باید معلوم شود این پول ها از کجا آمده . باید شفاف سازی صورت بگیرد و در مقابل معلوم شود که چه توقعاتی در پی آن وجود دارد و چه وعده هایی داده شده است .

در اولین روز نشست سی و هشتمین جنبش عدالتخواه دانشجویی حجت الاسلام والمسلمین محمدیان، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به تغییر ناپذیری سنت الهی مبنی بر امتحان پذیری امت اسلام گفت:

خداوند در قرآن می فرماید: گمان کردید که بی حساب به بهشت می روید؟ در ادامه داریم که هنوز آنچه برای امت های قبل از شما اتفاق افتاده بود برای شما رخ نداده. قبل از آن ها مگر چه اتفاقی افتاده بود؟ پیروان انبیا گاه آنقدر گرفتار سختی می شدند که باعث تزلزل آن ها می شد.البته تزلزل پیامبر با مردم فرق دارد، آن ها از ترس از دست رفتن ایمانِ مردم به یاری خدا می اندیشند. دخداوند می تواند برای امت پیامبر عذاب نازل کند، یا از بالای سر، یا از زیر پا یا اختلاف بین شما ایجاد کند. رسول خدا با اطلاع از این انذار مضطرب شد و نماز خواند و با خدا راز و نیاز کرد: اگر قرار است عذاب بر امتم نازل شود یا اختلاف بیافتد چیزی از امت من نخواهد ماند، خدایا این مشکلات را رفع کن. در این حین جبرئیل نازل شد و گفت دو درخواست تو قبول شد که عذاب از بالای سر و زیر پا نازل نشود اما خداوند خواستِ اختلاف نیفکندن را در امت را قبول نکرد. باز هم پیامبر نگران شد و دعا کرد که خدایا اگر اختلاف شود از امت من چه خواهد ماند؟ پس از آن آیات اول سوره عنکبوت نازل شد: آیا مردم خیال باطل کردند که اگر ایمان آوردند دیگر امتحان نمی شوند؟

خدا می گوید قبل از شما نیز چنین بود و در تمام امت ها امتحان می شوند، برای اینکه معلوم شود آن ها که راست گفتند و آن ها که دروغ گفتند چه کسانی هستند. این اختیاری است که خداوند به انسان داده است، این سنت الهی است و هیچ وقت تغییر نخواهد کرد.

نماینده نهاد رهبری در انشگاه گفت: هنوز حضرت رسول از دنیا نرفته بود، در مجلسی که بزرگان در اطراف پیامبر بودند و با وجود اینکه پیامبر بیعت گرفته بود می شنید که حرف ها و طرح های دیگری ریخته شده است. پیامبر هرچه اصرار کرد که لشکر اسامه حرکت کند چون می دانستند پیامبر در حال احتضار است وقتی حضرت رسول گفت برگی بیاورید تا بنویسم،گفتند که پیامبر در حال احتضار است و هذیان می گوید! این انحراف و اختلاف امت اسلامی است. علی بیست و پنج سال سکوت نکرد، بلکه بیشترین همکاری را با سه خلیفه انجام داد تا پرچم اسلام سرنگون نشود. با اینکه گفتند که بیست و پنج سال تیغ در گلو و خار در چشم داشت تا پرچم اسلام بالا بماند.

پس اسلام ومسلمانی و شیعه علی بودن بها میخواهد. تشیع و راه علی راهیست که بیشترین خون را داده و بیشترین آوارگی و خانه خرابی را تحمل کردند، بسیاری را به اتهام دوستی با علی کشتند. این راه سخت است، عقبه ها و تنگناها دارد، فکر نکنید که حالا که انقلاب شد همه چیز آن طور که ما آرزو می کنیم اتفاق می افتد.

 

وی اذعان کرد: اتفاقی که در 22 بهمن 57 رخ داد یکی از اتفاقات نادر در تاریخ بشریت است. روزی انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید که در دنیا اسم دین را آوردن مسخره آمیز بود، روزی مردم ما انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند که نصف دنیا که بلوک شرق بود می گفتند دین افیون توده هاست. من این جمله را از یکی از اساتید دانشگاه ترکیه شنیدم، که می گفت ما قبل از انقلاب، ایران را اسلامی نمی شناختیم اما افغانستان را اسلامی می شناختیم، گفت وقتی انقلاب شروع شد تلوزیون وقتی صحنه ها را نشان داد همه تعجب می کردیم که مردم الله اکبر می گویند و گفتیم که مگر در ایران مسلمان وجود دارد.

 

نماینده نهاد رهبری در دانشگاه گفت: غرب و آمریکا میدانستند که امت اسلامی هویتش گم شده و به دنبال احیای هویتش است. آن ها می دانستد که امت اسلامی قرن ها تحقیر شده و به دنیال احیای هویت خودش است. یکسال و نیم بعد از پیروزی انقلاب، پس از درگیری با گروهک ها جنگ شروع می شود و ملت ما معجزه وار ایستادند و هشت سال پایداری کردند. یکی از ژنرال های آمریکایی گفت اگر بخواهند مدال قهرمان ترین ملت را به سینه ملتی بزنند باید به سینه ملت شما بزنند. الان باید ببینیم کجا هستیم و چه کردیم؟ ما در منطقه ای آشوب زده قرار گرفتیم، در دنیایی هستیم که می خواهند جمهوری اسلامی را برانداز کنند، باید اینها مدنظر قرار گیرد، چراکه شیعه هیچگاه در چنین موقعیتی قرار نداشت در این کشور قبلا حتی نمیدانستند که سلامت و پزشک چیست؟همه پزشک ها هندی و پاکستانی بودند ولی حال به دلیل انقلاب، وضعیت فرق کرده و این نعمت هایی که داریم از انقلاب به دست اوردیم باید قدر این نعمتها را بدانیم. هنوز در دنیا بزرگترین و موثرترین جریان آزادی خواه در انقلاب ایران است. جریان مقاومت برای انقلاب اسلامی است و تنها انقلاب اسلامی است که در برابر طاغوت و استکبار ایستاده است.

 

وی ادامه داد: هر حرکتی هر چقدر بزرگتر باشد زخم های عمیق تری دارد، انقلاب اسلامی با تمام پیشرفت هایی که در این چهل سال داشته زخم هایی داشته که ناشی از تنبلی و کوتاهی بوده. اولین راهکاری که برای بیرون رفت از این زخم ها هست شناخت درست این زخم هاست. باید بفهمیم چه زخم هایی در جامعه وجود دارد. گام دوم برای شما به عنوان جریان دانشجوییکه وظیفه گفتمان سازی دارید این است که باید فضای گفتمانی کشور را به سمتی ببرید که مسئولان کشور به سمت مداوای این زخم ها بروند. شما باید عمیق و علمی به مسائل نگاه کنید نه هیجانی و احساسی

نسل اول جنبش دوستانی هستند که در ایتان فعالیت می کنند، این ها به عنوان بهترین متخصصان و کارشناسان بیشترین کمک را به مسئولان می کنند

یکی دیگر از زخم هایی که در نظام وجود دارد سیستم انتخابات ماست، ما نتوانستیم مردم سالاری موجود در دنیا را درست ایجاد کنیم. نماینده ای که بناست با وعده های پوچ و توخالی و فریب مردم رای بیاورد و خرج های آن چنانی دارد یا رئیس جمهوری که در رقابت ها گذشته را تخریب و سیاه نمایی می کند و وعده های فضایی می دهد، ترس های توهمی در جامعه ایجاد می کند تا رای بیاورد یعنی مشکل از سیستم انتخابات ما هست.

وی اضافه کرد: ما سیستم انتخابات مان مشکل دارد، هر کسی می آید حرف های دور از واقعیت مردم می زند تا رای بیاورد، هرکسی که متخصص هست اما خوب حرف نمی زند از حضور در رقابت انتخابات محروم می شود، کسی که پول دارد با خرج های میلیاردی که معلوم نیست قربه الی الله از کجا به او می رسد فضای انتخابات را در دست می گیرد، حتی اگر امام جمعه ای در انتخابات شرکت میکند و میلیاردی خرج می کند باید پرسید این پول از کجا آمده؟ نه فقط دانشجویان بلکه این سوال من هم هست! باید معلوم شود این پول ها از کجا آمده . باید شفاف سازی صورت بگیرد و در مقابل معلوم شود که چه توقعاتی در پی آن وجود دارد و چه وعده هایی داده شده است . دوستان انتظار دارند من حکم صادر کنم که قاضی پرونده شیرازی ها غلط کرده که همچین حکمی صادر کرده! من در حد رئیس قوه قضائیه از این پرونده اطلاعات دارم، کارهایی هم کردم اما نمی توان به رسانه ها اطلاع داد که چه کارهایی صورت گرفته، بعد ها خواهید فهمید چه اقداماتی صورت گرفته.