جنبش عدالتخواه دانشجویی طی نامه ای از امام جمعه موقت اهواز تقدیر کرد

امید است تا به نتیجه رساندن مطالبات کارگران تلاش شود/ رونوشت به امام جمعه بندرعباس به دلیل اظهارات ضد انقلابی شان

جنبش عدالتخواه دانشجویی از امام جمعه موقت اهواز به جهت پیگیری مطالبات کارگران شرکت ملی فولاد در خطبه های نماز جمعه اهواز تقدیر کرد. متن نامه به قرار زیر است: « علماى اصیل اسلام هرگز زیر بار سرمایه‌داران و پول‌پرستان و خوانین نرفته‌اند و همواره این شرافت را براى خود حفظ کرده‌اند و این ظلم […]

جنبش عدالتخواه دانشجویی از امام جمعه موقت اهواز به جهت پیگیری مطالبات کارگران شرکت ملی فولاد در خطبه های نماز جمعه اهواز تقدیر کرد.

متن نامه به قرار زیر است:

« علماى اصیل اسلام هرگز زیر بار سرمایه‌داران و پول‌پرستان و خوانین نرفته‌اند و همواره این شرافت را براى خود حفظ کرده‌اند و این ظلم فاحشى است که کسى بگوید دست روحانیت اصیل طرفدار اسلام ناب محمدى با سرمایه‌داران در یک‌کاسه است. و خداوند کسانى را که این‌گونه تبلیغ کرده و یا چنین فکر می‌کنند، نمی‌بخشد. روحانیت متعهد، به خون سرمایه‌داران زالوصفت تشنه است و هرگز با آنان سر آشتی نداشته و نخواهد داشت.» منشور روحانیت/ امام خمینی3 اسفند 1367

حجت‌الاسلام حاجتی
امام‌جمعه موقت اهواز
سلام‌علیکم

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، جنبش عدالتخواه دانشجویی بدین‌وسیله از رفتار انقلابی شما در برابر اعتراض و صدای ولی‌نعمتان اصلی انقلاب اسلامی(کارگران شرکت ملی فولاد در نماز جمعه هفته گذشته اهواز) که تلاشی بود برای تغییر نماز جمعه از یک مراسم خشک بی‌روح تقویم خوانی به جایگاه اصلی خود یعنی بیان مسائل و مشکلات اصلی مردم, سپاسگزار است.

امید است چنین رویکردی را به خطبه نماز جمعه متوقف نکرده و تا به نتیجه رساندن مطالبات کارگران تلاش شود. یقیناً حضور و بروز چنین کنش‌هایی موجب می‌شود مردم هم چون گذشته روحانیت متعهد را امید و ملجأ خویش در حل‌وفصل مشکلات بیابند.

به امید ظهور عدالت‌گستر گیتی
جنبش عدالتخواه دانشجویی

رونوشت:
حجت‌الاسلام غلامعلی نعیم‌آبادی، امام‌جمعه بندرعباس
حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری، ریاست محترم شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه
واحد ارتباطات مردمی دفتر مقام معظم رهبری

توضیحات:

امام‌جمعه بندرعباس! این نامه به دلیل اظهارات ضدانقلابی شما در خطبه‌های نماز جمعه در مواجهه با اعتراض به‌حق کارگران کارخانه آلومینیوم المهدی ارسال می‌گردد.

امام جمعه بندرعباس: «قضیه المهدی حق با هرکسی هست به من چه ربطی داره؟ چرا من را توی صحنه می‌آورید؟در جمعه جای این کارها نیست.نماز جمعه این سروصدا قرار ندید»