اگر یک شهروند معمولی از امام جمعه شکایت بکند به همین سرعت رسیدگی می شود؟

جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به ریاست قوه قضائیه طی نامه ای در  خصوص چهار چهره عدالتخواه عنوان کردند: آیا فکر نمی کنید عده ای از جایگاه انتساب به ولایت دارند سوء استفاده می کنند؟ امام جمعه با یک شهروند معمولی چه فرقی می کند؟   متن نامه به قرار زیر است: ریاست […]

جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به ریاست قوه قضائیه طی نامه ای در  خصوص چهار چهره عدالتخواه عنوان کردند: آیا فکر نمی کنید عده ای از جایگاه انتساب به ولایت دارند سوء استفاده می کنند؟ امام جمعه با یک شهروند معمولی چه فرقی می کند؟

 

متن نامه به قرار زیر است:

ریاست محترم قوه قضائیه (دامت برکاته )
سلام علیکم
با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد و آرزوی توفیقات روز افزون برای حضرتعالی و همکاران خدومتان ؛
در پی تبلیغ گسترده و پرهزینه‌ی اسدالله ایمانی، (نماینده مقام معظم رهبری در استان فارس، امام جمعه شیراز، نماینده چند دوره پیشین مجلس خبرگان فارس) جهت کسب کرسی افتخار نوکری مردم در مجلس خبرگان فارس ؛ در پاسخ به دعوت محترمانه دانشجویان شیراز از امام جمعه شیراز آقای ایمانی جهت دفاع از حیثیت خود و اثبات پاک دستیشان با شکایت دفتر وی، مرجع محترم قضائی شیراز جهت عمل به شغل شرافتمندانه و انجام وظایف ذاتی خود در باب حمایت از مظلوم و مبارزه با ظالم ؛ در مورخه 20 دی‌ماه 1396 برای چهار چهره بارز عدالت‌خواه (حسین شهبازی‌زاده، سلمان کدیور، هادی مسعودی، مصطفی پورخسروانی ) حکمی را صادر فرمودند که تعجب و تاسف آزادمردان و آزادزنان کشور شهیدان را برانگیخت .
و آن اینکه این چهار چهره عدالت‌خواه که سال ها برای عدالتخواهی و اهداف انقلاب اسلامی مبارزه داشتند به جرم نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی، به سه ماه حبس تعزیری که تا دو سال معلق خواهد بود، و پنج سال منع از فعالیت سیاسی محکوم می‌شوند.

از شخص حضرتعالی خواهشمندم نکات ذیل را شخصا و به دقت مطالعه بفرمائید البته با همان دقت کفایه خوانی.

اولا :آیا فکر نمی کنید عده ای در لباس دوست با برخورد طاغوتی و دیکتاتوری خود ضرباتی را به ولایت فقیه و نظام ولایی می زنند که دشمن هم از آن عاجز است؟ آیا فکر نمی کنید عده ای از جایگاه انتساب به ولایت دارند سوء استفاده می کنند؟ امام جمعه با یک شهروند معمولی چه فرقی می کند؟ اگر یک شهروند معمولی از امام جمعه شکایت بکند به همین سرعت رسیدگی می شود؟ آیا این نوع فشار یک امام جمعه و دفترش و سپس مدعی العموم شدن دادستانی شیراز جهت نسبت دادن اتهام تشویش اذهان به عدالتخواهان جایگاه ولایت را در اذهان مردم تضعیف نمی کند؟

ثانیا:
چرا امام جمعه به جای آنکه مرجع و ملجاء و پناه و پدر مردم باشد و به جای پاسخگوئی متواضعانه، دفترش با ابزار مدعی العمومی دادستانی شیراز دست به شکایت و درواقع تشویش اذهان عمومی می نماید؟

مگر نه اینکه این آقایان با خون هزاران شهید و شهیده به این جایگاه رسیده اند و باید مفتخر به نوکری مردم باشند نه آقائی و سروری نمودن ؟

ثالثا:
اینکه چرا صدها پرونده شکایات به حق مردم از موسسات مالی و جرایم مهمه باید سالهای سال خاک بخورد ولی پرونده هایی همچون عدالت‌خواهان شیراز در اسرع وقت رسیدگی می شود؟

رابعا :
چرا قوه قضائیه اینقدر شأن و منزلت خودش را پائین می آورد که در باب انتقاد از عملکرد امام جمعه یک استان تمام قد به صحنه می آید؟

قوه قضائیه ای که باید آنقدر مشغول مبارزه با آقا زاده ها و برادران حضرات و مفسدان فی الارض و اختلاس گران و موسسات مالی و حقوق بگیران نجومی و قانون شکنان قانون نویس و فتنه گران 88 و آشوب گران 96 باشد که وقت سر خواراندن نداشته باشد چگونه برای اینگونه موارد جزئی وقت می گذارد؟ و آنهم ناعادلانه.

اگر با آن شدت و حدّتی که قوه قضائیه با این چهار چهره زحمت کشیده عدالتخواه برخورد کرد با مفسدین و سارقین و قاچاقچیان و برادران حضرات برخورد می کرد آیا امروزه شاهد اینهمه فساد در سطح کشور بودیم؟

برادر لاریجانی به نیروهایتان بفرمائید که توپخانه شان را به سمت دشمن و ظالمین و زالو صفتان و حرام خواران و هتاکان به قرآن و اهل بیت و ولایت فقیه نشانه بگیرند نه به سمت خودی های ولایت مدار جان برکف و از جان گذشته.

خامسا :
چرا زیردستانتان با این برخوردهای چکشی و پتکی و گازانبری قضائی می خواهند دهان منتقدین را ببندند مگر نه اینکه رهبری فرمودند محافظه کاری قتلگاه انقلاب است؟ مگر نه اینکه به دانشجویان فرمودند تحلیل سیاسی کنید ولو اشتباه؟

سادسا:
گلایه ما از این باب نیست که چهار عدالتخواه، ناعادلانه به اتهام تشویش اذهان عمومی محکوم شده اند این چهار عدالتخواه و مابقی عدالتخواهان دانشجو و همه ما طلاب فدای یک تار موی سید علی عزیز ؛ گلایه ما از این باب است که چرا مرجع قضائی شیراز هم جایگاه رفیع قوه قضائیه را در دید مردم تضعیف می کند و هم جایگاه ولایت را؛ و با عملکرد جناحی خود و طرفداری شتاب زده از یک شاکی (امام جمعه شیراز) مردم را از مسئولین خدوم قوه قضائیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ناامید می کنند؟

سابعا :
آقایان قضائی با این نوع برخوردهای نسنجیده محافظه کاری و نفاق را به کشور برنگردانید وگرنه اعتراضات تبدیل به اغتشاشات می شود و آنگاه دشمن موج سواری می کند و پرچم آن کشور را و ناموس آن کشور را به آتش می کشند و به مقدسات توهین می کنند .از فتنه 96 باید عبرت بگیریم.

در جامعه ای که دهان منتقدان بسته است و دهان چاپلوسان پر از زر و سیم ؛ باید فاتحه آن مملکت را خواند.

ثامنا :به راستی مگر نه اینکه وظیفه ذاتی قوه قضائیه حمایت از مظلومان و عدالت خواهان و مبارزه با ظالمان و گردن کلفتان جامعه است؟

آیا محکوم نمودن ناعادلانه و ۵ سال محرومیت از فعالیت سیاسی آنهم لابد در راهپیمایی های ۲۲ بهمن و چند ماه حبس تعزیری چهار عدالت خواه برجسته کشور بدلیل امر به معروف و نهی از منکر توسط مرجع قضائی شیراز تشویش اذهان عمومی نسبت به آرمان های انقلاب اسلامی نیست؟!

اگر حکمی که حضرات شیراز صادر فرمودند با حکم الله مطابقت نداشته باشد نشر اکاذیب نیست؟ راستی برادر لاریجانی حکم نشر اکاذیب در قانون دان شما چیست؟ اگر برای شخص خود شما محرز شود که در حکم صادره نیت مغرضانه و جناحی حاکم بوده چه برخوردی با حضرات خواهید داشت؟ آیا حاضرید از ملت شریف و ولایت مدار عذرخواهی کنید؟ آیا حاضرید از دانشگاهیان عزیز و فرهیختگان عدالت خواه عذر خواهی کنید ؟ آیا حاضرید از این چهار عدالت خواه عذر خواهی کنید؟

آیا دادگاه جهت صدور حکم جلسه ای با حضور امام جمعه شیراز و این چهار عدالتخواه تشکیل داده است که بالاخره ببینیم اتهامات چیست؟ چون آخر نفهمیدیم معیار تشویش چیست؟

تاسعا :
چرا قوه قضائیه بازوان خودش را قطع می کند؟
این چهار عدالت خواه سرباز نظامند نه سربار، یارند نه بار، بالند نه وبال، معاونند نه معاند، وزیرند نه وزر. به فرموده رهبری، جریان مؤمن را، جریان انقلابی را، جوانان حزب‌اللّهی را متّهم نکنید به تندروی! می دانید مشکل این چهار عدالت‌خواه چیست؟ این است که نه آقازاده اند نه ورژن خوبی دارند نه اهل تملقند و نه چاپلوس، مشکل این دانشجویان این است که ورژنشون ، ورژن اباذر است نه با زر!

عاشرا :
در آخر فقط یک سوال داریم و آن اینکه از شما که مجتهد هستید و استاد درس خارج خواهشمندیم تکلیف فقهی ما را مشخص بفرمائید ؛ ما به فرمایشات ولایت فقیه عمل بکنیم یا نه؟ اگر عمل نکنیم در دادگاه قیامت گیریم و اگر عمل کنیم در دادگاه قضائی شما گیریم تکلیف چیست برادر؟

و یک خواهش دیگر اینکه ؛
از شما خواهشمندیم در درس خارجتان به این سوال فقهی پاسخ دهید که از لحاظ فقهی اگر امام جماعتی عدالت نداشته باشد از امامت جماعت ساقط می شود حال اگر اثبات شود امام جمعه ای عدالت ندارد وضع چطور است؟

و السلام علی من اتبع الهدی
به امید ظهور منجی عالم بشریت (ارواحنا لتراب مقدمه الفداء )
جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم