با برگزاری آیین افتتاحیه؛

سی و نهمین نشست سراسری تشکل های اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی آغاز شد

آیین افتتاحیه سی و نهمین نشست سراسری اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی با حضور نمایندگان تشکل های این اتحادیه برگزار شد.

صبح امروز آیین افتتاحیه سی و نهمین نشست سراسری اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی (نشست شهید دیالمه) با سخنرانی محمدجواد معتمدی،دبیر اتحادیه جنبش عدالتخواه برگزار شد.

 

معتمدی در بخشی از سخنرانی خود با اشاره به فعالیت های اخیر اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی افزود : سال اخیرتحصیلی ایام پر حادثه و پر اتفاقی برای مجموعه عدالتخواه کشور بود. از برخورد تلخ مقامات قضایی و امام جمعه مرحوم شیراز با ادوار جنبش عدالتخواه گرفته تا این ماجرای اخیر ویلای سرلشگر فیروز آبادی، که با پیگیری های جنبش بالاخره از ایشان باز پس گرفته شد.

در ادامه به برگزاری برخی از برنامه های این نشست اعم از سخنرانی های مختلف شخصیت های اجتماعی و سیاسی، پخش مستند شهید دیالمه، مطالبه از مسئولان با محوریت مسئله احقاق حقوق سهامداران پدیده، کارگاه ها و گعده های تشکیلاتی با محوریت خط امام -عدالت قضایی- زن وخانواده- بررسیِ رویه تشکیلاتی حزب جمهوری و سازمان مجاهیدن خلق ، دیدار با مبارزِ انقلابی آقای حاج حیدر رحیم پورازغدی و…اشاره شد.

 

دیالمه، شهید گمنام انقلاب است

 

امین سردارآبادی عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی درمورد نامگذاری این نشست به نام شهید والامقام عبدالحمید دیالمه تاکید کرد:

جامعه امروز ما به شدت به فعالان فرهنگی معتقد به اسلام ناب محمدی و آتش به اختیار محتاج است. افرادی از جنس شهید دیالمه که در بدو ورودش به دانشگاه در فضای خفقان پهلوی، “کتابخانه اسلامی” را در شهر مشهد تاسیس کرد.

وی با اشاره به ناشناس بودن “عبدالحمید دیالمه” افزود: متاسفانه در طول این سال ها درتبیین ابعاد فکری این شهید والا مقام و مجاهدت های انقلابی و فرهنگی ایشان کوتاهی صورت گرفته و ایشان از شهیدان گمنام انقلاب است.

لازم به ذکر است سی و نهمین نشست اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی(نشست شهید دیالمه) در مشهد ، تا تاریخ 14/10/1397 ادامه خواهد داشت.