در نامه جنبش عدالتخواه مطرح شد:

صدای اعتراض و خیابان خوابی مردم را شنیده اید؟!

جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه ای خطاب به استاندار خراسان رضوی (رئیس ستاد تدبیر) و دادستان استان خراسان رضوی درباره معضل پدیده شاندیر پاسخ خواست.

جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه ای خطاب به استاندار خراسان رضوی (رئیس ستاد تدبیر) و دادستان استان خراسان رضوی درباره معضل پدیده شاندیر پاسخ خواست.

همچنین از آقای صادقی (دادستان خراسان رضوی) و آقای رشیدیان (استاندار خراسان رضوی) دعوت کرد تا  با حضور در سی و نهمین نشست جنبش عدالتخواه دانشجویی به سوالات مطرح شده در این حوزه پاسخ دهند.

در این نامه میخوانید :

 

جناب آقای رشیدیان، استاندار محترم خراسان رضوی

و جناب آقای صادقی، دادستان خراسان رضوی

سلام‌علیکم

نمی‌دانیم صدای اعتراض و خیابان خوابی ده‌روزه‌ی مردم ، تعهدنامه داران و سهامداران شرکت پدیده شاندیز را شنیده‌اید یا خیر، اما لازم است بدانید که ما شنیده‌ایم!

خودتان بهتر می‌دانید که مردم با وعده‌ها و رپورتاژهای خبری چند صدساعته رسانه ملی، با عکس‌ها و مصاحبه‌های نماینده و شخصیت‌های حقوقی، حقیقی و قضایی به پدیده اعتماد کردند.

چه کسی ” 8 / 8 / 88 چه روز مهمی است ” را از خاطر برده؟ هیچ‌کس!

چه کسی قرار بود، بر اساس قانون، ناظر بر این “تخلف‌های به قول شما مکرر” پدیده شاندیز باشد، تا این‌چنین مردم را به ورطه نابودی نکشاند؟

شما و مسئولان وقت، نه نظارت کردید، نه به‌زعم کارشناسان در برخورد با تخلفات صحیح عمل کردید، نه این ستاد تدبیرتان ، بعد از سه سال تدبیری به خرج داد! دم خروس این ماجرا امروز بیرون زده است، چراکه پس از گذشت سه سال از تأسیس این ستاد، هنوز مردم کف خیابان هستند!

تابه‌حال فکر کرده‌اید چه بر سر مردم آمده است؟ یک روز می‌گویید سهامتان را بیاورید بهتان برگه‌ای می‌دهیم که شش‌ماهه تبدیل به پول می‌شود! (تعهدنامه) حالا هم پس از گذشت نزدیک به چهار سال! می‌‌گویید برگه‌های پول نشده! (تعهدنامه‌ها) را بیاورید، به‌جایش به شما سهام می‌دهیم! مگر مردم ملعبه و بازیچه دست شمایند؟

تدبیرتان همین بود؟!

سؤال و مطالبه امروز ما واضح و مشخص است،

  • جهت استیفای حقوق سهام‌داران دقیقاً چه کرده‌اید؟
  • تعهدنامه دارانی که حاضر به دریافت سهام مجدد نیستند که البته قانونا حق با آن‌هاست، تا چند ماه، چند سال یا چند قرن! دیگر باید صبر کنند تا پدیده به سوددهی برسد و طلب ایشان را پرداخت نماید؟
  • با توجه به فرموده وزیر کشور جناب آقای رحمانی فضلی، آیا موعد آن نرسیده برای فروش بخشی از پروژه پدیده تصمیم جدی اتخاذ کرده و مطالبات مردم را پرداخت نمایید؟

لذا از شما دعوت میگردد در جلسه روز دوشنبه مورخ 12 شهریور ماه 1397 در نشست سراسری اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی با حضور اصحاب رسانه و نمایندگان حقوقی تعهدنامه داران و سهام‌داران، شرکت کرده و بعد از سه سال تریبون‌های یک‌طرفه، یک‌بار مستقیماً به مردم مالباخته پاسخ‌گو باشید و بفرمایید که برای استیفای حقوق مردم چه تدبیری اندیشیده‌اید.

 

رونوشت جهت اقدام

دادستان خراسان رضوی ، آقای غلامعلی صادقی (عضو ستاد تدبیر)

رئیس‌کل دادگستری خراسان رضوی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی مظفری (عضو ستاد تدبیر)

فرماندار خراسان رضوی، آقای احمدعلی موهبتی (عضو ستاد تدبیر)

مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی، آقای محمد شفیعی (عضو ستاد تدبیر)

فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی، سردار قاسم کریمی (عضو ستاد تدبیر)

فرمانده سپاه امام رضا (ع)، سردار یعقوب علی نظری (عضو ستاد تدبیر)

جناب آقای بحرینی، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی

جناب آقای پژمان فر، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی

 

رونوشت جهت استحضار

شورای شهر مشهد مقدس

جناب آیت‌الله علم الهدی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی