مجمع عدالتخواه یاسوج، قربانیِ اقدامات غیرقانونی و مواضع مغرضانه مسئولان این دانشگاه

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه یاسوج را می‌توان جز آن دسته از مجموعه‌های دانشجویی دانست که چندین سال است تحت فشار غیرقانونی مسئولان این دانشگاه و اعمال سلایق شخصی، شاهد سنگ اندازی‌های متعدد در انجام فعالیت های قانونی است.

از جمله مطالبات و گلایه‌های همیشگی برخی تشکل‌های انقلابی، کارشکنی و گاه اعمال فشارهای غیرقانونی مسئولین مربوطه هر دانشگاه بر این تشکل ها جهت انجام فعالیت است.

با وجود توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر عدم سخت گیری بر تشکل‌های انقلابی و مهیا نمودن امکانات و فضای مناسب برای انجام فعالیت این تشکل‌ها، همچنان شاهد ادامه روند ایجاد محدودیت‌ها برای تشکل‌های اسلامی هستیم.

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه یاسوج را می‌توان جز آن دسته از مجموعه‌های دانشجویی دانست که چندین سال است به گفته برخی از دانشجویان تحت فشار غیرقانونی مسئولان این دانشگاه و اعمال سلایق شخصی، شاهد سنگ اندازی‌های متعدد در انجام فعالیت های قانونی است.

یکی از فعالان دانشجویی در این رابطه گفت: مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه یاسوج، در سال ۹۵ و پس از تلاش‌ها و کشمکش‌های بسیار در برابر کارشکنی‌های برخی مسئولین و بیش از همه معاون فرهنگی این دانشگاه توانست مجوز رسمی فعالیت خود را بگیرد. اما متاسفانه این کارشکنی ها و سنگ اندازی ها صرفا به قبل از اخذ مجوز رسمی ختم نشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر و با گذشت دوسال از گرفتن مجوز رسمی فعالیت، در پی اقدامات برخی مسئولین دانشگاه از جمله معاون فرهنگی، که برخی از دانشجویان این اقدامات را غیرقانونی و غرض ورزی های کاملا شخصی و سلیقه ای می‌دانند نه تنها این تشکل قانونی را از داشتن فضای مناسب از جمله داشتن دفتر، محروم کرده اند بلکه اجازه هیچ گونه فعالیتی به مجمع عدالتخواه یاسوج داده نمی‌شود و با وجود اعلام آمادگی کامل این تشکل و پیش گرفتن روند قانونی برای برگزاری انتخابات شورای مرکزی، اجازه انتخابات به این تشکل داده نمی شود.

یکی از دانشجویان مطلع از موضوع در این رابطه تاکید کرد: در این دوسال با وجود پیگیری های فراوان و رفتارهای مسالمت آمیز اعضای این تشکل، باز هم برخی مسئولین از مواضع مغرضانه خود برای انجام فعالیت و برگزاری انتخابات شورای مرکزی این تشکل، کوتاه نیامده و با رفتارهای غیرمعقول و غیرقانونی، راه را عامدانه بر فعالیتِ تشکلی که مجوز قانونی و رسمی از هیات نظارت دارد، سد کرده اند.

وی گفت: حال پس از دوسال پیگیری مداوم، به وضوح مشخص شده است که معاون فرهنگی این دانشگاه و برخی مسئولین دیگر، اساسا و مسلما بنای اجرای قانون را ندارند و به مثابه حکومتی خودمختار عمل می کنند که نه به توصیه های مقام معظم رهبری و نه به سخنان معاون وزیر علوم مبنی بر حل مشکلات فضای دانشگاهی از طریق گفت‌وگو و تعامل، توجهی نشان نمی دهند.