برگزاری چهلمین نشست جنبش عدالتخواه دانشجویی با شعار: “در مسیر عدالت، تقابل با اشرافیت”

دانیال یادگاری عضو شورای مرکزی اتحادیه جنبش عدالتخواه، از برگزاری چهلمین نشست این تشکل از 12 تا 18 بهمن ماه خبر داد.

دانیال یادگاری عضو شورای مرکزی اتحادیه جنبش عدالتخواه، از برگزاری چهلمین نشست این تشکل از 12 تا 18 بهمن ماه خبر داد.

یادگاری گفت: چهلمین نشست سراسری اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی در تهران و به نام «شهید محمدحسین حدادیان» مزین می باشد؛ شهیدی که مدافع ولایت و حرمت جمهوریت بود.

لازم به ذکر است، شهید محمدحسین حدادیان در ۱ اسفند سال گذشته در واقعه ی معروف به گلستان هفتم به مقام شهادت نائل شدند.

عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه افزود: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بررسی آسیب های گذشته و چالش های پیش رو باید جزو اولویت های جریان دانشجویی باشد.

در این نشست با شعار «آغاز دهه پنجم؛ در مسیر عدالت، تقابل با اشرافیت»، سعی بر آن داریم تا علاوه بر بازخوانی مسیر تحقق عدالت، به بررسی موانعی که طبقه مرفه جدید در راه تحقق آرمان ها قرار داده بپردازیم.

یادگاری در تبیین پیام این نشست، افزود: آنچه که قابل توجه می باشد این است که با توجه به ایجاد یک طبقه مرفه جدید توسط جریان های لیبرال، متحجرین و تفکرات غیر اصیل دیگر در بستر کنونی انقلاب، در پایان دهه چهارم، راه مقابله با بی عدالتی در مسیر مبارزه و تقابل با اشرافیت میگذرد. این موضوع نیازمند درک عمیق از سوی جریان دانشجویی، سپس اراده جهت گفتمان سازی و تلاش جهت آگاه سازی و بلوغ جمهوریت است.

این فعال دانشجویی ضمن بیان اینکه: در دهه پنجم انقلاب اسلامی تلاش داریم تا مبانی و عملکرد نهادها و جریانات مختلف را در بستر عدالت خواهی مورد بررسی قرار دهیم، افزود: موضوعات متعدد گفتمانی نظیر خط امام، اهمیت و سیاق مطالبه گری، نسبت انقلاب اسلامی و عدالتخواهی، و همچنین کارگاه های تخصصی در حوزه اقتصاد، سیاست خارجه، خصوصی سازی، آموزش و پرورش، الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت توسط اساتید مرتبط با آن حوزه ها ارائه خواهد شد.