نگرانی از هجوم بولدوزرها در ده ونک همچنان ادامه دارد

نامه جنبش عدالتخواه دانشجویی خطاب به رئیس قوه قضائیه در خصوص اعاده دادرسی نسبت به بررسی مجدد حق مردم ده ونک

جنبش عدالتخواه دانشجویی طی نامه ای خطاب به رئیس قوه قضائیه خواستار اعاده دادرسی نسبت به بررسی مجدد حق مردم ده ونک شد.

متن نامه به شرح زیر است:

ریاست محترم قوه قضائیه
جناب حجت الاسلام رئیسی

سلام علیکم

همان گونه که مستحضرید، قریب یک سال از تخریب بخشی از خانه های اهالی کوی کارخانه محله ده ونک توسط بولدوزرهای #دانشگاه_الزهرا می گذرد. بخشی از خانواده ها که از بازنشستگان دولت بودند آواره شده اند و بخشی نیز که با پیگیری به موقع دانشجویان از اجرای حکم شان جلوگیری شد هم اکنون زیر سقف شان ساکن اند ولی در بلاتکلیفی و نگرانی از هجوم بولدوزرها و فشارهای تیم حقوقی دانشگاه، شب را روز می کنند.

نیک می دانید در مورد یک محله با حدود 90 خانه در قلب پایتخت کشور صحبت میکنیم، که در چند وقت گذشته بیش از ده نفر از اهالی آن با سکته متأثر از فشار قلبی و عصبی یا از دنیا رفته اند یا خانه نشین شده اند.

با توجه به بررسی های کمیته حقوقی پیگیری حق اهالی #ده_ونک و با توجه به اینکه اجحاف در حق مردم این محله در برابر نهاد زورمند دانشگاه برای ما مسجل شد در دوره آقای آملی پیگیری هایی را برای اعاده رسیدگی مجدد انجام دادیم که پاسخ درخوری از جانب ایشان نیافت.
لذا از جنابعالی خواهشمندیم با اولویت قرار دادن رسیدگی از طریق ماده 477 که درخواست رسمی و مستنداتش خدمتتان رسیده هر چه سریع تر به این پرونده ورود کرده و با دستور اعاده دادرسی نسبت به بررسی مجدد حق مردم ده ونک در دادگاه اقدام نمایید.
“لن تقدس امة لایؤخذ للضعیف فیها حقه من القوی غیر متتعتع
امتی که حق #ضعیفان را از #زورمندان باصراحت و بدون خوف و ترس نگیرد، هرگزپاک نمی شود و روی سعادت را نمی بیند.”
نامه 53 نهج البلاغه

با تشکر